• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Preporuka programa za odrzavanje racunara (Hteo bih cisto da vidim kakve programe ostali koriste)
Preporuka programa za odrzavanje racunara






97
poruka na forumu
58 0



post # 1 | 2012-11-14 , 11:38 PM

Preporuke programa za odrzavanje racunara,ubrzavanje perfomansi i ostalih stvari.
I da Antivirusa posto nemogu da procenim koji je najbolji za moj racunar trenutno koristim AVG 2013 i zadovoljan sam.





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 2 | 2012-11-14 , 11:45 PM

Evoo ovako ja koristim ove programe za ciscenje...mislim od malvera :D SUPERAntiSpyware , Malwarebytes Anti-Malware
a sto se tice antivirusa... koristim Aviru vec duze vrijeme i sasvim sam zadovoljan :D










1006
poruka na forumu
50 416



post # 3 | 2012-11-15 , 0:26 AM

Nemam ja vremena da se bakcem sa tim antivirusima i programima, pa zato koristim Linux.
Posto sam uradio dual boot na kompu, koristim Avast na Windows-u. Iako ga retko koristim, mislim da sluzi.


Poruku je menjao/la scorpion - Cetvrtak, 2012-11-15, 0:35 AM












421
poruka na forumu
65 124



post # 4 | 2012-11-15 , 1:07 AM

scorpion, to i jeste najbolja opcija. Linux i tacka.
Nego ljudi ga se nesto "boje". Izbegavaju ga iz nekog razloga a on ima daleko vece prednosti sto se tice virusa posto je u njemu nemoguce da se bilo sta zarazi istim.
Za odrzavanje racunara koristim CCleaner, Revo Uninstaller i Avast. Nista vise nije potrebno.
Naravno, izbegavam da instaliram gomilu smeca od programa koji ne sluze nicemu sem da koriste resurse racunara. Svi oni izgledaju lepo i kao korisno ali verujte, to je najobicnije smece.
Znaci imajte samo one osnovne programe i racunar ce da vam radi kao sat.
Obratite paznju na one programe koji vam nude da vam skeniraju racunar i otkriju navodne greske. Izbegavajte ih maksimalno! Nacice i obrisace i ono sto ne valja a i ono sto valja tj. sto je potrebno racunaru da funkcionise. Posle asistencije takvih programa, pocinju problemi i nedugo posle toga moracete da radite nov sistem jer su vam napravili haos u racunaru.
Nemojte puniti desktop raznim fajlovima vec postavljajte samo precice na njemu jer ako vam je ekran pun sa razim nekim folderima, to za posledicu ima usporeno podizanje sistema.
Radite redovno ali ne precesto defragmentaciju hard diska. To je takodje bitno ako hocete da vam hard disk ne dobije lose sektore i da vam, opet, racunar brze radi pri otvaranju foldera.
Jer vi kada nesto ubacujete u racunar, skidate sa neta, ti podaci se bukvalno razbacuju na razne lokacije na hardu, tamo gde ima slobodnog mesta. Defragmentacijom pakujete sve te podatke, da kazem u jednu celinu i kada kliknete na nesto da vam otvori, racunaru je lakse da "pronadje" i otvori zeljenu lokaciju.
A sto se tice antivirusa, nisu svi bas za svaki racunar posto neki koriste dosta rama tako da racunar moze mnogo da uspori zbog toga.
Ima tu sve i svasta, da ne davim.
U sustini Linux je moja preporuka za casual korisnike ali za gejmere ipak nije.


Poruku je menjao/la Deluxe - Cetvrtak, 2012-11-15, 1:28 AM








97
poruka na forumu
58 0



post # 5 | 2012-11-15 , 1:15 AM

Quote (Deluxe)
U sustini Linux je moja preporuka za casual korisnike ali za gejmere ipak nije.

Ipak sam ja gejmer :D Zbog tih razloga ga nisam instalirao ali cu sigurno u skorjoj buducnosti ako nabavim neki lap top :)





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 6 | 2012-11-15 , 1:25 AM

Quote (Deluxe)
o i jeste najbolja opcija. Linux i tacka.
Nego ljudi ga se nesto "boje". Izbegavaju ga iz nekog razloga a on ima daleko vece prednosti sto se tice virusa posto je u njemu nemoguce da se bilo sta zarazi istim.


za ovo te moram demantirati... jer jos pred 3-4 god su napravili virus za Linux, isprobali ga i radi ...ali posle to nisu se nesto zamarali za viruse na Linux, jer ga malo ljudi koristu, svi su na Windows ..pa zato..ali ipak ima i viruse na Linux, tako da i na njega se mozes zaraziti ..mada je 90% vise sigurniji nego Windows :D










421
poruka na forumu
65 124



post # 7 | 2012-11-15 , 1:30 AM

Don_Zuan, idi ti muvaj tamo one cice na chatu. :p
Gde si cuo to za virus za Linux?
I nije 90% sigurniji nego 99.9%.


Poruku je menjao/la Deluxe - Cetvrtak, 2012-11-15, 1:31 AM





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 8 | 2012-11-15 , 1:33 AM

Quote (Deluxe)
Don_Zuan, idi ti muvaj tamo one cice na chatu.
Gde si cuo to za virus za Linux?


hahah ja to i radim..a ti malo Guglaj Deluxe pa ces vidjeti... trazi na google virus on linux ili malware pa ces vidjeti sta ce ti se pojaviti :D ... a ja to znam jos pred 3-4 god..jer kazem ti, jer sam jos tada koristio Linux...jer sa pc se bavim odavno :D



ovo je samo onako da ti dokazem, da ipak ni Linux nije imun na viruse i da i za njega postoje viruse :D


Poruku je menjao/la Don_Zuan - Cetvrtak, 2012-11-15, 1:34 AM










1006
poruka na forumu
50 416



post # 9 | 2012-11-15 , 1:35 AM

Quote (Deluxe)
U sustini Linux je moja preporuka za casual korisnike ali za gejmere ipak nije.

Ne bih se slozio sa ovim zbog toga sto ja imam dosta igara koje perfektno rade na Linux-u pomocu Wine emulatora.
Od PES-a, CS-a, do Assassins Creed-a, itd...

Quote (Don_Zuan)
a ovo te moram demantirati... jer jos pred 3-4 god su napravili virus za Linux, isprobali ga i radi ...ali posle to nisu se nesto zamarali za viruse na Linux, jer ga malo ljudi koristu, svi su na Windows ..pa zato..ali ipak ima i viruse na Linux, tako da i na njega se mozes zaraziti ..mada je 90% vise sigurniji nego Windows

Sto se tice virusa, Linix stalno izbacuje sigurnosne updejtove, tako da su dzaba krecili. Ne kazem da je 100% siguran, ali 98% sigurno jeste. Nije 90% sigurniji od Windows-a, nego 99%.












421
poruka na forumu
65 124



post # 10 | 2012-11-15 , 1:35 AM

Don_Zuan, guglanje ostavljam tebi brate. ;)
Uzivaj! :p





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 11 | 2012-11-15 , 1:37 AM

haha Deluxe, pa jer sam i ja zakacio jedan na vremenu, zato ti i kazem..al ti kako hoces :D

Quote (scorpion)
Sto se tice virusa, Linix stalno izbacuje sigurnosne updejtove,

Linux je open sorce ...tako da i da izbacuju, uvjek ti je cod otvoren tako da mozes raditi sta hoces i ako pronadjes dupka da zloupotrebis :D










421
poruka na forumu
65 124



post # 12 | 2012-11-15 , 1:38 AM

Quote (scorpion)
Ne bih se slozio sa ovim zbog toga sto ja imam dosta igara koje perfektno rade na Linux-u pomocu Wine emulatora.

Da ali objasni ti obicnim korisnicima sve to sa emulatorom.
Hocu da kazem da nije za svakog.





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 13 | 2012-11-15 , 1:43 AM

Inace da odgovorim na temu za ono sto je sozdadena:

Antivirus koristim: AVG 2013 Profesion Edition ... :D (AVG koristim vec 3 god i sam prezadovoljan)

Trojan Removers and Anti Malware koje koristim su: Malwarebytes Anti-Malware, Trojan Remover i CCleaner (ako se moze racunati za to) :D










97
poruka na forumu
58 0



post # 14 | 2012-11-15 , 2:37 AM

Quote (scorpion)
Ne bih se slozio sa ovim zbog toga sto ja imam dosta igara koje perfektno rade na Linux-u pomocu Wine emulatora.
Od PES-a, CS-a, do Assassins Creed-a, itd...

Koja svojstva (ram,procesor...) mora da ima racunar da bi mogao solidno da pokrece igre na Linuxu ?


Poruku je menjao/la Ljubo_bre - Cetvrtak, 2012-11-15, 12:37 PM








1006
poruka na forumu
50 416



post # 15 | 2012-11-15 , 2:06 PM

Quote (Deluxe)
Da ali objasni ti obicnim korisnicima sve to sa emulatorom.
Hocu da kazem da nije za svakog.

Nemoj da plasis ljude. To je bilo u prethodnim verzijama Linux-a, sada je instaliranje igrica kao na Windows-u. Barem sto se tice Ubuntu-a. Nista ne treba da se ceprka oko Wine-a, on sam odradi sve. Doduse, instaliranje Linux-a je malo komplikovanije, ali postoje razni tutorijali ne youtube-u i googlu, tako da nije strasno.

Quote (Ljubo_bre)
Koja svojstva (ram,procesor...) mora da ima racunar da bi mogao solidno da pokrece igre na Linuxu ?

Isto ti je kao i kod Windows-a. Sto bolji procesor, ram, itd, tecnija ce igra biti. Nemam ja sad neku mahinu od kompa, a igrice pokrece sasvim solidno.


Poruku je menjao/la scorpion - Cetvrtak, 2012-11-15, 2:11 PM






Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Preporuka programa za odrzavanje racunara (Hteo bih cisto da vidim kakve programe ostali koriste)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]