Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Drzavni ili privatni fakultet?






76
poruka na forumu
20 66



post # 16 | 2012-10-01 , 2:54 PM

drzavni








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 17 | 2012-10-01 , 4:04 PM

Kad krenete da studirate na drzavnom, onda cete da vidite koliko ima mita i korupcije.

Znaci ja znam provereno, da svaki predmet na mome fakultetu ima odredjenu cenu, plati pa se klati.

Studenti se "deru", samo sto se vazduh ne pocne placati.

A imala sam priliku da vidim, da su na boljim poslovnim pozicijama oni koji imaju privatni, tako da pravila nema.

A pitam se da li igde u Evropi, Svetu, nasa diploma vredi. %) %) %)

Ali to je Srbija. Zapitajte se zasto vecina mladih, gleda da ode negde preko grane, sigurno ne zato sto im je dobro.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1203
poruka na forumu
58 815



post # 18 | 2012-10-01 , 4:29 PM

Drzavni.








74
poruka na forumu
2 24



post # 19 | 2012-10-01 , 5:13 PM

Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u Bosni svako ko upiše privatni fakultet završi ga bez problema. Ja sam ove godine upisao farmaciju (drzavni fakultet), dok je moja drugarica upisala farmaciju (privatni) i placat' ce 5000 KM (2500 €) za samo jednu godinu studija. Moje misljenje je da privatni fakultet upisuju ljudi koji nemaju volje posteno sjesti za knjigu, jer samo zele proci kroz fakultet i doci do diplome na laksi nacin. Nikoga ne osudjujem, samo mi je krivo sto na kraju posao dobijaju ljudi koji ne znaju kako da ga obavljaju upravo zbog razloga koje sam naveo.








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 20 | 2012-10-01 , 5:21 PM

Quote (d3xt3r)
Nikoga ne osudjujem, samo mi je krivo sto na kraju posao dobijaju ljudi koji ne znaju kako da ga obavljaju upravo zbog razloga koje sam naveo.


O tome ja i pricam, kako da ti ne bude krivo, ti se mucis godinama i na kraju na tvoje mesto uleti neko ko ima privatni fakultet i onda se zapitas zasto si se ti mucio, kad je i tebi moglo glatko da ide. Jer je doslo vreme, da ne prave razliku izmedju drzavnog i privatnog.
Okej ja podrzavam da vece znanje imaju oni na drzavnim fakultetima, moja sestra je zavrsila drzavni, ja ga sad zavrsavam, ali vidim sta se desava oko mene.

Ali opet, nadam se da ce biti bolje :) i da cu imati srece kada krenem da trazim posao.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 21 | 2012-10-01 , 7:22 PM

d3xt3r, ne znam na koji fakultet ideš, ali znam, da kako ima korupcije i mita na privatnim, tako ima i na državnim!
Vreme je takvo, da većina studenata ide zato što je to u modi, ne da bi stekli neko znanje, a vrlo mali procenat je onih koji idu da bi za to što plaćaju i stekli znanje.

Ja sam na privatnom fakultetu. Nuđeno mi je da dam određenu sumu novca i nisam pristala.
A mogla sam.
Znači sve je do osobe!

Moj brat je završio privatni fakultet, i znam da nije lako! Znam koliko je učio!

Istina je da postoje fakultti gde samo platiš, ali ima i privatnih fakulteta gde se i nauči nešto.

Navešću ti primer, da se sve više fantastičnih studenta prebacuje na privatne fakultete, jer od korupcije
koja je zastupljena na državnim fakutetima ne mogu da stignu plaćati sve obaveze.
Ako si cuo za privatni fax NUBL u Banjaluci, znam da se pre dve godine prebacilo vise od 40 učiteljica budućih sa državnog fakulteta. A to nije mali broj!
Razlog su navele sledeći: Organizovanost je bolja, s praksom se kreće u prvoj godini, tako da setkne rad s decom,
dolazak na prdavanja se boduje, pa si u neku ruku i obavezan, i jos nekoliko razloga, koji su krucijalni!

A što se posla tiče, dobija ga onaj ko ima vezu. Ne moraš ni školovan biti!


Poruku je menjao/la Leksi - Ponedeljak, 2012-10-01, 7:25 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








74
poruka na forumu
2 24



post # 22 | 2012-10-01 , 8:45 PM

Leksi, ja ne kazem da na drzavnim fakultetima nema korupcije, ali znam da ne ostecuju studente koji imaju znanje, tj. ne obaraju ih jer im ne placaju. Sto se tice bolje organizovanosti na tom privatnom fakultetu u Banja Luci i treba da bude tako s obzirom na sumu novca koja im se daje. Istina je i to sto kazes za posao, nazalost, ali na birou nema magistra farmacije, sto ti dovoljno govori o potraznji za ovom strukom. PS. ja sam naveo na koji faks idem :D





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 23 | 2012-10-03 , 11:26 AM

d3xt3r, mislila sam u kom gradu ideš na fax, a jasno mi je iz onog što si napisao koji fax studiraš.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 2012-10-03, 11:26 AM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








308
poruka na forumu
349 1445



post # 24 | 2012-10-17 , 12:14 PM


a taj niste pomislili xd xd xd


Poruku je menjao/la gancanagh - Sreda, 2012-10-17, 12:16 PM


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 25 | 2012-11-29 , 1:25 AM

:* Drzavni jer se na privatnom ocene kupuju sto je javna tajna :)


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 26 | 2012-12-13 , 8:45 PM

Korisnica, kao i na drzavnim. Samo sto je to jos veci oksimoron nego taj koji si navela za privatne. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Iwa



178
poruka na forumu
18 31



post # 27 | 2013-01-09 , 3:31 AM

Državni ili privatni? Pa, danas i nema neke razlike.. Možda se samo malo više ceni diploma sa državnog fakulteta...








314
poruka na forumu
15 192



post # 28 | 2013-03-08 , 2:22 AM

Državni, državni i državni

Added (2013-03-08, 0:15 AM)
---------------------------------------------
Najvaljaniji razlog jeste što naučiš svoje zvanje :) Na tebi je hoćeš li platiti ispit ili želiš da učiš.
Privatni koštaju, ali znanje je tanko jer bukvalno svojom školarinom platiš ocjene.

Added (2013-03-08, 0:17 AM)
---------------------------------------------

Quote (d3xt3r)
Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali u Bosni svako ko upiše privatni fakultet završi ga bez problema. Ja sam ove godine upisao farmaciju (drzavni fakultet), dok je moja drugarica upisala farmaciju (privatni) i placat' ce 5000 KM


Gdje studiraš farmaciju? Sarajevo,Mostar ili Tuzla?

Added (2013-03-08, 0:22 AM)
---------------------------------------------

Quote (d3xt3r)
Nikoga ne osudjujem, samo mi je krivo sto na kraju posao dobijaju ljudi koji ne znaju kako da ga obavljaju upravo zbog razloga koje sam naveo.


E slušaj, magistri farmaciju su neophodni za otvaranje samo apoteke, bez magistra nema niti apoteke.
Danas uzimaju i magistre farmacije sa privatnim diplomama samo da bi njihovo ime stojalo na papiru , ali za neki rad u fabrikama lijekova ili sl. NE.

Ali opet, znaš koja je razlika u svemu tome? Magistar farmacije koji stekne svoju diplomu na državnom fakultetu, uvijek traži veću sumu novca kad se otvara apoteka na njegovo ime od onog koji je završio privatni. Mislim da je jasno kao dan ko će prije tu upasti, ali naravno da se državnici ne sikiraju jer mogu pronaći posao kako god žele.

Ono što je žalosno u svemu tome,najžalosnije jeste što danas magistri farmacije sve češće rade kao trgovci tj. obavljaju posao farmaceutskih tehničara.

Pričam ti ovo sve jer sam ja studirala farmaciju i napustila je odma kad sam dala uslov za drugu godinu i upisala drugi fax čiji se smijer tek tad otvorio,a nije bio prije.


Poruku je menjao/la Iustitia1989 - Petak, 2013-03-08, 2:15 AM










74
poruka na forumu
2 24



post # 29 | 2013-03-08 , 2:36 AM

Quote (Iustitia1989)
Gdje studiraš farmaciju? Sarajevo,Mostar ili Tuzla?

Studiram u Tuzli.








314
poruka na forumu
15 192



post # 30 | 2013-03-08 , 2:39 AM

Quote (d3xt3r)
Studiram u Tuzli.


Uuuuuuuuuuu, pa zar da naletim ovdje na tuzlaka :D

Jebena je korupcija, ali izlaze jaki magistri.




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]