Dortmund se poigrao sa Aalenom, slavio i Schalke

pregleda: 658
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-10-31

U Njemačkoj su odigrana i posljednja četiri susreta šesnaestine finala DFB Pokala, u kojima su Borussia Dortmund i Schalke ostvarili visoke pobjede, Dortmund je sa 4:1 savladao Aalen, dok je Schalke rezultatom 3:0 pobijedio Sandhausen. Pobjede su još upisali Mainz, protiv Auea rezultatom 2:0, te Bochum na gostovanju kod Havelsea rezultatom 3:1.

Da su ušli u pravu formu, izabranici Jurgena Kloppa ponovo su demonstrirali, a ovaj put je stradao niželigaš Aalen, sa četiri gola u mreži. Seriju je otvorio Hummels u 22. minutu, da bi deset minuta kasnije Schmelzer udvostručio vodstvo gostiju.

U nastavku, ponovo dominacija aktuelnih šampiona Njemačke, a već u petom minutu drugog poluvremena Gotze pogađa za 3:0. Scheiber je u 79. minutu po četvrti put zatresao mrežu domaćih, da bi tri minuta pred kraj Klauss postigao počasni pogodak za ekipu Aalena.

Schalke je sa velikih 3:0 lagano došao do nastavka takmičenja, a mladi Holanđanin Ibrahim Afellay je načeo mrežu Sandhausena u 11. minutu. Na drugi pogodak se čekalo sve do 62. minuta, kada Marica pogađa, a u 79. minutu, u listu se upisao i rezervista Huntelaar.

Još jedan bundesligaš Mainz je upisao pobjedu, a na svom terenu su rezultatom 2:0 savladali ekipu Auea. Pogotke su postigli Ivanschitz u 18. i Malli u 47. minutu susreta.

U posljednjem duelu Bochum je slavio protiv Havelsea sa 3:1. Domaći su prvi postigli pogodak, ito u 17. minutu preko Posipala, međutim ispostavilo se da je to sve što smo od njih vidjeli u ovom susretu. U 30. minutu Iasvili poravnava rezultat, da bi Rzatkowski u 73. i Ortega u 93. minutu susreta, donijeli pobjedu i prolazak u narednu rundu Bochumu.

DFB Pokal, rezultati:

Aalen - Dortmund 1:4 (87. Klauss / 22. Hummels, 32. Schmelzer, 50. Gotze, 79. Schieber)

Schalke - Sandhausen 3:0 (11. Afellay, 62. Marica, 79. Huntelaar)

Mainz - Aue 2:0 (18. Ivanschits, 47. Malli)

Havelse - Bochum 1:3 (17. Posipal / 30. Iashvili, 73. Rzatkowski, 93. Ortega)