• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Stampac, skener i kopir masina (pitanja, preporuke, saveti)
Stampac, skener i kopir masina






76
poruka na forumu
20 66



post # 1 | 2012-10-09 , 10:14 PM

Trebalo bi da nabavim ove tri sprave. Video sam da postoje kao jedna masina, ali ono sto sam video je ono 300 evra i masina radi k'o zmaj. Ja toliko para bas i nemam za takve stvari, ali veoma mi je potrebno sve ovo. Osim sto sam video to i menjao mu ketridze nista vise o tome ne znam. Gledao sam malo na netu i uglavnom nisam nasao dovoljno podataka koji me interesuju.
Ono sto sam nasao je debata o isplativosti kopiranja na takvom uredjaju jer jedna grupa govori da mnogo trosi ketridz. Ovoj masini sto sam joj menjao ketridze, ketridz za crnu boju je velicine osrednjeg mobilnog telefona i menjao sam ga na dva meseca. Masina je bila u nekom sekretarijatu, ali ipak mi je to precesto na dva meseca da kupujem iznova ketridze.

Za sta meni treba ovaj uredjaj. Imam gomilu fotokopija i imam jedno solidnu biblioteku, a nisam bas cesto kuci. Imao sam nameru da iskeniram gotovo sve [to imam kuci i da prebacim na racunar. I nadam se da cu nekada uspeti da nabavim onaj citac sa e-mastilom inace cu oslepeti... Zanimanje mi je u vezi sa knjigom pa stalno treba nesto da se kopira (pri citanju koristim margine dosta da ispisem komentare koji mi u datom momentu dodju u glavu, a nikako ne volim da pisem po knjigama).

Ako ima iko neki savet, preporuku ili sta vec, ja sam rad sa saslusam.

Hvala unapred.

Added (2012-10-09, 9:14 PM)
---------------------------------------------
Па зар нико ништа не зна?






  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 2 | 2012-10-09 , 10:17 PM

Ma 300 evra je bash ono jeftino. Moj sef (gazda) gde sam radio u netu, je kupio takvu masinu za 500-600 evra :D










76
poruka na forumu
20 66



post # 3 | 2012-10-11 , 11:40 AM

!?

Ja sam pre 4 dana u Bg pitao i rekli su mi da postoje takve masine od HP za negde oko 60-70 evra. Problem je sto stampac i kopir rade na ink-dzet (ili kako se vec zove) principu i da to i nije bas isplativo ako se radi o velikoj kolicini stampe i prevoda. Za neku kucni verziju je dovoljno. Sto se tice laserskih stampaca mislim da im je cena oko 130 evra (mozda i manje - nisam siguran da li mi je rekao da je cena 113 ili 130 evra)? Mozda nisam lepo cuo. Ako neko ima neku korisnu informaciju pisite.





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 4 | 2012-10-11 , 11:43 AM

Pa onda druze uzimaj...za 130 evra to je nisto ... znaci jeftino je,. rekao sam ti kod nas koliko je platio moj sef... znaci imas 3 u 1... a inace nemoj INJET ... nego Laserski uzimaj, bolji je ...










76
poruka na forumu
20 66



post # 5 | 2012-10-11 , 3:02 PM

Hvala na savetu.

Nesto tako sam i mislio, ali nekako vise volim kada cujem jos isljenja.








640
poruka na forumu
67 157



post # 6 | 2012-10-15 , 10:47 PM

пингвин, All-in-one uređaji sa laserskom štampom su skupi, ali neuporedivo bolji i, čak, isplativiji, ako je u pitanju veća količina štampanja.
Kod ink-jet štampe, kertridži se vrlo brzo troše, a jedan košta oko 20 evrića, barem u BIH. Mjesec do dva je potrebno da se potroši sa umjerenom učestalošću stampanja.
Imao sam sličnu dilemu kao ti; (plus, u vrijeme kad sam kupovao, bila mi je bitna i boja, ali laserska štampa u boji je preskupa), pa sam se odlučio na varijantu: Solidan laserski štampač + All-in-one uređaj sa ink-jet štampom u boji, koji je ekvivalent ovom od 60-70 €. Sve ukupno je koštalo oko 200 €, ali sada se to može nabaviti i do 50 € manje.
Ukoliko ćeš često koristiti 'kopir', ne preporučujem ovu kombinaciju, dok je u svakom drugom slučaju isplativo. B)










76
poruka na forumu
20 66



post # 7 | 2012-10-16 , 10:49 PM

Hvala. I ja sam u BiH tako da ce i meni da dodje kao rashod tih 20 evrica. Meni Boja nije potrebna. Radim sa kao knjiski moljac pa mi je tekst bitan a ne boja :)

Nego kada si vec to pomenuo, ili nisam lepo razumeo, ili postoji problem.

Zasto razlikujes tri-u-jedan sa bojom i bez nje? Zar nisu svi ti tri-u-jedan koji imaju lasersku stampu "u boji"?








640
poruka na forumu
67 157



post # 8 | 2012-10-17 , 11:30 AM

Nema na čemu. Bilo bi mi drago da ti pomognem koliko je u mojoj moći.
Quote (пингвин)
Zasto razlikujes tri-u-jedan sa bojom i bez nje? Zar nisu svi ti tri-u-jedan koji imaju lasersku stampu "u boji"?

Ne, nisu. :)
Evo jedan prijedlog:
HP LaserJet Pro M1132 sa cijenom
Ovo je ipak bolje nego kupovati zasebno 2 štampača kao što sam ti u prethodnom postu predložio, najviše zbog iskorištenosti prostora.










76
poruka na forumu
20 66



post # 9 | 2012-10-23 , 9:40 PM

Hvala mnogo na ovome. Ovo nisam znao. Sada sam u velikoj dilemi. Za sada nemam potrebu za stampanjem u boji i ne verujem da cu imati uskoro, ali ne mogu da znam da li ce mi trebati za godinu dana, a nemam nameru da u tada kupujem opet istu stvar...

Nego, da li skenira u boji?
Mozda je ovo glupo pitanje, ali skenirao sam na jednom velikom kopir aparatu i sve je skenirao kao crno-belo.








640
poruka na forumu
67 157



post # 10 | 2012-10-24 , 7:51 PM

Još jednom, nema na čemu.
Quote (пингвин)
Nego, da li skenira u boji?

Naravno. Skenira bilo šta u originalnom izdanju. Uz uređaj se dobija odgovarajući softver pomoću koga skeniraš upravo onako kako ti želiš (čitav dokument, određeni dio i sl). Sačuvaš skenirani fajl na računaru i poslije možeš da ga štampaš na bilo kom štampaču. Na predloženom uređaju štampa bi bila crno-bijela i nije nikakav hendikep nemati štampač u boji, a pretpostavljam da i, ako ti zatreba poneka stranica u boji, možeš to da odneseš u najbližu kopirnicu i za koji fening dobiješ šta želiš.
Laserska štampa u boji je duplo skuplja tako da mislim da ti je ovo najoptimalnije rješenje. da










76
poruka na forumu
20 66



post # 11 | 2012-10-25 , 11:29 AM

Hvala mnogo. Gotovo pa sam odlucio za masinu koja stampa samo crno belo. Zadovoljicu se skeniranjem u boji, i stampanjem crno belo, a ako mi kada zatreba u boji koja strana poslusacu savet i skoknucu do najblice kopirnice :) veliki plus je, ako sam lepo razumeo, sto ce da ispadne isplatljivije sa crno belim stampacem.

Hvala.


Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Stampac, skener i kopir masina (pitanja, preporuke, saveti)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]