• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » Kanabis
Kanabis




Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 1 | 2016-09-05 , 11:20 AM

Konoplja (Cannabis) je jednogodišnja biljka iz roda skrivenosemenica koja uključuje više podvrsta. Veruje se da je poreklom iz Centralne Azije, Kine i Himalaja.
Konoplja gajena zbog opojnog dejstva obično naziva: kanabismarihuanagandža, trava, dzidza, vutra, granje, zeleno...

Efekti uzimanja marihuane:
Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo. Efekat se primećuje nakon nekoliko udahnutih dimova, dostižući maksimum nakon 15-30 minuta. Delovanje jedne ispušene cigarete traje dva do tri sata. Popijena ili pojedena, marihuana ispoljava efekat nakon pola sata sa dužinom trajanja tri do šest sati.
Prvo pušenje marihuana može da prođe bez ikakvog efekta. Da bi marihuana izazvala određeno raspoloženje ili specifične senzacije na psihičkom ili telesnom planu neophodno je da se savlada tehnika pušenja i uspostavljanja doživljaja pod dejstvom marihuane. Iskusni uživaoci marihuana tvrde da se njen pun učinak može doživeti tek nakon nekoliko pokušaja. Duboko udisanje dima i njihovo duže zadržavanje u plućima omogućuju bolju resorpciju i brži efekat, koji može da nastupi nakon nekoliko minuta. Kod neiskusnih pušenje marihuana može da bude praćeno nizom neprijatnih telesnih senzacija, kao što je osećaj paljenja u guši, bol u grudima, suva usta, vrtoglavica, ošamućenost, opšte loše stanje, zujanje u u šima, drhtanje, hladne ruke i noge, ubrzan puls povišen krvni pritisak i lagano oštećena koordinacija pokreta. Ovi efekti mogu da budu blagi ili potpuno da izostanu.

Nakon završetka delovanja korisnik pada u stanje pospanosti, takozvani STOND

      

Veće doze marihuane izazivaju ozbilje promene u emocionalnoj sferi, otupljenje pažnje, dekoncentraciju, cepanje misaonog sadržaja u besmislene fragmente, oštećenje pamćenja, kako celovitosti doživljaja tako i vremnskog sleda pojedinih sekvenci; uz to i pogrešan i nekritičan uvid u sopstveno stanje i trenutne sposobnosti. Isto tako, veće doze mogu da izazovu halucinacije i stanje straha, kada se narkoman nerazumljivo izražava i ispoljava sumanute ideje proganjanja. Usled jakog dejstva marihuana moguć je i kratkotrajan gubitak svesti.

O uživalačkoj ili rekreativnoj upotrebi konoplje se govori onda kada se ona upotrebljava zbog njenih opojnih dejstava a ne, na primer, radi dobijanja vlakana ili lecenja. Konoplja se najcesce uziva putem pusenja, i to cvetovi zenske biljke. Ručno smotana cigareta od konoplje se naziva dzoint, buksna ili sprava. Nakon duze i ucestale rekreativne upotrebe konoplje moze se javiti psihicka zavisnost. Ovo je stvarno tacno, jer sam pusio 2 god bez prestanka. Mozda sam napravio pauzu od 2 meseca i imao sam problem kao i sa cigarama jednostavno navika i ne mogu da ostavim..


Fajlovi: 1894175.jpg (5.2 Kb) · 2041488.jpg (6.8 Kb)

Poruku je menjao/la Burazengijaa - Ponedeljak, 2016-09-05, 11:21 AM


Pozelite mi srecu.






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 2 | 2016-09-05 , 4:51 PM

Is narkosi, bodete se u venu, is is lol








Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 3 | 2016-09-05 , 10:26 PM

Quote Fox1e® ()
Is narkosi, bodete se u venu, is is

Keva moja misli, da ne skidam se s' droge
I da se sa dzointom u venu bodem
lol


Pozelite mi srecu.








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 4 | 2016-09-05 , 10:42 PM

Burazengijaa, aa buraz nesto si ti previse opsjednut tim travkama,sigurno si imao 5 iz biologije kad se pravio herbarium. lol :lol: hug


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."





  Marko

Zidamo kule a zaboravljamo temelj
380
poruka na forumu
236 1471



post # 5 | 2016-09-06 , 1:33 AM

Mrzi me da citam tekst naravno, samo cu da se raspravljam sa onima koji ne podrzavaju kanabis, sa onima koji ga ne konzumiraju. Dakle, sa svima koji nikad nisu pusili i ne znaju o cemu pricaju, nego eto, tako culi od porodice, prijatelja ili televizora, pa mlate praznu slamu. :D



Voleo bih da se vise ljudi ukljuci u raspravu, a ne samo da pisete koga bi poklonili nekome, da ostavljate poruke u pesmama, da brojite, u koga ste zaljubljeni i slicno. :D

Evo jedne iz privatne kolikcije. :D



Fajlovi: 4552681.jpg (60.3 Kb)






  FUBAR

Afghanistan
33
poruka na forumu
3 58



post # 6 | 2017-02-16 , 3:25 AM

Volim da smotam "dzokavac" i da ga polako duvam /iz minimum 3 puta/ ,dok gledam neki dobar film !
Veoma me prijatno opusti po celom telu ,obracam mnogo vise paznje na detalje ,tj. povecava mi se koncentracija i paznja + posle 30 god. iskustva i informisanja znam da je "kanabis" iako nelegalan vise lek nego droga ,tj. donosi mnogo vise dobroga nego losega kod svakog uzivaoca ,a posebno kod bolesnih i starijih ljudi kojima vraca zdravlje ,zelju za zivotom ,elan i jos mnogo toga pozitivnog - dok se Dr. naucnici muce da dokazu sta je to porazavajuce i ne zdravo kako se slucajno marihuana ne bi legalizovala.Na stranu to sto bi od legalizacije imali koristi svi ... od zdravstva pa do drzave pogotovo ,a svi znamo kako nam drzava "klimavo" stoji i umesto da ono sto zaplene koriste za "dobru stvar" i pune drzavni budzet oni to unistavaju i spaljuju /dali to rade samo dok kamere snimaju ili ne ,necu da raspravljam ,ali opste je poznato da su prethodne vlasti zaradjivale prodajom narkotika na "crno" i to velike pare.../.Normalno ne volim kada se "preduvam" ,pa ne znam "gde sam" lol ... i naravno to retko radim.Poslednji put sam se zestoko i neprijatno "preduvao" pre odprilike 8 god. ,ali od tada je koristim sa vremena na vreme ,kada to meni odgovara - uglavnom kada sam slobodan u vecernjim casovima.Ne privlaci me ova danasnja ne prirodna "trava" sa raznim dodacima ,tj. dobru "robu" je tesko nabaviti ,a i preterase ga sa cenama - msm sto je mnogo ,mnogo je.Zato volim prvo da probam "robu" i kad osetim da je prirodna i da "sorta" odgovara mom organizmu ,tj. pruza mi dobro raspolozenje sa malom kolicinom za postizanje zeljenog "high-a" ,onda je i kupim ,ali u manjim kolicinama iskljucivo zbog stvarno visokih cena na crnom trzistu - zbog nelegalnosti.Kao mladji sam to bas cesto praktikovao i ne zalim ni jednog trenutka zbog toga ,a posledica nemam ni fizickih ni psihickih ,osim sto bih naravno voleo da nabavim /a i hocu/ nesto kvalitetne i prirodne "karlovacke" trave za specijalne prilike + nesto "hasisa" iz inostranstva ,ali to je vec druga prica.Toliko i ko god kaze da je onaj ko "duva" narkoman ,bolje da cuti ,jer nije ni svestan koliko je neupucen + zavisnost se moze stvoriti samo npr. kao kod cigarete i nista vise - na psihickoj bazi.Razlika je - Cigareta = NIKOTIN ,Trava = THC.Tako da pusaci i nemaju psihicku zavisnost od trave ,jer su vec zavisni od cigareta.
P.S. :
Pametne/ni neka cute ,jer i kafa = COFEIN je "DROGA" ,a skoro svi je piju ,kao sto i skoro svako u kucnoj apoteci ima "Bensedin" /Diazepam ,Leksilium ,Valijum i sl. sredstva za smirenje/opustanje zivaca/ - samo to su opste prihvacene stvari /droge/ ,tj. nisu "TABU TEME" za vecinu ne upucenih.Ja toliko o tome ,ali ostajem pri svome da svemu iznad toga treba reci jednostavno NE /po mogucnosti apsolutno svemu ,ali ne mogu to bas svi/.Moja najbolja kombinacija je ranije za izlazak bila Trava + Cuga ... Ipak preporucujem onu staru "narodnu" : "JUST SAY NO !" cao

Added (2017-02-16, 2:25 AM)
---------------------------------------------
P.P.S. :
"Marko" dobro smotan "SPACE" ... uz tebe sam ... siri znanje i ubi ne znanje.
Dobro i pametno govoris gj ola


Poruku je menjao/la FUBAR - Cetvrtak, 2017-02-16, 1:28 PM






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 7 | 2017-03-02 , 11:13 PM

Ja sam u zadnje vreme poceo da udaram po bongu, ibedljivo najjaca stvar, kao da mi neko da 50 satova od jednom lol
I posle 5 puta padam u komu lol
I daa, moram da preporucim da pusite smolu, sa bonga :D stvarno neverovatna stvarr, nije normalno koliko je jako, a koliko u stvari prija lol


Pozelite mi srecu.








278
poruka na forumu
526 2505



post # 8 | 2017-05-16 , 11:50 AM

Ma leci sve boljke.  duva


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 9 | 2017-10-08 , 10:16 PM


Americka prljavstinaa


Fajlovi: 4269782.jpg (85.4 Kb)

Pozelite mi srecu.






srbIN
18
poruka na forumu
2 50



post # 10 | 2017-10-10 , 1:53 PM

vutra od losih filmova pravi odlicne filmove koih se vise nesecamo cim se zavrse...


ne da necu kako ti hoces sad necu ni kako ja hocu








417
poruka na forumu
137 1408



post # 11 | 2017-10-10 , 4:21 PM

Nista lepse od malo "grasa" , sokic , grickalice ili "meze" i neki dobar filmic /naravno uz dobro drustvo jos je samo bolje/ - ali kako god da je , dobro je !!! klopa  kafa  duva  brows  gj  :D








170
poruka na forumu
304 3974



post # 12 | 2018-02-19 , 10:21 AM

  • “Zašto je marihuana protivzakonita? Ona raste prirodno na našoj planeti. Zar nije ideja o stavljanju prirode van zakona malo... neprirodna?”







Forum » Razonoda » Pricaonica » Kanabis
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]