Wayne Rooney oborio rekord Bobbyja Charltona, postao najbolji strijelac Engleske

pregleda: 1485
Dodao/la: Lovepuzzles
datum: 2015-09-10

Engleski reprezentativac i zvijezda Manchester Uniteda Wayne Rooney oborio je rekord sir Bobbyja Charltona i postao najbolji strijelac reprezentacije Engleske u historiji.

Rooney je u subotu golom protiv San Marina iz penala izjednačio Charltonov rekord od 49 postignutih golova za Englesku, a sinoć je u pobjedi od 2:0 nad Švicarskom na Wembleyju postigao jedan gol kojim je ušao u historiju te postao najbolji strijelac engleske reprezentacije svih vremena. Charlton je rekord držao 45 godina.

Inače, u sinoćnjoj utakmici je vodeći gol za Engleze postigao Harry Kane u 67. minuti, a Wayne Rooney su upisao na listu strijelaca u 84. minuti.

Engleska je osigurala prvo mjesto u grupi E i direktno se plasirala na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.