Džeko sa Cityjem slavi drugu titulu prvaka Engleske, pirova pobjeda Liverpoola

Ocenite članak: 0
pregleda: 749
Dodao/la: Lovepuzzles
datum: 2014-05-12

U engleskom Premiershipu danas je odigrano posljednje, 38. kolo. Manchester City je pobjedom nad West Hamom osigurao drugu titulu prvaka Engleske. Velike zasluge za ovaj trofej imao je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Manchester City - West Ham 2:0

Građani su za titulu prvaka trebali bod protiv Čekičara da ne bi ovisili o rezultatu Liverpoola protiv Newcastlea. Nakon odličnih utakmica i vrlo bitnih golova, Džeko je danas ponovo bio starter u timu Manuela Pellegrinija i dobio prednost ispred Alvara Negreda.

Igrači Cityja oprezno su ušli u današnju utakmicu znajući da svaki pogrešan potez može značiti gubitak titule. Silva i Aguero zaprijetili su nekoliko puta gostima iz Londona, ali je golman Adrian odbranio. Nakon njih šutirali su Yaya Toure i Džeko, ali su obojica bili neprecizni.

Najbolju šansu imao je Aleksandar Kolarov. Reprezentativac Srbije šutirao je sa velike udaljenosti, ali je španski golman vrhovima prstiju uspio loptu izbaciti u korner.

Nakon što su čuli rezultat utakmice između Liverpoola i Newcastlea, navijači Cityja su malo odahnuli. Onda je uslijedila bomba Samira Nasrija. Yaya Toure mu je dodao loptu, Francuz je napravio nekoliko koraka i šutirao sa nekih 20 metara. Adrian je bio nemoćan.
Građani se nisu zadovolji ovim vodstvom. Nakon pauze u poluvremenu, Kompany je postigao gol za 2:0. Ubačena lopta je išla na Džeku, ali se kapiten Građana najbolje snašao u petercu West Hama i poslao loptu u mrežu nemoćnog Adriana.

Uz ovcije prepunog Etihada, Džeko je napustio igru u 69. minuti čime je završio još jednu sjajnu sezonu u dresu Cityja u kojoj je postigao ukupno 27 golova od kojih je 16 bilo u Premiershipu.

Ovom pobjedom City je osigurao drugu titulu prvaka Engleske, četvrtu u historiji. Sezonu su završili sa 86 bodova, dva više od drugoplasiranog Liverpoola.

Liverpool - Newcastle 2:1

Navijači na Anfieldu očekivali su poraz Cityja od West Hama kako bi slavili dugo očekivanu. Međutim, u 20. minuti zadesio ih je hladan tuš. Jedan od igrača gostujuće ekipe centrirao je u peterac Redsa gdje se našao Martin Škrtel koji je nespretnom intervencijom poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo Newcastlea. BIo je ovo četvrti autogol Slovaka ove sezone.
Mogli su gosti do 2:0 nakon sjajne solo akcije Yoana Gouffrana i odličnog šuta s ruba šesnaesterca, ali je golman domaće ekipe Simon Mignolet obranio. Uslijedila su dva ekspresna gola Redsa.

Kapiten Steven Gerrard bio je asistent Danielu Aggeru i Danielu Sturridgeu za potpuni preokret na Anfieldu.

Ovo je bila pirova pobjeda Liverpoola koji je možda ove sezone bio najatraktivnija ekipa u Premiershipu. Dugo će pamtiti utakmicu protiv Chelseaja i kiks Stevena Gerrrarda.