• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Igre bez granica » Recenice koje nemaju smisla
Recenice koje nemaju smisla






172
poruka na forumu
79 708



post # 1 | 2014-05-10 , 6:56 PM

Ako znate neke recenice, izreke koje nemaju smesla, neke recenice koje ce nas totalno zbuniti napisite ih ovde! :D


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








640
poruka na forumu
67 157



post # 2 | 2014-05-29 , 2:52 AM

Ne mogu trenutno da se sjetim nečeg pametnijeg, pa ću početi od ove gluposti:
Kao srednjoškolac sa čuo pjesmu od Amadeus benda pod nazivom PROSPI SADA LAŽI. U refrenu me buni gramatička ispravnost
posljednjeg stiha:

Prospi sada lazi, ja cu da ih pokupim
istinu ne kazi jer jako zna da boli
prolij moju tugu, brod ti necu dati
samo hrabra srca tu plivaju znati

Kaže u zadnjem stihu SAMO HRABRA SRCA TU PLIVAJU ZNATI. Po meni, ispravnije je reći SAMO HRABRA SRCA TU ZNAJU PLIVATI što naravno vodi gubitku rime, ali nebitno. Mnogi me prave budalom i kažu da je sve OK i da tako treba. Još im ne vjerujem. Šta vi mislite? Budala ili u pravu? Nešto mi govori da će ovo prvo pobjediti :D










172
poruka na forumu
79 708



post # 3 | 2014-06-01 , 10:33 PM

lol xD ja sam zbunjena xD

eo jedne moje

Ja ne pripadam nigde, pripadam tamo gde ne pripadam! :D volim tu recenicu eto za neke zvuci bezsmisleno i zbunjujuce xd


Poruku je menjao/la GothicWolf - Nedelja, 2014-06-01, 10:34 PM


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2014-06-04 , 0:00 AM

Kad udjes ljevoo lol :lol: lol


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








640
poruka na forumu
67 157



post # 5 | 2014-06-18 , 3:02 PM

Evo još jedna fraza ili žargonizam, koji možda opet ne odgovara ovoj temi, ali u nedostatku inspiracije hvatam se onoga što imam :p
Kaže:
"TOPLO ti preporučujem ovaj sladoled ili 'LADNO uzmi ovaj sladoled, nećeš se pokajati" Obe verzije rečenice semantički nagrđene pridjevima TOPLO i HLADNO, ali svi znamo šta se time htjelo reći.
Totalno besmisleno, nervira me i ladno mi dođe.... B)










266
poruka na forumu
366 513



post # 6 | 2014-06-18 , 4:04 PM

Quote Kratos ()
Šta vi mislite?

Ja bih rekao da se to zove pesnicka sloboda izrazavanja. Ima gomila takvih primera. :)








640
poruka na forumu
67 157



post # 7 | 2014-06-23 , 4:01 AM

Optimus87, ne bih je nazvao pjesničkom slobodom. Ako se to ikako može dovesti u vezu, onda je smatram grubom zloupotrebom. Jednostavno, stih zvuči glupavo kad se par puta ponovi :D , a sigurno je da je gramatički neispravan.




Forum » Razonoda » Igre bez granica » Recenice koje nemaju smisla
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]