• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Napitak od crnog grožđa snižava pritisak i holesterol
Napitak od crnog grožđa snižava pritisak i holesterol






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-02-02 , 10:27 PM


Od crnog grožđa se ne prave samo najlepša svetska vina - ovo voće je samo po sebi čudesan lek protiv srčanog udara, rezultati su najnovijih medicinskih istraživanja.

I dok je čaša vina prihvaćena kao sastavni deo zdrave mediteranske ishrane, izgleda da su komadići zrna grožđa, koji se odbacuju kada se pravi vino, veoma zdravi.
Istraživači na Madridskom univerzitetu napravili su napitak od delove grožđa koji su najbogatiji vlaknima, od ljuske i semena.
Dobijen je ekstrat GADF koji sadrži i vlakna i antioksidanse, dok većina drugih hranljivih namirnica sadrži ili samo antioksidanse ili samo vlakna.
Zatim je sprovedeno istraživanje. Tokom perioda od 16 nedelja ovaj ekstrakt je dodavan svakodnevnoj ishrani 34 dobrovoljaca nepušača koji su učestvovali u istraživanju. Urađeni su testovi pre početka tretmana i na kraju. Istraživanje je pokazalo da je kod dobrovoljaca krvni pritisak smanjen do pet odsto, a holesterol do 14 odsto, posebno loš holesterol.
Istraživanje sugeriše da bi ovaj grožđani ekstrakt kao deo ovakve ishrane smanjio rizik od srčanih napada i do 50 odsto.
Ovaj ekstrakt bi, ukoliko postane zdrav dodatak ishrani, mogao biti od naročite koristi onima koji pate od visokog krvnog pritiska ili visokog holesterola, izjavili su stručnjaci.







  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 2 | 2012-02-27 , 10:27 PM

:)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 3 | 2012-08-23 , 12:43 PM

istina ;) :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








130
poruka na forumu
333 2852



post # 4 | 2013-04-29 , 9:31 AM

Znaci samo crno vino!!! :D


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 5 | 2013-04-29 , 12:19 PM

pa da umrem moj nisak :D

ovo cu da prijavim kao atak na mene :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








592
poruka na forumu
208 1412



post # 6 | 2013-04-29 , 2:19 PM

Nekažu džaba crno vino piće bogova. Zdravo je izuzetno ako se popije čašica dnevno, moj deda tako do 101 godine pio i nije mu falilo ništa išo ko minikec sve do smrti :D
Ima grožđe dobri stvari sad ko šta tura u vino il odbacuje nebitno. Meni dobro kad se jede :)








869
poruka na forumu
1519 5936



post # 7 | 2013-05-09 , 1:20 PM

Ja trenutno imam nizak pritisak axxaxaxa i kad bi sad koristila ovaj ekstrakt bila bi ko muva bez glave %)

Ima dosta dobrih recepti od crnog grožđa :)


Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Napitak od crnog grožđa snižava pritisak i holesterol
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]