• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Tehnicki deo » Mobilna telefonija » Android mobilni telefoni
Android mobilni telefoni






592
poruka na forumu
518 8144



post # 1 | 2012-10-06 , 3:45 PM

ovde pisite sve o njima


http://prntscr.com/ioauvr





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 2 | 2012-10-07 , 3:50 PM

Pitate se šta je Android i čemu li služi? Evo osnovnih informacija...
Za Android ste, naravno, čuli. Dok se okrenete, eto novog modela telefona zasnovanog na Android platformi, tako da čak i moćni iPhone mora ozbiljno da se "pomuči" u borbi za još koji procenat udela na tržištu.
Ipak, da li u nekom širem društvu možete da se uključite u razgovor na tu temu? Evo nekoliko osnovnih informacija, tako da i vi možete da zablistate.
Šta je uopšte Android?
Ukratko rečeno, Android je operativni sistem namenjen pre svega "pametnim" telefonima sa ekranom osetljivim na dodir. Dakle, Android je ono što pokreće sve menije i aplikacije na telefonu. Ili, još jednostavnije, Android čini da vaš telefon "radi".
Razvio ga je Google, predstavljen je 2007. godine, a prvi mobilni telefon koji je radio na ovom operativnom sistemu je bio T-Mobile G1, koji se pojavio 2008. godine.
Šta Android čini tako posebnim?
Za razliku od ostalih operativnih sistema, kao što su na primer iOS, koji pokreće iPhone, ili BlackBerry OS, koji su pod potpunom kontrolom kompanija Apple, odnosno Research in Motion, Android funkcioniše kao open-source operativni sistem, tako da proizvođači mobilnih telefona koji se odluče za ovu platformu mogu do izvesne mere da ga prilagode svojim potrebama.
Druga stvar koja Android čini posebnim je činjenica da je to zaista dobar operativni sistem, možda ne tako našminkan kao iOS, ali brz i pouzdan, sa user friendly interfejsom.
Da li se svi telefoni koji rade na Androidu zovu "droidi"?
Ne baš. "Droid" je ime modela zasnovanih na Androidu koje proizvodi kompanija Verizon Wireless, pa tako postoje na primer Droid X, Droid Eris, Droid Incredible i tako dalje. HTC Evo 4G nije "droid", ali jeste mobilni telefon koji radi na Android platformi.
U čemu je razlika između Donut, Cupcake i Froyo Androida?
Google stalno izbacuje nove, savršenije verzije ovog operativnog sistema, pa su to prosto različite verzije Androida. "Najsvežija" je 2.2, odnosno Froyo.
Koliko aplikacija postoji za Android?
Oko 70.000, ali njihov broj raste iz dana u dan. Dobro, to je još daleko od 225.000 koliko vam je na raspolaganju u App Store, ali inženjeri iz komapnije Google imaju dobru volju, a i to se računa.
Koji modeli zasnovani na Androidu su sada aktuelni?
Početkom leta predstavljen je HTC Evo 4G, a tu su i Motorola Droid X, Samsungova Galaxy S serija, kao i Samsung Moment, i friška Motorola Droid 2.

ja furam android mob a i android tab tab je noviji ali usustinu mali pametni telefoni su pun pogodak u svemu








74
poruka na forumu
2 24



post # 3 | 2012-10-07 , 4:14 PM

Quote (Vladi)
Google stalno izbacuje nove, savršenije verzije ovog operativnog sistema, pa su to prosto različite verzije Androida. "Najsvežija" je 2.2, odnosno Froyo.

Najnovija verzija androida je 4.0.1 ili Ice Cream Sandwich (ISC).





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2012-10-07 , 4:38 PM

d3xt3r, da ovo je stari clanak a za Ics znam imamje na tabu :D hvala na ispravci








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 5 | 2012-12-02 , 10:48 PM

Androdi najlaksi za prisluskivanje,pracenje,ubacis program i sve sto stize osobi koja ima android stize i tebi.
Zato ja volim moj stari dobri razdrndani krs :* .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








54
poruka na forumu
1 16



post # 6 | 2013-03-14 , 7:14 AM

Ne vidim kakve veze ima Android operativni sistem sa pracenjem i prisluskivanjem telefona? lele








1203
poruka na forumu
58 815



post # 7 | 2013-05-24 , 10:33 PM

Koristim samsung galaxy ace i prezadovoljan sam...mnogo su bolji android telefoni..laksi za koriscenje i sve ostalo :)








20
poruka na forumu
44 333



post # 8 | 2013-08-19 , 7:26 PM

Kolko vidim ovde nema mnogo ljudi sa androidima!
A da nije bilo Zan Klodd van Dama ni android telefoni se ne bi pojavili! lol


Rostiljdzija kod Keba Krabe!





  suza



55
poruka na forumu
6 12



post # 9 | 2013-09-25 , 11:22 AM

Imam Telenor smart (alcatel one touch) i sledeci problem, ne mogu da uspostavim video poziv, odnosno, poziv se aktivira, bilo da ja zovem ili mene neko zove, cuje se zvuk, ali niti ja vidim, niti mene vide. Da li neko ima slican problem, odnosno zna li neko kako da resim isti.

Hvala drugari :*










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 10 | 2013-09-25 , 11:59 AM

Quote (D4mj4n)
Ne vidim kakve veze ima Android operativni sistem sa pracenjem i prisluskivanjem telefona?


Najlakse ih je pratiti, uzimati informacije sa njih bas zato sto su napredna tehnologija.

Ima ona fora medju klincima kad se zaljube ubace programcic neki u fon te devojcice i njima stize na fon sve sto stize i njoj.

Najnesigurniji moguci izbor mobilnih telefona.

A telefoni na dodir imaju tu manu da zakoce kad neko zove-ne mozes da se javis i onda se ljudi uvrede jer misle da namerno neces-desavalo se to ljudima u mojoj okolini i nakon toga su se vratili na telefone koji nisu na dodir i sve je bilo u redu.

Uz sve to telefoni na dodir imaju jako osetljiv ekran i nisu za ljude koji zure i nemaju kada da misle da li su ih stavili u futrolu ili nisu.


Poruku je menjao/la Korisnica - Sreda, 2013-09-25, 12:10 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








111
poruka na forumu
3 34



post # 11 | 2014-11-13 , 2:50 PM

Svi korisnici koji koriste telefon LG G3 će uskoro moći da koriste operativni sistem " Lollipop 5.0 " i to će biti poslednja verzija.
Nešto na čemu su najviše radili jeste, sam interfejs, senke na interfejsu i razne animacije.
Lollipop sistem će u sebi sadržati i novi ART odnosno Android Runtime softer, jer im je cilj poboljšavanja preformansi samog telefona.








98
poruka na forumu
6 61



post # 12 | 2014-11-14 , 11:00 AM

zivo sranje..ebo ih oniaj ko ih izmisli..pun djavo virusa..previse baguju..lakse da se pokradu podaci...
Napravise od mobilnog sve zivo samo ne mobilni..ocu nazad nokiu 3310 !!!!!!!!!!!!


Forum » Tehnicki deo » Mobilna telefonija » Android mobilni telefoni
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]