Bajern posle fenomenalnog meča u finalu Lige šampiona

Ocenite članak: 1
pregleda: 714
Dodao/la: Anna_Anna
datum: 2012-04-26

Bajern je prvi finalista u istoriji Lige šampiona koji će se za pehar boriti na svom stadionu! Posle fenomenalnih 120 minuta u Madridu, Real je u regularnom delu sa 2:1 uspeo da nadoknadi minus iz prvog polufinalnog okršaja, ali je penal rulet bio na strani Bavaraca. Nojer je blistao na golu sa dve odbrane, a Bastijan Švajnštajger je postigao odlučujući gol sa "kreča" i odveo svoj tim na megdan Čelsiju 19. maja na Alijanc areni. Veliku uslgu učinio im je i Serhio Ramos pošto je poslao loptu sa bele tačke preko gola!

Susret je posle 90 minuta igre završen rezultatom 2:1 za Real, nakon što je Bajern istim rezultatom dobio prvi meč kod kuće u Minhenu (2:1).
Strelci u regularnom delu utakmice bili su Ronaldo u 6. iz penala i 14. za Real, a Roben u 27. minutu iz penala za Bajern.

Bajern će u finalu Lige šampiona 19. maja u Minhenu igrati protiv londonskog Čelsija, koji je eliminisao branioca titule Barselonu.