Page 1 of 11
Forum » Film, Muzika i TV » Film » Denzel Washington
Denzel Washington

Gale

1103
poruka na forumu
489 2507

post # 1 | 2013-08-24 , 5:19 PM

Denzel Hayes Washington, Jr.

BIOGRAFIJA:
Denzel Vošington ( Denzel Washington) rođen 28. decembra 1954. godine u Maunt Vernonu u američkoj državi Njujork je afroamerički filmski glumac, reditelj i producent. Jedan je od najpoznatijih glumaca današnjice, dobitnik je dva Oskara za filmove Slava 1989. i Dan obuke 2001. godine.

Njegov otac je bio sveštenik, a majka vlasnica frizerskog salona. Kad je bio dečak, roditelji su mu zabranili da gleda filmove. Kasnije je imao problema sa zakonom i bio je pritvoren sa nekoliko svojih drugova. Majka ga tada šalje u probnu školu, a kasnije i na Fordham University, gde je otkrio svoj glumački talenat.
Njegova prva uloga je bila u TV filmu Vilma. U toku snimanja tog filma upoznao se sa Poletom Pirson (sada Poleta Vošington) sa kojom se kasnije venčao. Na sebe je skrenuo pažnju javnosti glumeći u TV drami St. Elsewhere, a jedan je od retkih glumaca koji je ostao do kraja te serije u njenom šestogodišnjom trajanju. Kasnije dobija ulogu u filmu Slava za koju je 1989. godine dobio Oskara za sporednu mušku ulogu.
Nakon tog filma njegova popularnost raste i dobija sve bolje uloge u filmovima kao što su: Malkom Iks (1992), Filadelfija(1993), Posrnuli (1998), Sakupljač kostiju (1999) i Dan obuke (2001) kada dobija svog drugog Oskara, ovog puta za glavnu mušku ulogu.

Venčano se sa Poletom Pirson 1983. godine i ima četvoro dece (dva sina i dve kćerke). Jednom od sinova je dao ime Malkom, po crnačkom vođi Malkolmu Iksu.

Fajlovi: 9244697.jpg(13Kb)

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.

92
poruka na forumu
7 105

post # 2 | 2013-09-09 , 10:12 PM

ma covek nema los film, njegovi menadzeri rade dobar posao, a i brasa se dobrano snalazi... ;)

We Want Russian Military Base in Mexico

Gale

1103
poruka na forumu
489 2507

post # 3 | 2013-09-12 , 2:02 PM

Quote (backo023)
ma covek nema los film

Upravo tako, fenomenalan glumac.

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.

Dea92

2287
poruka na forumu
852 5428

post # 4 | 2013-09-12 , 2:04 PM

Jedan od boljih glumaca :D

I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

818
poruka na forumu
47 137

post # 5 | 2013-09-12 , 6:04 PM

Najbolji.

Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."

577
poruka na forumu
36 698

post # 6 | 2016-11-28 , 11:36 AM

Jedan od najboljih :)

"The path of the righteous man is beset on all sides by the
inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in
the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of
darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost
children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious
anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know
my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

bosnia and herzegovina
65
poruka na forumu
2 63

post # 7 | 2017-01-13 , 1:16 PM

isto odlican glumac a najbolja 2 filma od njega su equalizer i man on fire

Forum » Film, Muzika i TV » Film » Denzel Washington
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]