LE (kval): Inter se tresao pred Hajdukom

Ocenite članak: 1
pregleda: 979
Dodao/la: cika_kristijan
datum: 2012-08-09

Splićani pobedili 2:0 u Milanu, a za produžetak im je bio potreban još gol. Pogoci Radovića, Ljuboje i Nenada Marinkovića.
Hajduku je malo nedostajalo da napravi senzaciju interplanetarnih razmera. U revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedio je Inter u Milanu 2:0 (1:0), ali je ipak eliminisan, jer je u prvom meču u Splitu poražen 0:3.

Prvi gol za Hajduk postigao je kapiten Ante Vukušić u 22. minutu iz penala, koji je skrivio Valter Samjuel prekršajem nad Ivanom Vukovićem. Konačan rezultat postavio je upravo Vuković prelepim golom "polumakazicama" levom nogom sa 16 metara u 58. minutu.

Oko tri hiljade pripadnika "Torcide" na stadionu Đuzepe Meaca bilo je u delirijumu. Još samo jedan gol delio je njihove ljubimce od produžetaka, ali "bili" nisu imali snage za to.

Tako je u plej-of prošao Inter.

Legija je uspela da nadoknadi "minus" iz prvog meča (1:2) sa Ridom i u Varšavi pobedi 3:1, a golove za poljski tim postigli su srpski internacionalci Miroslav Radović drugi i Danijel Ljuboja treći.

Nenad Marinković je takođe postigao gol, kojim je Bnei Jehuda već u sedmom minutu povela protiv PAOK-a u Solunu. Igrači izraelskog tima ponadali su se da mogu da naprave senzaciju posle poraza na svom terenu (0:2). Međutim, nisu uspeli, Grci su pobedili 4:1.

Ipak, za Nenada Marinkovića bi ova utakmica mogla da ima veliki značaj, jer je PAOK posle dobre role nekadašnjeg napadača Partizana i Smedereva u Izraelu pokazao interesovanje za njega, sa namerom da ponudu Bnei Jehudi uputi ukoliko Nenad Marinković dobro odigra i u revanšu.

Videoton je napravio iznenađenje ubedljivim trijumfom u Gentu - 3:0, uz dva gola Mađara rođenog u Senti, Nemanje Nikolića. U sastavu Videotona bio je Kruševljanin Nikola Mitrović.

Sparta - Admira 2:2, prvi meč 2:0
Mura - Arsenal Kijev 0:2, prvi meč 3:0 (p.f.f, jer je za Arsenal igrao igrač koji nije licenciran)
Vitese - Anži 0:2, prvi meč 0:2
PAOK - Bnei Jehuda 4:1, prvi meč 2:0
Plzen - Ruh 5:0, prvi meč 2:0
Rapid Bukurešt - Herenven 1:0, prvi meč 0:4
Hanover - Sent Patriks 2:0, prvi meč 3:0
Bursa - Kups 6:0, prvi meč 0:1
Inter - Hajduk 0:2, prvi meč 3:0
Marsej - Eskišehir 3:0, prvi meč 1:1