• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Doniranje Organa.
Doniranje Organa.






718
poruka na forumu
55 286



post # 16 | 2012-06-01 , 9:27 AM

da nema iskoriscavanja u tu svrhu donirao bih, ali u ovom pokvarenom i potkupljivom svetu ko i sta mi garantuje da cim burzujskom sinu zatreba srce koje je upropastio kokainom npr mene nece udariti auto na pesackom i iako mi je samo noga slomljena necu "dobrovoljno" dati srce, jetru, bubrege.... nekim bogatasima, znaci da para ne vrti toliko dobro bih ovako niti jesam niti nameravam postati donor


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








5
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 2012-10-24 , 5:36 PM

Већ 6 месеци имам донорску картицу, а требало ми је само 5 минута да попуним образац у заводу за трансфузију крви дома здравља. На много глупих начина сам губио време у животу, али ових 5 минута не спада у то.
Ако већ треба да мандркнем, боље онда да у том стању неком помогнем а не само да послужим као храна за црве.


Обишао сам цео свет, био сам у Клагенфурту чак.





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 18 | 2012-10-24 , 5:39 PM

Quote (gutabgd)
da nema iskoriscavanja u tu svrhu donirao bih

dobro je rekao gutabgd, da nema mutnih poslova donirao bih










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 19 | 2012-10-24 , 5:41 PM

Da zivimo u organizovanoj zemlji gde se zna da bi se organi iskoristili u te svrhe 1000% ja bi bila mozda za ovako sam protiv jer je mnogo iskoriscavanja i zloupotreba tako da ne zelim da se meni nesto lose desi neka kao nesreca kao jer je nekome ko ima para zafalio neki organ .
Ali sam potpuno za to kada neko premine ako se desi da nekome trebaju organi tog trenutka da se doniraju to da.


Poruku je menjao/la Korisnica - Sreda, 2012-10-24, 5:44 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








5
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 2012-10-24 , 7:09 PM

Орган није хир као што је нов мобилни или комад одеће, могу да га узмем а и не морам. Он некоме значи живот или бар нормалан живот. Кад умрем (умало да откуцам ако умрем lol ) болеће ме к...ц да ли га је неко продао или је дат легално. Битан је људски живот.
Ако би гледали злоупотребе, неправилности, онда нико не би ништа радио, већ би само налазили изговоре. Већина нас је требало да каже 99. нећу да ратујем јер ја ћу да крварим а унапређења, награде, станове, прекоманде ће добити они који су најмање залужили (као што је у доста случајева и било). Али тад смо гледале неке вредније ствари а не ко ће шта и како да муне.


Обишао сам цео свет, био сам у Клагенфурту чак.








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 21 | 2012-10-29 , 12:39 PM

joj... meni je tesko da se odlucim... nisam clan donatorske mreze... a da vam pravo kazem mene nekako i strah... u stvari... da nekom mom treba organ koji mogu donirati donirala bih jos za zivota... a kada umrem... uh... strah me razmisljati o tome...
a kao sto rece gutabgd, isuvise je lazi i prevara u ovim nasim zemljama da bi covjek bio miran i siguran i u tako humanim stvarima...
mislim, s ovim razumom i ovom pamecu, NE


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








24
poruka na forumu
0 0



post # 22 | 2013-03-05 , 10:09 PM

Naravno da bih!








15
poruka na forumu
0 6



post # 23 | 2013-03-05 , 10:45 PM

Uradicu to jednog dana iz 2 razloga:

1. Pomoci cu nekome
2. Slusao sam price o tome kako su lekari proglasavali ljude mrtvim a ovi se posle "budili" u kovcegu i umirali u najgorim mukama zbog nedostatka kiseonika i u velikom strahu. Ako mi izvade organ, sprecio bih to. Mozda je nekome smesno ali to je stvarno moje razmisljanje.
Takodje sam razmisljao i na kremiranje.


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Doniranje Organa.
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]