Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Abortus DA ili NE
Abortus DA ili NE
Abortus - ZA ili PROTIV
1.Za[ 9 ][25.00%]
2.Protiv[ 27 ][75.00%]
Answers total: 36



  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 16 | 2012-08-23 , 12:32 PM

neeeeeeeeeeeeee


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 17 | 2012-10-18 , 9:19 AM

Mozemo da nagadjamo mi koji nismo u toj situaci a kad sam ovo procitala verujte rasplakala sam se :(
DA NE kako god nazalost ima i ovakvih slucajeva


Ćao mama.

Ja sam tvoja beba. Još me ne poznaješ, tek sam par sedmica stara. Ubrzo ćeš me upoznati, obećavam ti. Da ti kažem nešto o sebi? Žensko sam, imam predivne plave oči i smeđu kosu. Nemam još, al' ću imati kad me rodiš. Želim biti doktorica, i biću to kad odrastem, a ti ćeš me podržati. Je l' tako? Volim te mama! ♥

...
Mama, danas si bila tako srećna. Svima si pričala o meni. Imaš prekrasan osmeh. Danas si rekla tati da si trudna, nije mi se činio srećan. Ljut je. Zašto mama? Zar me ne voli? Nije mu drago kao tebi. Onda te udario! Osetila sam kako si pala, a rukama štitila mene. Ja sam dobro, ne plaši se. Zašto je to učinio? ♥

Napokon me možeš vidjeti, stomak ti je malo veći,i jako si ponosna na mene. Danas si išla sa svojom mamom i kupovala robicu za mene,bila si tako sretna. Pjevaš mi također,imaš najljepši glas na svijetu. I kad mi pričaš osjećam se tako sigurno, volim te svim svojim malim srcem! ♥

Aw! Mogu micati nogicama... I rukicama! Kad diraš stomak, češkaš me! ♥

Danas je opet došao tata, opet te udario. Rekao je da moraš abortirati. Rastužio te. A šta znači to, "abortirati" ? Objasni i zašto me ne voli? ♥

Hej mama!
Prošla su 3 dana od kad si videla tatu. Nisi dirala stomak, nisi mi pevala, nisi mi pričala. Zar me ne voliš? Ja te još uvek volim, svim svojim srcem. Tužna si! ♥

Stara sam 21 tjedan, mama.. zar nisi ponosna na mene? Idemo negde? Negde gde nisam bila? Uzbuđena sam! Izgleda kao bolnica! Jesam ti rekla da želim biti doktorica. Nadam se da ćeš biti uzbuđena, kao ja. ♥

Mama, plašim se. Srce ti ubrzano kuca. Doktori pričaju s tobom, imam osećaj da će se nešto loše dogoditi. Jako, jako, jako sam uplašena, mama! Reci mi da me voliš. Molim te. Ja tebe volim! ♥ ♥

Mamaa.. boli me! Reci im da prestanu to da rade. Mama! Boli mee.. jako me boli. Prestanite! Aa... ♥

Ne brini, mama. Na sigurnom sam, u raju, sa anđelima. Rekli su mi šta si uradila. To se zove abortus? Zašto?! Zašto si to napravila? Više me ne voliš? Mama, meni je jako žao, jesam nešto loše napravili? Volim te! Volim te svojim malim srcem, ali, što si me ubila? Šta sam uradila da mi ono naprave? Mama, ja želim živeti. Boli me kad te nije briga za mene, ne želim biti tu. Želim da me voliš opet, želim biti doktorica plavih očiju i smeđe kose. ♥

Al', ja te ipak volim mamice... Zbogom. ♥ :'(

SRCE KOJE NEĆE KUCATI. ♥
OČI KOJE NEĆE GLEDATI. ♥
RUKE KOJE TE NEĆE MOĆI DOTAĆI. ♥
NOGE KOJE NEĆE TRČATI. ♥
USTA KOJA NEĆE PRIČATI. ♥
UŠI KOJE NEĆE ČUTI. ♥







  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 18 | 2012-10-18 , 12:00 PM

Quote (cika_nessko)
strogo protiv jedino ako je zivot majke ugrozen

Potpisujem










640
poruka na forumu
67 157



post # 19 | 2012-10-29 , 5:16 PM

Na drugom sajtu sam pisao o ovoj temi i ušao u malo jaču raspravu, ali sada znam bolje i samo ću parafrazirati rečenicu iz svog prvog posta:
Čovjek nije gospodar života i smrti i nema opravdanja za uništenje začetog života (ne bavim se pojedinačnim slučajevima i izuzecima, već govorim uopšteno o abortusu i njegovoj zloupotrebi).


Poruku je menjao/la Kratos - Ponedeljak, 2012-10-29, 5:20 PM










409
poruka na forumu
50 74



post # 20 | 2012-11-28 , 8:27 PM

Pu, pu kaka, to se ne smije raditi. :D








199
poruka na forumu
16 83



post # 21 | 2012-11-28 , 8:42 PM

Ja sam protiv abortusa. To je takodje ljudski zivot, a i treba malo razmisliti pre nego sto do trudnoce dodje...


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








308
poruka na forumu
349 1445



post # 22 | 2013-02-25 , 6:26 PM

Definitivno protiv, osim u slucajevima incesta.


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








262
poruka na forumu
12 70



post # 23 | 2013-02-25 , 7:26 PM

Uvek sam bila protiv abortusa i tako ce i ostati


"You once told me that calling me satan was an isult to satan"
-Damon Salvatore








345
poruka na forumu
17 143



post # 24 | 2013-02-25 , 9:16 PM

[size=12][font=Times][color=purple]NE ! ! ! osim ako nece biti hendikepirano dijete jer nebih volio da gledam dijete kako se pati u odrastanju i hoce li ga prihvatit okolina ili ne
ali ako je zdravo i normalno dijete ja bih ga uzeo cak sam da uzdizem bez icije pomoc jer ipak i on zasluzuje da zivi


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 25 | 2013-02-25 , 10:23 PM

uvijek bila i ostala protiv toga .....


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Tufna



42
poruka na forumu
24 125



post # 26 | 2013-02-26 , 12:35 PM

Jednom sam procitala jednu vrlo kratko i jasno objasnjenje..
." primjetio sam da su svi koji zagovaraju pobacaj vec rodeni" ...
ne znam tko je to rekao ali je vrlo kratko objasnio svu filozofiju oko ovog pitanja..








314
poruka na forumu
15 192



post # 27 | 2013-02-28 , 1:30 PM

Iskreno, svi se mi zalažemo o pravima čovjeka, ali kad je riječ o abortusu onda svi imamo duboko grla kad izgovaramo "NE".
Ni sama nisam za jer smatram da su osobe dovoljne zrele za snošenje svojih posljedica čim su stupile u sexualne odnose. Zašto da dijete ispašta zbog nečije neozbiljnosti?
Ali, zašto i da se djetetu oduzima pravo na zdrav način života?
Ti rodiš to dijete jer nisi pobornik abortusa i samim njegovim rođenjem misliš da si učinio nešto veliko za njegovo postojanje,ali koliko ćeš da se boriš za to dijete i pružaš mu toplinu doma u kojem se razvija?
Ponekad pomislim da je bolje izvršiti abortus nego pružiti nekom nesretno djetinjstvo.










24
poruka na forumu
0 0



post # 28 | 2013-03-05 , 9:56 PM

Protivnik sam takodje tome, bez ako ne izbiju neke komplikacije, kao sto su vanmatericna trudnoca, kljukanje tableta u toku trudnoce sto moze izazvati privremen porodjaj ili ostecenje u detetovom razvijanju, ili gubljenje sluha majke posle porodjaja...








175
poruka na forumu
5 29



post # 29 | 2013-03-06 , 12:44 PM

NEEEEE








592
poruka na forumu
208 1412



post # 30 | 2013-03-21 , 3:06 AM

dosta njih kaže ne. al pored navede izuzetak kad bi bio poželjan (inces, ugrožen život, medicinski razloga, socijalnih silovanje itd)
Tako da iako ga nevolim moram podržati jer je to stvar odluke i prava majke na prvom mestu koja će to da uradi ako odluči bez obzira bilo legalno ili ne. Te se to radi vekovima kod nadrilekara neki babica i slično te u pola tih slučajeva dođe do konplikacija, nemogućnosti rađanja ili gubitka oba života. Te bolje da je to dozvoljeno i da se obavlja kod pravog doktora sa instrumentima i bolnici uz najveću moguću negu. Ako je zakonom dozvoljena vazentkomija muškarcima žene nebi trebale zakonski biti sprečene da potraže pomoć lekara u bilo kakom slučaju.
Moje lično mišljenje je da je to mešanje u ljudska prava pomoću zakona a to nevolim nikako nevezano dali je abortus u pitanju.

Da dodam oblik života je i krava, ovca ili paradajiz pa ga uništimo da bi mi preživeli, prosto lanac ishrane. Ako majka ima podbačaj isto zar ćemo je optužiti za ubistvo nerođenog deteta?
Žena ili čovek treba imati svoje odluke od životnog značaja i nebi neko trebao da mu nameće svoje mišljenje nasilno putem zakona.


Poruku je menjao/la Alice-In-Chain - Cetvrtak, 2013-03-21, 3:10 AM


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Abortus DA ili NE
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]