Real siguran u Ljubljani, Partizan ispustio pobjedu

Ocenite članak: 0
pregleda: 711
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-11-10

Košarkaši Real Madrida bez većih problema su u 5. kolu Eurolige savladali Union Olimpiju u Ljubljani rezultatom 89:76.Real je bio bolji protivnik tokom kompletnog susreta.

Nakon prve dionice imali su tri poena prednosti 21:18, ali su sjajnom igrom u drugoj četvrtini koju su dobili 25:17 na poluvrijeme otišli sa 11 razlike 46:35.

U nastavku se igrala nešto izjednačenija košarka. Real je mirnom igrom održavao prednost, a na kraju je i povećao prednost za dodatna dva poena za konačnih plus 13.

Rudy Fernandez je za Real ubacio 18 poena, a Dylan Page kod Olimpije 22.

Partizan je protiv Bamberga u Pioniru imao većim dijelom susreta prednost, ali su očajnom igrom u posljednjoj dionici dožživjeli novi poraz rezultatom 77:72.

Nakon tri četvrtine izgledalo je kako će izabranici Duška Vujoševića doći do pobjede jer su na ulasku u posljednju dionicu imali prednost od sedam poena 62:55, ali su izgubili posljednji period 22:10, te je Bambergu pripala pobjeda. Do nje ih je vodio Bostjan Nachbar sa 19 poena, Casey Jacobsen je dodao 18, dok su kod Partizana Gagić i Lučić ubacili po 17 poena.