• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Graficka Kartica (Ne rade mi nijedni drajveri)
Graficka Kartica






6
poruka na forumu
2 12



post # 1 | 2014-07-23 , 1:32 AM

OS: WIndows XP SP3
Maticna ploca: Asus atn8x2.0
Procesor: AMD Athlon XP 2000+
Graficka kartica: Asus a9550 Asus A9550
Monitor: CRT tip Hansol 730E

Pre par dana sam reinstalirao Windows XP SP3. Pre toga sam backup-ovo sve drajvere sa programom DriverMax.
Instaliram sistemske drajvere sa CD sto sam dobio uz maticnu.
Povratim drajvere za graficku, restartujem komp i sve lepo odradi dok ne krene ucitavati Windows, zavrsi ucitavanje i kad treba da mi prikaze desktop ekran se zacrni i posle par sekundi lampica krene da treperi.
Skinem najnovije drajvere za graficku i krenem instalirati kad mi izbaci da ne prepoznaje nikakav hardver za te drajvere. Pronadjem original cd sa drajverima i kad sam ih instalirao i resetovo komp kaze mi da su drajveri za prethodnu verziju windowsa.
Da bi bolje razumeli, malu opoznavanja.Kad sam kupio komp imao je win xp bez servis pekova. U medjuvremenu mi je ta prva graficka, takodje ASUS a9550 pregorela od soka, pa sam uzeo neku drugu kojoj je otiso kondenzator, pa sam nabavio opet ovu sad sto imam, Asus a9550. U svemu tome sam instalirao novije drajvere nego sto su sa prvobitnog CDa sto sam dobio uz graficku.
Nista, nadjem na webu sajt sa svim verzijama drajvera i krenem ih isprobavati. U zavisnosti od verzije, ili mi izbaci opet da je drajver za prethodnu verziju windowsa ili mi monitor pocrni posle ucitavanja windowsa.
Krenem da mislim mozda mi fali neki sistemski drajver pa povratim sve drajvere sa backup-a. monitor pocrni opet.

Instaliram ja Win xp sp2 jer sam procitao u forumima da sp3 zna da stvara probleme. Probam kompletni restore drajvera opet, monitor pocrni. Reinstaliram win xp sp2, instaliram sistemske drajvere sa cda i instaliram drajvere za graficku sa cda (oni sto su mi na SP3 izbacivali da su za prethodnu verziju windowsa) i ovaj put mi monitor pocrni.
Sad sam vec prilicno siguran da je graficka pokvarena ali ako neko moze da me prosvetli pre nego sto zamenim graficku, bicu mu zahvalan.
Nije mi jasno, graficka je radila pre reinstalacije, nisam nista ni dirao i sad nece.
I da, komp je jako star, ali mi ne treba za ne znam sta sem da gledam filmove, youtube, muzika i surfanje. A i pomalo sam vezan za njega :D








11
poruka na forumu
0 4



post # 2 | 2014-10-10 , 11:12 PM

Ček malo ... ako sam dobro razumeo
sve radi sa windowsovim osnovnim drajverom , a čim instaliraš neki drugi drajver on pocrni ?
Pa tvoje potrebe , bar ovo što je navedeno ... windowsov je sasvim dovoljan da


Poruku je menjao/la Tranex - Petak, 2014-10-10, 11:13 PM








21
poruka na forumu
4 26



post # 3 | 2015-02-17 , 5:51 AM

daj hardware id


Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Graficka Kartica (Ne rade mi nijedni drajveri)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]