• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Plate
Plate






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-04-10 , 5:25 PM

Kao sto znamo u danasnje doba nema skorom posla koji zena kao i muskarac ne rade isto
Znaci poslovi koji su nekad bili samo muski danas ga rade i zene isto dobro kao i oni
Samo kad dodje kraj meseca i plata tu je razlika
Zasto?
Da li samo zato jer je ona zensko ili je to stara politika?







  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2013-04-10 , 5:42 PM

Moze primer posla u kome rade jednako a razlicita plata?

Da nije nesto tipa on ima vec vise godina staza i reputacije u nekoj firmi a ona sad dosla kao pocetnik i bez iskustva itd...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-04-10 , 7:19 PM

Primer evo ti firma gde se prave motori za masine ovdje kod nas znaci nebitno je koliko radnog staza
znam i muskoi zensko pocei u isto godini sve isto rade i on zaradi vise.
U cemu je alika i sta je tu novo nista zar ne oduvek je tako bilo d ausko zaradi vise i ostalo samo ok tad pre su samo muski radili izaradjivali zacelu fam ali sad rade i zene a zakon ostao isti.

Neznam kako je na balkanu dal je zakon isti mada danas se zene vidjaju i d avoze kamion i da rade na bau
sto ne znaci svugde je plata drugacija sigurno nije ali eto navela sam primer gde znam 100% je tako










308
poruka na forumu
349 1445



post # 4 | 2013-06-18 , 2:50 AM

generalno je istina da su zene za isti posao slabije placana od muskaraca, ali treba videti strukturu zaposlavanja, muskarci ili su na najvisim polozajievima ili najnizem, dok su zene uglavno na srednjo odnosno rade fizicke lakse poslove, npr u admenistraciji ima vise zena nego muskaraca :)


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 5 | 2013-06-18 , 7:52 AM

plate nisu problem,plata nema :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








91
poruka na forumu
62 453



post # 6 | 2013-06-18 , 8:32 AM

Quote (gancanagh)
plate nisu problem,plata nema

a jos malo pa ni posla lele


http://youtu.be/1yw1Tgj9-VU








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 7 | 2013-06-18 , 1:29 PM

u momo poslu gdje ja radim .. muski i zenski posao je jednako palacen nema razlike. jednino predmetni nastavnici imaju razlicitu platu.. al to je opet do toga da li oni imaju punu normu ili ne... sve zavisi koliko imaju casova :D

Kod ucitelja razredne nastave u sviju je ista plata bio on ucitelj 1,2,3,4 ili 5 razred... nema razlike svi su isto placeni...
jedino nastvnici koji imaju kombinirana odjeljenja oni imaju vece place sto to podrzava.. dva razreda nije lako uciti..

Quote (Dusomoja)
Primer evo ti firma gde se prave motori za masine ovdje kod nas znaci nebitno je koliko radnog staza
znam i muskoi zensko pocei u isto godini sve isto rade i on zaradi vise.

e sad jos na balkanu nisam vidjela zenu da vozi kamion bus.. ili da radi u mahanicarsko radnji.. a kod nas je takv mentalite i kad bi doslo do toga da zene dobijaju manju palcuu od muskaraca izbila bi buna .. nesto bi se uradilo da to bude pravednoo

nevidim zasto bi bila manje placena ako radi kako ti kazes
Quote (Dusomoja)
Znaci poslovi koji su nekad bili samo muski danas ga rade i zene isto dobro kao i oni

zasto da im se uskrati to pravoo da budu manje placene..AKO imaju skolu,za to... to nepravda.. rusenja naseg prava... <_< <_<


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








1203
poruka na forumu
58 815



post # 8 | 2013-06-18 , 10:09 PM

Quote (Uranijum)
plate nisu problem,plata nema

pare nisu problem,para nema :p ;) :D

Ja mislim da su muski i zenski poslovi tu negde u ravnotezi gde nema mnogo razlika... ;) ima tu malih varijacija ali ne velikih cao


Poruku je menjao/la Avenger - Utorak, 2013-06-18, 10:09 PM








592
poruka na forumu
208 1412



post # 9 | 2013-06-19 , 1:25 AM

Quote (Dusomoja)
Zasto?
Da li samo zato jer je ona zensko ili je to stara politika?

Pa mislim recimo da rade u kancelariji isti poso, muškarac imo veću platu jer uvek kad nema posla moš mu daš da ode radi neki fizički u pauzi :D Poslodavac gleda to, pa gleda da nemože zatrudni, uglavnom bar na balkanu na njega pada najveći finansijki pritisak i odgovornost u porodici. Slabo koji ima da je kući izdržava ga žena cepa mu drva kad neradi a on rađa decu pere i kuva :D :D








81
poruka na forumu
24 323



post # 10 | 2013-06-19 , 1:48 AM



Simke


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Plate
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]