• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » Uobrazio/la se .....
Uobrazio/la se .....






5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 1 | 2017-04-19 , 11:01 PM

Znaci nisam znala kako drugacije ovu temu da joj dam naziv osim tog?!
Ne znam kako da opisem situaciju i sta al mislim da ce te znati sta sam htijela da kazem?
Znaci ,pozato je nama svima ,da dosta omaladine ide danas van granica .. (Njemacka,Austrija) itd...
ili se uda ili ozeni .... :D ne bitno zbog cega
Hocu da kazem , vratio/la se on/ona u rodni kraj , a u toj drugoj drzavi nije bio/la  tri mjeseca ili godinu dana recemo :D i pocne vam da prica ...
vodite razgovo i on/ona kaze: Kako se ono kod nas kaze? %)  meni se digne svaka 
ili kod nas u Nj/A toga nema   lol  Boze baci ciglu i budi precizan :)

OVU sam temu otvorila jer me je jedna osobo znaci doslovno iznervirla ti bi reko da je ona jela ovdje sve zlatno!!!

Pa podijelite vasa iskustva !!!


Poruku je menjao/la LAstrumfi - Sreda, 2017-04-19, 11:02 PM


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 2 | 2017-04-20 , 2:18 AM

Dosta jako dobrih drugara mi je vani, ali niko od njih se nije uobrazio, da su se malo "ufurali" da, osjeti se, ali prema meni su i dalje isti kao i prije, promjena se mora i vidjeti pa bilo koja, odrastaju u drugom drustvu, jer smo "svi" odrasli na prici kako se tamo ima para a svako voli da vidi da ima ljubomornih na njega sto on ima :D Mislim to je klasika svakoga, sisam se neki dan, dosao iz Njemacke neki da pravi zube i usput se u Bosni dosao osisat :D Mislim mi smo takav narod, to je to, nema se tu sta vise reci :D Seljak moze iz sela al selo iz njega nikad :D










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2017-04-20 , 8:14 AM

Ima toga ali nazalost desava se i to taj isti narod/osobe neznaju tu rec ni na jedan jezik.
Meni to nista nije cudno jer verujem tako neko i mene ismijava ali ja nisam juce dosla nego provela celi moj zivot ovdje i desi se meni da neznam kako opisati ili bas tu neku rec neznam ali snadjem se ja bez da to kako se kaze kazem da
Evo dok pisem ovdje setim se da sam upravo sinoc postavila pitanje u poruci nekome da mi samo kaze kako se zove ili da li ima drugi naziv menjac koji nike automatik .
Ja mislim da se kaze normalni hahaha pa se sebi sama nasmejem.
Meni to u zivotu ne treba ali zelim temu otvoriti.
Ja se takodje sokiram i ovdje lad upoznam neke sto su skoro dosli ili dosli za vreme rata pa ti pojedinci neznaju vise nas jezik :) ali opet ima ono ovisi s kim se ko druzi ja za sebe mogu reci da sam od svoje 17-18 g tek napredovala po pitanju naseg jezika ali sam ponosna na sebe i ovdje pisanje i druzenje je meni puno pomoglo.
Da ima nas svakakvih karakteta ali ne vredi neki ce se uvek razlikovati po necemu nacem dok ne razume ono kako se ono kaze. ;)










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2017-04-20 , 1:05 PM

Vidis Majo ,ja ne kazem nista za tog sto je  10godina ili vise ... al ima tih lljudi budu kratak period 3 ili 4 mjeseca i tako se ponaso,kao on je zaboravio svoj jezik koji je govorio. 
Moje dvije prijeteljice su nedavno otisle i kao sto kaze Foxs mi se zezamo ... na taj nacin one su ostale iste nisu se promjenule a godinu dana su, cak se zezaju kako je red da i ja idem :D  da im falim jos ja ... kako je krenulo mozda i dodjem za njima... 

Inace ovu temu me da kazem jedna osoba sa kojom sa prinudjena da sjedim ovih dana i slusam sta govori a ta ista je udata u Austriji (Becu) i ne punih godinu dan  i ona se znaci ponasa kao da je cijeli zivot tamo, da je odrasla u toj sredini ,,kao njoj vise nije fin nas ovdje sok, hrana ,, ti bi rekao ona je prvi put ovoj nasoj drzavi ... i tako ..
a najvise me iznervila kad je pocela da puckenta prsto kao kako se ono kaze na bosankom ,aj znaci u meni se je sve okrenulo ... 

Ima ljudi normalnih stavrno ne promjeni ih ta sredina , i razumijem da u onom gdje se krene poprima se taj nacin govora... al da ti dodjes nakon odredjenog period i pocnes se ponasati kao da si dama iz pariza i tako se ponasa.... i jos na to sve pocne da kuka kako nema . ne boje nece se od tebe traziti :) 

Majo tebi svaka casta ... kako pricas ... :D hehe jeste da nekad pojedes koje sloa ali trudis ... 
ja razumijem kad se neko zeza i to napravi hajko , al kad sjednes i znas kako se taj neko prije ponasao i kako sad dodje mi da legenem napod i da se smijem jer od sjedeci ne mogu :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2017-04-20 , 1:14 PM

zbunjen   %) smeh  Zivi u Bcu i kao zaboravila kako se ono kaze hahahahah nemogu da verujem pa bas u Becu ta nece nikad Nemacki nauciti ako se ne odseli izvan .
Joj citam ovo La i mogu misliti kako ti je dok ju trpis ali ta laze sama sebe jer ona nema sigurno pojma o njemackom mozda sedi u kuci zato ti i kuka da nema smeh
Ima takvih ovdje koji se sramote i misle oni su neko a kad progovorimo mi koji smo od malena ovdje ili oni sto su rodjeni tek tad se ucute jer shvate i pored toga mi znamo sve na nas :D skorom sve ali to kad kaze kako se ono kaze hahahhaha a kao sto ti rece dosla pre 2-3 meseca.
Izdrzi LA  ili joj kaze ju i ja zaboravila kako se ono kaze hahahhahaha.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 6 | 2017-04-20 , 1:56 PM

Quote Dusomoja ()
Izdrzi LA  ili joj kaze ju i ja zaboravila kako se ono kaze
znas kako odem ranije na posao i ostajem cas duze :D postala uzoran radnik :D 
aj sreca jos malo pa ce "nazad" kaze da se pozelila svoje kuce :) a njen grad joj se gadi ... 
radi ona u nekoj trgovini ... :D  
Sinoc je bila neka teme .. pa sam joj rekla ... ako ti smeta ti sebi kupi novo reko sta je tebi dati 20 "ojero" namjerno sam rekla kao ona... :D 
a ona ti ne prihvata tudje misljenje i smao je ona upravu drugi nisu... jadan onaj koji je kraj nje :D 
a meni ce da svane kad ode...evo i snijeg od muke poceo da pada :D lol 

tako da meni bas veselo ovih danas ... lol :lol: mislim da cu danas da  pocnem da se smijem ko nenormalan ako bude jos kakvih tih stavri :D lol


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 7 | 2017-04-29 , 5:51 PM

ja sam ima jedan takav slucaj samo sa bg :D  otisli rodjaci moji u bg i nije proslo ni mesec dana kad dodju ovamo nosevi im paraju oblake ..... ja gledam da li je moguce pa aman ni mesec dana i vec kao oni su vazni tamo u gradu je centar svega ma komedija

i na kraju vratili se ovamo posle nekoliko meseci a pa smejao sam se tri dana za to :D 
sta cete neki ljudi valjda nemaju za sta da se hvale i nemaju nekih uspeha pa eto ponose se time gde zive :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Razonoda » Pricaonica » Uobrazio/la se .....
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]