• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Vestacka inteligencija
Vestacka inteligencija






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-12-23 , 9:30 PM

Posle pisma, arapskih brojeva, analitičke geometrije i
diferencijalnog računa, računar je – prema mišljenju Herberta Sajmona –četvrta istorijska prekretnica u razvitku civilizacije. Da li je to,možda, osokolilo izvesne naučnike da predvide da će veštačka
inteligencija nadmašiti ljudsku?

Herman Kan i Entoni Viner su još 1967. prorekli da će „u godini 2000. računari verovatno moći da dostignu, oponašaju ili nadmaše i neke od
najljudskijih sposobnosti, uključujući možda i estetske i stvaralačke,
a imaće neke sposobnosti koje čovek nema...”.

Može li mašina da misli?
programi nisu svesni i oni sami po sebi nisu
dovoljni za posedovanje svesti.

Da li mislite da ce za koju godinu ova Inteligencija da unapredi
da li ce covek s njom manje raditi fizicki ili ostaje pri tome sto covek naredi to ce da bude?
Mnogi u danasnje doba neznaju prstom da maknu bez racunara neznaju kako se nesto kaze ako na google ne provere
i onda prosipaju pamet ostalima.
Sta mislite o navedenom da li ce ta nauka pomoci ili odmoci coveku?










478
poruka na forumu
107 311



post # 2 | 2012-12-23 , 10:30 PM

Mislim da ce nam sve to vise odmoci nego pomoci no to nije do same tehnologije, nauke, vec do ljudi koji...
E najbolje da ubacim citat iz jednog filma,kratko i jasno:
"Everything you create you use to destroy.
-Yeah, we call it human nature."
Primjera koji potvrdjuju ovo imamo oko sebe koliko hocete.

Evo jednog prostog primjera...
(Dusomoja)
Mnogi u danasnje doba neznaju prstom da maknu bez racunara neznaju kako se nesto kaze ako na google ne provere

Sve si rekla.

(Dusomoja)
da li ce covek s njom manje raditi fizicki ili ostaje pri tome sto covek naredi to ce da bude?

Covjek vec fizicki i radi manje. Imamo strojeve za gotovo sve,samo treba netko da stisce "gumbe".
Smanjena je potreba za ljudskom radnom snagom sto dovodi do nedostatka posla i tako dalje i dalje...
Lanac uzrok-posljedica je dugacak.

(Dusomoja)
Da li mislite da ce za koju godinu ova Inteligencija da unapredi

Hoce, naravno da hoce...bem mu sada mi je na um pao opet jedan film..."Terminator", Skynet...
lele


Poruku je menjao/la Fizica - Nedelja, 2012-12-23, 10:41 PM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-12-23 , 11:27 PM

Ma koliko da je covek sve unapredio usavrsio ta nauka kvari sve ostalo sto je izvan posla
Rekla sam vec da su se nazalost mnogi oslonili na google dal to na balkanu ili eu narod se promenio
manje se u javi komunicira vise se tipka.
Manje se radi fizicki vise psihicki

Covek izmisli sve samo kad se duboko zamislimo sta je posledica tome shvaticemo da je mozda bolje bez te
vestacke inteligencije
zasto?
Zato sto smo onda to mi ljudi koji svojom glavom misle ljudi koji rade vise koji nemaju vreme za ovo sto sam radim i ja i vi.
U mnogim stvarima ce sve da unapredi naravno samo mene te stvari to doba pomalo i plasi







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2012-12-23 , 11:34 PM

ja mislim da je vestacka inteligencija kada se plavusa ofarba u crnku xd xd xd








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 5 | 2012-12-25 , 7:41 AM

Vestacka inteligencija sve vise zaglupljuje ljude i pravi od njih bolide koji ne znaju da nadju/urade nista bez nje-postaju zavisnici koji ne misle svojom glavom.
Masina ne moze da misli ali ko zna sta je moguce s' obzirom na napredak nauke i tehnologije.
Ne bi volela da se desi zivot u Matriksu jednog dana zbog preterivanja u tehnologiji.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2012-12-25 , 11:26 AM

prije neki dan sam cula da ce uskoro i masine da dobiju emocije %) %)
ljudi... kuda ide ovaj svijet????

hoce li se to ostvariti oni americki filmovi, da masine pocnu da vladaju svijetom, a da ljudska rasa postane proganjana i potlacena??? zbunjen zbunjen


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 7 | 2014-07-06 , 2:56 AM

vestacka inteligencija je nesto sto se ne moze tek tako napraviti mislili su da ce do sada vec uspeti ali i dalje su veoma daleko od toga .....sto ne znaci da nece uspeti kad tad e tada smo mi odsvirali svoje jer ta masina koja postane svesna same sebe mi cemo za nju biti niza bica da
tako da to ne bi smelo da se pravi bez zestokih ograda i blokada ....


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Vestacka inteligencija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]