• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Muzika » Tool
Tool



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-05-31 , 2:20 PM

Tool


Tool je američki hevi metal sastav formiran 1990. u Los Anđelesu, Kalifornija. Muzika grupe se opisuje kao progresivni rok, art rok, alternativni metal i progresivni metal. U martu 1992. godine izdali su svoju prvu ploču Opiate. Ploča je opisana kao ,,najžešći zvuk’’ i ,,opasan hevi metal’’. Po prvi put izbacuju muzički spot za pesmu Hush, i to je bilo jedino pojavljivanje članova benda u spotovima. Sledeće godine bend izbacuje svoj prvi album pod nazivom Undertow.
Svi spotovi koje je Tool izbacio bili su specifični na sebi sopstven način, njihovi spotovi nikada nisu bili uobičajeni. Uvek su odskakali i po tehnologiji i po priči samog spota, a trajali su po desetak minuta. Tako da je retko koja stanica htela da ih emituje, osim ako ih ne skrate, pri čemu ceo koncept gubi smisao.


Ja ću vam malo približiti njihovu muziku sa tri video spota.





Fajlovi: 4479190.jpg (51.5 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 2 | 2013-05-31 , 2:46 PM

Nisu losi spotovi...prvi put cujem za njih :)








3
poruka na forumu
1 8



post # 3 | 2013-06-05 , 4:13 PM

Ma kod Tool-a su najvažniji tekstovi. Fascinantno je koliko o svakog Maynardovoj pesmi možeš da mozgaš :D Inače, neverovatno mi je drago da je neko otvorio ovu temu :) ljudi koji slušaju Tool su manje-više retki





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 4 | 2013-06-05 , 4:35 PM

Quote (Daenerys)
Ma kod Tool-a su najvažniji tekstovi. Fascinantno je koliko o svakog Maynardovoj pesmi možeš da mozgaš Inače, neverovatno mi je drago da je neko otvorio ovu temu ljudi koji slušaju Tool su manje-više retki

O konačno neki istomišljenik i fan, klanjam ti se. ruze :D
Slažem se sa tobom da su kod njih tekstovi najbitniji. ;)
Ja ih obožavam, tako da je meni kod njih sve savršeno perfektno! :D
Samo se nadam da ću jednog dana prisustvovati njihovom koncertu! rock



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








3
poruka na forumu
1 8



post # 5 | 2013-06-05 , 5:35 PM

Eeee nzm baš za koncert, msm da su oni u principu po Americi... :( Ali kul su i Keenanova dva druga benda, A perfect circle i Puscifer. rock
Mnogo su zarazni, ja sam čula jednu pesmu, i u sledećem trenutku uhvaim sebe da skidam celu diskografiju xD








1203
poruka na forumu
58 815



post # 6 | 2013-06-05 , 10:17 PM

Kad slusas toliko puta njihove pesme jednostavno ti udju u glavu :)





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 7 | 2013-06-08 , 0:06 AM

Quote (Daenerys)
Eeee nzm baš za koncert, msm da su oni u principu po Americi

To stoji što si rekla, ali bili su ove godine u maju na Ozfestivalu u Japanu. rock
Quote (Daenerys)
perfect circle i Puscifer.

I to se uveliko šlusa.

Ali Tool je Tool. :D



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








592
poruka na forumu
208 1412



post # 8 | 2013-06-08 , 0:50 AM

Tool kad je izašo opiate je prosto uveo muziku i video u veći stepen evolucije. Isprva niko nije pokapiro šta se dešava i šta je to ko god kad su uveli sijalicu čoveku koji je znao za sveću samo te pomislio đavolja rabota najblaže rečeno. Jer uglavnom pričalo se da to slušaju satanisti, kultaši narkomani itd i bilo odbačeno ko i sve što je nesvaćeno. Prošle su eto 2 decenije i više od pojave tog albuma i umesto da je bačen u zaborav ja mislim da ga više slušaju i gledaju nego kad je izašo. Prosto je čovek koji sluša tehno uzima to kao model i uzor, metal neki bend al niko nemože napraviti taki spoj muzike i videa koji su uspeli dotaći. Ovaki albumi će po mom mišljenju ući u udžbenike i enciklopedije i ostati domen ko za nekog filmadžiju koji gleda i snima filmove u 2013-oj a ima u ormanu uramljeno skarfejs, kasablanku il prohujalo sa vihorom :D








53
poruka na forumu
7 163



post # 9 | 2013-06-28 , 0:02 AM

Quote (G@le)
Quote (Daenerys)
Ma kod Tool-a su najvažniji tekstovi. Fascinantno je koliko o svakog Maynardovoj pesmi možeš da mozgaš Inače, neverovatno mi je drago da je neko otvorio ovu temu ljudi koji slušaju Tool su manje-više retki

O konačno neki istomišljenik i fan, klanjam ti se.
Slažem se sa tobom da su kod njih tekstovi najbitniji.
Ja ih obožavam, tako da je meni kod njih sve savršeno perfektno!
Samo se nadam da ću jednog dana prisustvovati njihovom koncertu!


Nemam sta da dodam... :)








172
poruka na forumu
79 708



post # 10 | 2013-06-29 , 1:21 AM

Not bad :D


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








4
poruka na forumu
0 4



post # 11 | 2013-06-29 , 1:43 AM

Dobri su, neke od njihovih pesama slusam svaki dan. rock


Nobody dies a virgin... Life fucks us all.








199
poruka na forumu
16 83



post # 12 | 2013-06-29 , 4:01 AM

Ja sam ih davno obozavala, pa sam ih vremenom zaboravila...
Super je grupa, najvise mi se svidjaju njihovi tekstovi (ni muzika nije za bacit) ali tekstovi su nesto neopisivo...

Rock!! rock


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 13 | 2013-12-18 , 3:02 PM

Quote Heaven ()
al niko nemože napraviti taki spoj muzike i videa koji su uspeli dotaći.

Apsolutno se slazem sa tobom.

Quote TheVampireGirl ()
neke od njihovih pesama slusam svaki dan.

Potpisujem.



Poruku je menjao/la hrabri_mali_toster - Sreda, 2013-12-18, 3:10 PM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








61
poruka na forumu
78 435



post # 14 | 2015-06-24 , 0:24 AM

Jedan od omiljenih bendova svakako. Sjajno zvuce, tekstovi su genijalni, a spotovi izgledaju nestvarno. Posto volim da slusam kompletne albume, neretko se po ceo dan bavim njima. Nekad i duze. Stalno se iznova odusevljavam novim stvarima. Retko koji bend ili muzicar mogu toliko da mi zaokupe paznju. Svakako i eksperimentisanje sa zanrovima i zvukom doprinosi tome, ali tekstovi pre svega.



Poruku je menjao/la cannabis - Sreda, 2015-06-24, 0:27 AM


Never compromise. Not even in the face of Armageddon.

Every fairy tale needs a good old fashioned villain.








63
poruka na forumu
50 166



post # 15 | 2015-11-15 , 10:04 PM

Obozavam Grupu "Tool" i Sasvim su Posebni po Tekstovima i Muzici ... Pratim ih od njihovog 1-vog albuma "Undertow" i imam sve njihove Albume - jos je dosta njih na MC-evima ,tj. na Audio Kasetama ,ali to mi Ne Smeta (imam preko 1200 Albuma samo na Kasetama ,a sada ih slusam 1-nim klikom ... ipak cuvam Kasete kao kolekcionarka) ... Ima jos Mnogo Grupa koje sam Pocela da Slusam od 1-vog Albuma pa su posle postali Popularni (naravno ,ljudi `ko ljudi Ne Veruju ,pa sta ces ,ali to je vec neka 2-ga prica nzm ...).Moji neki npr. Omiljeni Songovi su :
> PRISON SEX
> OPIATE (Ceo Mini-Album)
> 10.000 DAYS
+ jos mnoge njihove Pesme
- POZDRAV i UZIVAJTE u DOBROJ MUZICI . . . . . rock ziveli :* B) cao


Poruku je menjao/la Hellbringer - Nedelja, 2015-11-15, 10:07 PM


Muz je kao Puz - ali ja ga volim bez obzira na sve !


Forum » Film, Muzika i TV » Muzika » Tool
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]