Page 1 of 11
Forum » Razonoda » Pricaonica » Džeparoši
Džeparoši

1760
poruka na forumu
1602 11819

post # 1 | 2014-02-16 , 7:03 AM

Stalno nas sa raznih strana upozoravaju da moramo da pazimo na svoje lične stvari prilikom izlazaka i boravka na otvorenim prostorima, pogotovo tamo gdje ima puno ljudi. Dđeparenje je uvek bilo lak način zarade mnogima, a današnje vreme nije izuzetak. Možda si možemo isprva pomisliti sledeće „Pa taj koji bi mene džepario, ne bi se previše usrećio…“ Ali, kad bolje promislimo, možda i nebi, ali bi nam poprilično zagorčao život. Setite se samo kako bi vam bilo da vam odjednom nestanu mobilni telefon ili novčanik u kome držite lične dokumente, kreditne kartice (možda i pinove negde na papiriću)… Ako je netko i bio u toj situaciji, zna koliko stresa pretrpi čovek koji postane žrtva džeparenja.

Ekipa koja se bavi snimanjem skrivene kamere odlučila je da se pozabavi upravo tim pitanjem. Zanimalo ih je kako će slučajni prolaznici koji uoče džeparoša reagovati.

Snimku pogledajte u sledećem videu:

A da li ste kada bili posmatrač u situaciji kada je neko džepario u vašoj blizini nekoga i, ako da, kako ste postupili? Ili ste i sami bili žrtva džeparenja?

♥ "Kao što je ljubav prema životu zapravo samo strah od smrti, tako i društvenost ljudi zapravo nije direktna; ona se, naime, ne zasniva na ljubavi prema društvu, nego na strahu od samoće."♥

11913
poruka na forumu
3116 5475

post # 2 | 2014-02-16 , 12:25 PM

Kod mene sam vise problem ja nego ti djeparosi %) :D
par puta mi se desilo da zaboravim torbu ili novcanik negde %) a najgore je to sto Nutella kaze
dokumenti kartice lele Jednom mi se desilo da sam usla u neku prodavnicu kupila nesot a kljucevi i novcanik bili u rukama
i kad sam prisla autu stavim novcanik na krov auta da bi otvorila vrata tako sam sela i otisla autom a novcanik ko zna kome u ruke pao.
Secam se smao jednog dana dosla polizija i pita me ste vi ta i ta reko da dali mi novcanik naravno bez para :( :)
ali jbg to je ono ne mislimo glavom ponekad ili smo u stresu.

Da treba torbu paziti to je pravilo nr.1
samo to slabo ko cini ponekad mislim bolje je bez torbe kao muski .

Dich ersetzt keiner.
Niemand.
Niemalz.

Forum » Razonoda » Pricaonica » Džeparoši
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]