• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » Deca i mobilni
Deca i mobilni






592
poruka na forumu
518 8144



post # 1 | 2012-04-19 , 7:21 PM

U kom uzrastu je po vama detetu potreban mobilni telefon? Kakva je situacija u okolini?


http://prntscr.com/ioauvr








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-04-19 , 8:43 PM

Pa mislim da pre skole Mobilni nije potreban.
Kad krenu u skolu dobro je da dete ima da bi se moglo javiti roditeljima kad stigne kuci
ako oni rade i tako
Mada danas imaju i oni sa 5g telefon iako neznaju ni da citaju al bitno je da imaju i to sa netom radi igrica
tako to misle pojedini roditelji Ja iskreno se ne slazem s tim .







  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 3 | 2012-04-19 , 11:42 PM

Dusomoja, slazem se stobom draga :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-04-20 , 1:16 AM

Posto fiksni telefoni jos uvek postoje, smatram da mobiteli i nisu toliko bitni.
Pa helloooo i mi smo odrasli bez njih, pa nam ne fali nista.
Ali vise je stvar odgoja, nego htenja za istim.

Imam drugaricu koja ima dete koje je 9-ti razred, i jos uvek nema mobitel, niti mu planira uzimati jos.
I dete se ne buni, jer mu je objasnila stetnosti istog.

A danas se roditelji jedva cekaju otarasiti svog deteta uzevsi mu mobitel, i tako ga usutkati kao maloj bebi dudu. :)

Licno cu postupiti isto i sa svojim detetom danas sutra, a isto tako i za igrice, nije normalno da dete
ceo dan provede za kompjuterom. Gade mi se takvi roditelji.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-04-20 , 2:34 AM

Ja sam se sokirala jednom prilikom, u ambulanti su sedela dva decaka, otprilike 4,5 godina i tata im objasnjava kako da se jave na telefon, gde su im igrice itd...da ironija bude veca, imaju bolji mobilni od mene :D

Ja sam odrasla bez telefona, od prvog dana skole isle smo ja i drugarica same, niti nas je ko vodio u skolu niti nas je ko cekao u povratku. Cak smo i u zabaviste isle same. Samo su nas prvi dan odveli roditelji da nam pokazu gde je.
Ali vreme naseg detinjstva je bilo normalnije i bezbriznije.

Mozda je bolje da deca imaju mobilni kad krenu u skolu, kako bi se javili roditeljima da dodju po njih ukoliko nemaju drustvo sa kojim ce se vracati iz skole kada padne mrak. Ali recimo da ne treba da bude stalno kod njih, nego samo u periodu dok traje nastava.

A za internet i kompjuter se slazem sa vama u potpunosti.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








421
poruka na forumu
65 124



post # 6 | 2012-04-20 , 11:11 AM

Davanjem telefona detetu NE podsticete njegovo razvijanje u smislu snalazljivosti. Mi smo kao deca morali da se snalazimo u raznim situacijama i ne vidim da nam nesto fali, pogotovo sto nismo imali telefone. Sada kada detetu zasmeta neka najbanalnija sitnica, odmah zove mamicu i taticu.
E pa necu svoje dete da pretvorim u degenerika koje je naviklo da se oslanja na druge vec ce da se snalazi kao i svi ostali koji su ziveli i mnogo pre nas.
Moderna vremena... Kako da ne.
Ako se i usudim nekada da kupim detetu telefon, to nece biti dok je na samom pocetku skolovanja jer tada je i najbitnije da nauci da se snalazi u zivotu. Kupio bih mu telefon koji nema te super funkcije vec bi bio samo u svrhu poziva i poruka ali kako se tehnologija razvija, nece vise moci da se pronadju takvi telefoni.
Imam neke rodjake, klince, koji me cesto kontaktiraju i kada ih pitam sta rade, oni kazu da su na casu, smaraju se i salju poruke, igraju igrice...
Sve u svemu, veoma je tesko zastititi dete od navale savremene tehnologije i roditelji pod pritiskom i placom deteta najcesce popustaju ne zeleci da im dete pati.
To je kao kada moje kuce cvili do iznemoglosti da mu dam cokoladu, ako je vidi u mojim rukama, ali znam da ako mu je dam, da ce da mu zadovolji apetit ali da ce da mu narusi zdravlje, posto pseci organizam ne podnosi cokoladu (tacnije kakao u cokoladi).
E to je isto i sa detetom.

Buduci roditelji, razmislite sta zelite da napravite od svog deteta!


Poruku je menjao/la Deluxe - Petak, 2012-04-20, 11:13 AM








387
poruka na forumu
34 201



post # 7 | 2012-04-23 , 0:49 AM

Quote (Anchy88)
Ali vreme naseg detinjstva je bilo normalnije i bezbriznije

bas tako.ne biste verovali sta su danas deca sposobna da urade drugom detetu i to se ne dogadja negde tamo nekome,vec nama i nasoj deci.onaj ko nije u tim vodama,shvatice kada bude.ja se ne bojim sta ce moje dete da uradi,nego se bojim sta ce neko mom detetu da uradi.
moje dete je dobilo telefon sa 10 god. ne zato sto je on hteo,nego zato sto sam ja htela.nosi ga samo u skolu i ne igra igrice na njemu,nego na kompjuteru,odredjeno vreme za koje smo se dogovorili.ne smatram da je stetan,naprotiv,meni skine veliku brigu,jer znam da moze da mi se javi,ako sam mu potrebna.mislim da on u tome vidi siguran oslonac i treba,jer treba da zna da sam uvek tu kada mu treba bilo kakva pomoc,zato roditelji i postoje.ne razumem roditelje koje sutnu svoju decu na ulicu da nauce sta je zivot.imace vremena da uvide sve teskoce na vreme,a mi postojimo da smo uz njih i da pricamo i pricamo.napredna tehnologija se moze "pobediti",ako znate da doprete do svog deteta. za sve sto ne"valja" krivim samo roditelje koji ne znaju da vaspitaju i da se brinu o svom detetu ili nece,jer se deca nisu rodila naucena.mi ih ucimo svemu...ona su odraz nase sposobnosti i volje da od njih napravimo kvalitetne i ispravne ljude...


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 8 | 2012-04-23 , 10:25 AM

Slažem se Deluxe,


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-09-04 , 7:14 PM

Trazih ovu temu, samo da dodam, da sam danas dok sam jos bila kod oftamologa sececi u hodniku i cekajuci red
videla kod nekog klinca od nekih 10 godina ono cudo tablet ili kako se vec zove, a ja imam nokiju bez kamere, i pitam
se tako dok sedim, sta je njegova majka koja je napucana kao da je krenula na modnu pistu a ne kod lekara postigla????
NISTA!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  ice1



140
poruka na forumu
171 1175



post # 10 | 2012-10-11 , 0:45 AM

ne traba deci mob <_<








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2012-12-23 , 5:17 PM

Zavisi od deteta.
Zavisi od toga sta roditelji mogu da mu priuste.
Zavisi od mnogo cega,nije ni malo naivna tema.
A gledam decu od 5 godina sa mobilnim,6,7 i meni ne smeta ni malo.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








262
poruka na forumu
12 70



post # 12 | 2013-01-19 , 9:57 PM

ja mislim daa detetu ispod 11 ili 12 godina netreba telefon.....


"You once told me that calling me satan was an isult to satan"
-Damon Salvatore








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 13 | 2014-02-18 , 5:35 PM

kad malo bolje razmislim danas oni malecki od 3g umeju bolje sa iphone ili nekim drugim nego neki sa 40-45g
pratila sam devojcicu kako spretno to uradi udje na youtube klikne dva slova i onda lista lista i naidje na crtani %) :D
fascinirano to rade mali prstici.
Da im trebane treba ali nazalost danas je tehnologija zamenula igracke.




Forum » Razonoda » Pricaonica » Deca i mobilni
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]