Tsonga i Tipsarević prošli u finale ATP World Toura

pregleda: 708
Dodao/la: Pegaz
datum: 2012-11-02

Jo-Wilfried Tsonga i Janko Tipsarević su sinoć osigurali mjesto u finalu ATP World Toura pobjedama na Paris Mastersu.
Tsonga je u iscrpljujućem meču slavio protiv Nicolasa Almagra sa 7-6 (7-4), 7-6 (7-3), dok je Tipsarević porazio Juana Monaca sa 6-3, 3-6, 6-3. Ovim rezultatima su Almagro i Monaco eliminisani iz utrke za London.

Tsonga je izišao kao pobjednik u teškom meču sa Almagrom gdje su oba igrača zadržali servis sve do kraja. Francuz je dominirao u oba tie breaka i meč priveo kraju za jedan sat i 45 minuta.

Tipsarević je protiv Monaca morao otići u treći set, ali je na kraju pobijedio zahvaljujući veoma dobrom prvom servisu.

Tipsarević će se u narednom kolu susresti sa Jerzyem Janowiczem, nakon što je Poljak šokirao Murraya.

Pobjedama Tsonge i Tipsarevića je kompletirana lista igrača za finalni dio World Toura koji se igra u O2 Areni u Londonu.

Pomenutoj dvojici će se pridružiti Novak Đoković, Roger Federer, Andy Murray, David Ferrer, Tomas Berdych i Juan Martin del Potro.