• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Problem sa napajanjem
Problem sa napajanjem






9
poruka na forumu
1 4



post # 1 | 2015-03-21 , 10:06 PM

Imam problem sa napajanjem (mislim da je sa napajanjem , mozda je i nesto drugo). Danas sam cistio komp sa kompresorom i kad sam ga upalio i kad je podigao sistem on se ugasio, i tako svaki put kad sam ga upalio. Prikljucio sam sve dobro, pomoc :)


Everything you can imagine is real.








295
poruka na forumu
45 307



post # 2 | 2015-03-23 , 0:03 AM

Kompresor pri duvanju izbacuje vodu, to da zapamtis, za ubuduce. Druga stvar, vrlo je moguce da je to gasenje posledica od ciscenja kompresorom. Ima tu dosta toga, moze i maticna da bude, napajanje nije problem, ono kad radi radi, a kad ne radi to je to. Ne moze napajanje da cas radi cas gasi.


My life, my rules!








11
poruka na forumu
0 4



post # 3 | 2015-06-12 , 3:59 PM

Verovatno si do sad rešio problem ... al ajd .
Izvadi kućište da možeš da ga posmatraš sa svih strana , skini poklopac i upali ...
posmatraj ventilatore da li se svi okreću ... moguće je da nisi primetio
da je neki od njih stao , i da ti komp pregreva i zato se restartuje ...
u BIOS-u je podesena temperatura , i kad komp dogura do nje , on se restartuje ...
moguće je da je tu podeseno na neku nižu temp. pa časom dogura ...
Postoji mogućnost da si neki kabl "oduvao" .... proveri i njih ... nadžidžaj ih kako treba .
Oslušni matičnu kad se pali ... koliko puta BIP-ne ... kratki , dugački ... ako svirućka podosta
prebroj ih redom ... npr. 3x kratko 2x dugačko , pa izguglaj šta taj kod znači za tvoju matičnu ...
pošto se to razlikuje od proizvođača ... pogledaj i kako stoje RAM moduli ... izvadi , očisti konektore pa posadi kako treba ...
Možda imaš neku priču oko procesora ... ako je mator , termalna pasta se stvrdnula i nema funkciju više ... čak se ponaša i kao izolator pa dodatno otežava hlađenje ...
100 čuda može da bude ...
(šutni ga nogom u jaja ... i kupi nov lol )


Poruku je menjao/la Tranex - Petak, 2015-06-12, 4:00 PM


Forum » Tehnicki deo » Pc Klinika » Problem sa napajanjem
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]