• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Film » Denzel Washington
Denzel Washington



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-08-24 , 5:19 PM

Denzel Hayes Washington, Jr.



BIOGRAFIJA:
Denzel Vošington ( Denzel Washington) rođen 28. decembra 1954. godine u Maunt Vernonu u američkoj državi Njujork je afroamerički filmski glumac, reditelj i producent. Jedan je od najpoznatijih glumaca današnjice, dobitnik je dva Oskara za filmove Slava 1989. i Dan obuke 2001. godine.

Njegov otac je bio sveštenik, a majka vlasnica frizerskog salona. Kad je bio dečak, roditelji su mu zabranili da gleda filmove. Kasnije je imao problema sa zakonom i bio je pritvoren sa nekoliko svojih drugova. Majka ga tada šalje u probnu školu, a kasnije i na Fordham University, gde je otkrio svoj glumački talenat.
Njegova prva uloga je bila u TV filmu Vilma. U toku snimanja tog filma upoznao se sa Poletom Pirson (sada Poleta Vošington) sa kojom se kasnije venčao. Na sebe je skrenuo pažnju javnosti glumeći u TV drami St. Elsewhere, a jedan je od retkih glumaca koji je ostao do kraja te serije u njenom šestogodišnjom trajanju. Kasnije dobija ulogu u filmu Slava za koju je 1989. godine dobio Oskara za sporednu mušku ulogu.
Nakon tog filma njegova popularnost raste i dobija sve bolje uloge u filmovima kao što su: Malkom Iks (1992), Filadelfija(1993), Posrnuli (1998), Sakupljač kostiju (1999) i Dan obuke (2001) kada dobija svog drugog Oskara, ovog puta za glavnu mušku ulogu.

Venčano se sa Poletom Pirson 1983. godine i ima četvoro dece (dva sina i dve kćerke). Jednom od sinova je dao ime Malkom, po crnačkom vođi Malkolmu Iksu.


Fajlovi: 9244697.jpg (13.0 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








89
poruka na forumu
7 105



post # 2 | 2013-09-09 , 10:12 PM

ma covek nema los film, njegovi menadzeri rade dobar posao, a i brasa se dobrano snalazi... ;)


We Want Russian Military Base in Mexico





  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 3 | 2013-09-12 , 2:02 PM

Quote (backo023)
ma covek nema los film

Upravo tako, fenomenalan glumac.



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 4 | 2013-09-12 , 2:04 PM

Jedan od boljih glumaca :D


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








782
poruka na forumu
47 137



post # 5 | 2013-09-12 , 6:04 PM

Najbolji.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 6 | 2016-11-28 , 11:36 AM

Jedan od najboljih :)


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees






bosnia and herzegovina
66
poruka na forumu
6 124



post # 7 | 2017-01-13 , 1:16 PM

isto odlican glumac a najbolja 2 filma od njega su equalizer i man on fire


Forum » Film, Muzika i TV » Film » Denzel Washington
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]