• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Serije » The Young Pope
The Young Pope




Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 1 | 2017-02-26 , 5:29 PM

Dok cekamo da se pojavi na sajtu, htela sam da napisem svoju preporuku za ovu genijalnu seriju:
Prvo, tema me apsolutno nije interesovala, niti sam znala nesto o njoj iz istorije (osim onoga sto se proleti u skoli, koju sam odavno zavrsila). Sreca pa sam uvazila predlog prijatelja (a i Jude Law mi je u top 3 omiljenih glumaca), jer bih mnogo propustila da je nisam pogledala.
Prica prati zivot Lenny Belarda, nakon sto postane prvi americki papa u istoriji.
Prema recima producenata, lik pape Pija XIII opisan je kao ‘kompleksan i sklon konfliktima, konzervativan u odlukama do granica opskurnosti, a istovremeno pun samilosti prema slabima i siromasnima’. Pije ceri-kolu, pusi tamo gde niko drugi ne sme i ima kengura za kucnog ljubimca.
Tri puta sam odgledala ovih prvih 10 epizoda i svaki put mi je sve maestralnija. Uz Westworld, svakako broj 1 iz 2016. godine, a uopste mi se ne cini kao da je dobila dovoljno paznje.
Mozda i jedina ozbiljna serija koju sam gledala, a u kojoj akcenat nije na nasilju, lazima, seksu, obmanama, vec na cistoj ljudskoj emociji i osecanjima.
Iako jeste velicanje Vatikana, svakako me je pomerila, naterala na razmisljanje i, iznenadjujuce, kao neko ko nije okrenut nijednoj religiji, slozila sam se sa velikim delom scenarija, sto pokazuje koliko je ta linija tanka.
10/10
Ako je neko gledao, neka pise utiske, a ja cekam da se pojavi na sajtu, da je gledam po 4. put, dok cekam drugu sezonu. :)


Poruku je menjao/la Mrs_Iglesias - Nedelja, 2017-02-26, 8:33 PM


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."








3
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 2017-02-26 , 7:43 PM

Da li se zna kad ce biti postavljena na sajt? I ja sam cula da je serija jako dobra!


Jjaa






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 3 | 2017-02-26 , 8:38 PM

Quote alex69 ()
Da li se zna kad ce biti postavljena na sajt? I ja sam cula da je serija jako dobra!

Prevoda ima, receno mi je da je u razmatranju, nadam se da ce da bude uskoro. 
Nisam bila sigurna ni da l' smeju da se predlazu serije koje nisu na sajtu, pa sam pitala jednog od admina, pre nego sto sam otvorila temu. 
Eto, da stavite nesto na listu i cekate sa nestrpljenjem. :)


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 4 | 2017-02-28 , 8:41 PM

E cuo sam da je serija dobra, ali je nisam gledao :D Nadam se da ce je ubaciti :D








Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 5 | 2017-02-28 , 9:47 PM

Tema je malo skakljiva, pa je normalno da imaju dve strane, kao i uvek kod ovakvih stvari, ali je zaista briljantna serija.
Evo jedna od interesantnih scena koja nije spojler, savrseno uklopljena sa muzikom :D

Added (2018-12-28, 0:58 AM)
---------------------------------------------
Samo da obavestim sve fanove koji su, kao i ja, doziveli nervni slom kad su prekinuli seriju posle prve sezone, da se snima nova serija The New Pope koja je the follow-up ove. #cantwait juhu



"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."


Forum » Film, Muzika i TV » Serije » The Young Pope
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]