Ocenite članak: 1
pregleda: 894
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-12-01

Sinoć je na NBA parketima odigrano 11 utakmica, a na parket je izlazio i naš Mirza Teletović. Lakersi su Nuggetsima ubacili 122 poena.
Charlotte je na svom parketu dočekao Philadelphiju, a Sixersi su došli do treće uzastopne pobjede. Bili su bolji od domaćina tokom cijelog susreta i zasluženo slavili, 104:98. Najefikasniji u redovima Phile bio je Turner sa 25 poena, dok je 22 postigao Jason Richardson. U redovima Bobcatsa Taylor je postigao 16 poena.

Toronto je u svom Air Canada centru dočekali Dragiča i Sunse. Raptorsi su slavili, iako su Sunsi imali prednost na poluvremenu utakmice. Konačni rezultat bio je 101:97. Najefikasniji u redovima Sunsa bili su Gortat, Brown i Dudley sa po 14 postignutih poena. U redovima domaćina 23 je postigao DeRozan, dok je Amir Johnson dodao 16.

Boston je na svom parketu ugostio Blazerse i bez većih problema stigao do trijumfa, sve je bilo gotovo već na poluvremenu utakmice, kada su Celticsi imali 23 poena prednosti. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Green sa 19 poena, dok je Terry dodao 17. U redovima Blazersa Aldrige je postigao 23.

Knicksi su stigli i do 11 pobjede, a ovaj put u Madisonu je pao očajni Washington. Na poluvrijeme je domaćin otišao sa 11 poena viška. Do kraja je prednost samo narasla za pobjedu, 108:87. Najefikasniji u redovima Knicksa bio je J.R. Smith, odnosno Carmelo Anthony sa 20 poena. U redovima Wizardsa 17 je postigao Crawford.

Cleveland je gostovao Hawksima, a Atlanta je i pored odlične igre Smitha, poražena 113:111. Najefikasniji u redovima Cavsa bio je Pargo sa 22 poena, dok je Waiters dodao 21. U redovima Atlante 25 je postigao Smith.

Odlični Memphis bio je bolji od Detroita, 90:78. Još jednom Grizzliese je do pobjede vodio Rudy Gay sa 18 poena, dok su po 17 postigli Gasol i Conley. U redovima Pistonsa, Monroe je postigao 17.

Oklahoma je bez većih problema savladala Utah Jazz, 106:94. Oklahomu je do pobjede vodio Kevin Durant sa 25 poena, dok je Westbrook dodao 23. U redovima Jazza 18 je postigao Kanter.

Los Angeles Lakersi su dočekali Denver Nuggetse i u pravoj run&gun utakmici došli do ubijedljive pobjede, 122:103. Trojku za Lakerse pogodio je i Dwight Howard. Howard je postigao 28 poena, dok je najefikasniji bio Jamison sa 33. U redovima Nuggetsa Danilo Gallinari je postigao 19 poena.

Minnesota je timskom igrom došla do trijumfa nad Bucksima, 95:85. Najefikasniji su bili Shved i Ridnour sa po 16 poena, dok su po 15 ubacili, Love i Barea, Peković je dodao 14. U redovima Bucksa po 18 su postigli Monta Ellis i Brandon Jennings.

Kingsi su na svom parketu dočekali Pacerse i upisali novi poraz, 97:92. Najefikasniji u redovima Sacramenta bio je Cousins sa 19 poena, dok je Pacerse predvodio West sa 31 poenom.