• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tehnicki deo » Hardwer i Softwer » Windows 10
Windows 10






387
poruka na forumu
90 1169



post # 1 | 2015-09-24 , 3:58 PM

Vec neko vreme u donjem desnom uglu stoji notifikacija sa cetiri prozorcica,pre dva dana mi je stiglo obavestenje da mogu da updejtujem Windows 7 na Windows 10 i kad god ukljucim kompjuter krene samo da se updejtuje gde ga ja stopiram.Dvoumim se nzm sta da radim a svidja mi se i dosta je poboljsan.

Windows 10

Windows 10 je potpuno nov OS, ali deluje "tako poznato" ako ste koristili Windows 7 ili Windows 8.1, koji će konačno objediniti jedan operativni sistem za sve platforme - kompjutere, laptop računare, hibridne uređaje, tablete, mobilne telefone, konzole, velike panele i internet stvari (Internet of Things).

Zvanično, događaj koji je organizovala Microsoft kompanija je nazvan Windows 10: Next Chapter, odnosno Windows 10: Sledeće poglavlje.

Konferenciju je otvorio Teri Majerson, koji je podsetio sve posetioce u Redmondu, ali i one koji su događaj pratili onlajn, preko direktnog linka, da je Windows 10 najveća stvar Microsofta u poslednje vreme, da će objediniti sve uređaje, "ispeglati" korišćenje mišem, tastaturom i na dodir, omogućiti nove stvari i poboljšati ono što nije valjalo u prethodnim generacijama sistema. Majerson je naglasio da će Windows 10 biti i najjači "enterprajz" proizvod među svim Windowsima do sada!

Windows Insider program je odlično startovao i korisnici prvih Windows 10 verzija poslali su nekoliko stotina hiljada povratnih informacija, koje su pomogle da Windows10 bude još bolji!



Windows 10 ukratko se može predstaviti preko:
- VIZIJA: Windows 10 je nova era ličnog računarstva, kako kod kuće, tako i na poslu
- STRAST: Windows 10 će ohrabriti ljude da prave velike stvari
- LAKO DOSTUPAN: Windows 10 će se lako instalirati preko Windowsa 7 i 8/8.1.

Stigla je i Cortana! Recite "Hej, Cortana" svom Windows 10 PC uređaju i sve ono što možete da radite na Windows Phonu moći ćete i na bilo kom računaru, tabletu ili hibridnom uređaju. Cortana sad ima notes, svoju beležnicu i početnu stranicu na kojoj se nalaze sve one stvari koje ona zna i može da vam završi. Sada je Cortana integrisana sa pretragom lokalnog diska, OneDrive obbaka i drugih lokacija, tako da može da pronađe sve ono što ste pravilno označili, a nalazi se u računaru.







  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 2 | 2015-09-24 , 9:36 PM

Quote Roby_the_King ()
Vec neko vreme u donjem desnom uglu stoji notifikacija sa cetiri prozorcica,pre dva dana mi je stiglo obavestenje da mogu da updejtujem Windows 7 na Windows 10 i kad god ukljucim kompjuter krene samo da se updejtuje gde ga ja stopiram.Dvoumim se nzm sta da radim a svidja mi se i dosta je poboljsan.


iskluci mislim autoupdate ...a i ako ti ga ne zelis on ti se nece sam apdejtovati tako da ...

i ja sam ga hteo uzeti, ....na srecu sto me zeznuo, jer bi onda polomio i pc i sve... jer kako su mi rekli (jedan drug ga instalirao) ... da on ti obrise sve particije iz sve HDD i ostaje ti samo 1 particiju i sve u jednom...a ne kao na ostale sto mozes podjeliti na koliko hoces particije i koju zelis na pr. tu da formatiras.










23
poruka na forumu
5 5



post # 3 | 2016-02-03 , 4:59 PM

Windows 10 nemoj da jadan nisi haha, koristio jedno vrijeme.
Osim sto cjeli OS zapravo radi ko spyware i spijunira te stalno i apsolutno svaki tvoj korak prenosi detaljno microsoftu, update nemozes iskljucit osim ako nisi dobro potkovan IT znanjem, i tako tih par sitnica koje mene zivciraju tako da nakon 10 dana koristenja ja sam se opet vratio na windows 8.1.








4
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 2023-11-07 , 2:41 PM

win10 ide u mirovinu uskoro...spremite se za win12!!...pfffff....


Forum » Tehnicki deo » Hardwer i Softwer » Windows 10
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]