• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » "...Al* se nekad dobro jelo bas..."- a danas? (...)
"...Al* se nekad dobro jelo bas..."- a danas?






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-11-05 , 6:36 PM

Dakle gledam ja forum Vojvodina kad ono nigde ove teme.
Iks puta sam cula da je hrana u Vojvodini obilna,jaka ali kapiram to je bilo nekada i eto mi prilike da neko iz Vojvodine ili neko ko je klopao tamo kaze kakva je hrana danas?
Ja prva npr. Strudle ne jedem ne jedem jaku hranu i ne znam sta bi jela tamo da odem na primer u goste ili na slavu ili tako nesto i eto postavih temu.
Valjda ima neko da odgovori.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2012-11-05 , 10:23 PM

Pa recimo kulen, guznjak, kobasica sa skroz drugacijim nacinom pripreme od onih na jugu Srbije ili okolnim zemljama ( posebno poznat po tome je Sombor i okolina )..

dosta reci da je 1kg pravog domaceg kulena 20-25e :)

Da ne spominjem razne vrste paprikasa iz kotlica, poslastice i razna druga jela koja su specificna po svom nacinu spremanja bas za Vojvodinu :)

jeste da su to sve manje vise jaka jela al veruj da vredi probati mogla bi se veoma prijatno iznenaditi :)








1641
poruka na forumu
171 425



post # 3 | 2012-11-05 , 10:29 PM



,,Kod nas niko gladan nije osto'' :D








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2012-11-06 , 1:12 PM

Quote (Dragan1309)
,,Kod nas niko gladan nije osto''

ako je ono sto je Davor, naveo izbor hrane, bojim se da bih ja ostala gladna %)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 5 | 2012-11-06 , 6:22 PM

devils_angel, imamo mi i raznih trava ko voli, mada s njima uglavnom hranimo zeceve pre nego im dodje red za kazan :p








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2012-11-06 , 6:27 PM

Davor, a imate li kakvu stalu sa telicima :p :p ili tor sa janjicima ;)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 7 | 2012-11-06 , 6:36 PM

devils_angel, ima naravno samo kod nas vise idu prasici nego jagnjici i junetina mesto teletine mada ima svega :p

probaj mozda se iznenadis :D








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2012-11-06 , 8:51 PM

Quote (Davor)
Da ne spominjem razne vrste paprikasa iz kotlica, poslastice i razna druga jela koja su specificna po svom nacinu spremanja bas za Vojvodinu

mmmmm zanima me kakav je ukus te hrane ali mogu da zamislim da je extra.










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 9 | 2012-12-23 , 7:17 PM

Sta su vam Hurke zbunjen


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








235
poruka na forumu
101 568



post # 10 | 2012-12-23 , 8:24 PM

U VOjvodini ima puno zemlje za obrađivanje i zato se nekad tako dobro jelo ,pošto su ljudi mnogo i radili .
Ima mnogo lepih restorana ,domaćih ,salaša gde se možete dobro ugostiti . Sombor prednjači (bar je nekad bilo tako ) po dobroj klopi . Ali sve preporuke i za Novi Sad i Sremsku Mitrovicu i okolinu .
Kuvano ,jako ,testo i masno...
Preporučujem i slovačku kuhinju (Bački Petrovac,Kovačica ,Stara Pazova) imaju fenomenalnu tradicionalnu hranu .
Ako dođete kod nekoga na slavu u Vojvodinu ,obavezno ponesite rakiju ili vino iz svog kraja ,domaćici kafu a deci voće ili čokolade . A oni će se truditi da Vas ugoste po redu .
Najpre ide slatko ,zatim po osveštenju žito ,onda za trpezu .
Pa ide redom aperitiv ,zatim stiže meze koje je Davor već nabrojao i uz dodatak švapskog sira ili slanih torti (to je sad moderno) ili rolovani sir ,pa domaća supa -obično pileća sa rezancima ,pa zatim ide kuvano jelo sarma najčešće ,negde gde su domaćini majstori može i gulaš i paprikaš,pa pečenje -prasetina ,jaretina ,jagnjetina ,mada ovo prvo uglavnom. Uz to ide i pet-šest vrsta salata ,hren i na kraju kolači ,torte i alkohol... Ko se odmori posle ovoga kreće se opet ali samo od mezetluka ,sarme i pečenja ...
Ako se nađete kod Slovaka probajte kulen i kobasice ,šunku svakako ,a od testa kifle i nadlacke .
Sremice su prave majstorice i za sir ,tako da i to dolazi u obzir da se proba kod pravih domaćina .
A od pića ,vino ,rakija ,likeri domaći raznih vrsta ,šira :D
Prijatno! :D


Forum » Razonoda » Pricaonica » "...Al* se nekad dobro jelo bas..."- a danas? (...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]