• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Agresivnost i frustracije maloletnika
Agresivnost i frustracije maloletnika






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-04-10 , 5:28 PM

Kad pogledam svet oko sebe vidim mnogo mladih ljudi koji su bez posla ili oni koji ne zele da rade ili onih koji su sa 15g vec alkoholicari.
Da li su roditelji krivi za to ?
Da li je drustvo krivo ili se dete tako rodi da ne mari nizasto vise?
Postaju agresivni guraju razbijaju udaraju!

Otkud ta agresivnost da li je moguce da je to trauma detinjastva?
Da li tu roditelji mogu sta promenuti ili je tu potrebana strucna pomoc?








USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 2 | 2013-04-11 , 8:14 PM

Sve zavisi od vaspitanja maloljetnika, ako je djete maloljetno onda roditelj odgovara umjesto njega, jer ovaj nije vaspitan kako treba!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 3 | 2013-04-11 , 8:37 PM

Opsto beznadje u drzavi je,nije ni cudo sto nam je omladina koja nema nikakvu perspektivu takva,pucaju po savovima jer nema nicega sto vide sutra kao mogucu buducnost u Srbiji u smislu pristojnog zivota.
Ne opravdavam agresiju ali me ne iznenadjuje ni malo kada se vidi kakva nam je borba za prezivljavanje u zemlji Srbiji,to je posledica zivota u beznadju.


Poruku je menjao/la Korisnica - Cetvrtak, 2013-04-11, 8:40 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








399
poruka na forumu
155 997



post # 4 | 2013-04-24 , 11:31 PM

Quote (Dusomoja)
Da li su roditelji krivi za to ?

Mislim da je krivica roditelja delimična, odnosno oni nisu jedini faktor koji utiče na njihovo dete, mislim da društvo ima veći uticaj. :)
Quote (Dusomoja)
Da li je drustvo krivo ili se dete tako rodi da ne mari nizasto vise?

Mislim da je nemoguće da se dete rodi tako da baš ne mari ni za šta, nego da su okolni uticaji krivci za to.


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..








592
poruka na forumu
208 1412



post # 5 | 2013-05-12 , 0:33 AM

Quote (Dusomoja)
Da li su roditelji krivi za to ?

Direkna krivica nepostoji osim genetskim putem, posredna da u zavisnosti kaki primer roditelji daju deci il vaspitanje.
Quote (Dusomoja)
Da li je drustvo krivo ili se dete tako rodi da ne mari nizasto vise?

Ovo je možda u najvećoj meri krivica. Tv drugovi u školi često i socijalna situacija u državi jer dete nema de da utroši energiju na poslu nedovoljno zanimljive i razvijene škole kao i kulturno/edukativni sektor. Može se regulisati ovaj deo dosta preko roditelja.


Poruku je menjao/la Heaven - Nedelja, 2013-05-12, 0:33 AM





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 6 | 2013-05-12 , 0:57 AM

Quote (Heaven)
Opsto beznadje u drzavi je,nije ni cudo sto nam je omladina koja nema nikakvu perspektivu takva,pucaju po savovima jer nema nicega sto vide sutra kao mogucu buducnost u Srbiji u smislu pristojnog zivota.
Ne opravdavam agresiju ali me ne iznenadjuje ni malo kada se vidi kakva nam je borba za prezivljavanje u zemlji Srbiji,to je posledica zivota u beznadju.


Slazem se u potpunosti...i dodala bih jos da su u najvecoj meri krivi roditelji jer ne vode brigu o deci i ne vaspitaju ih kako treba na vreme i onda se cude kakvi su...i kad vidim detinjstvo kakvo danasnji klinci imaju svoje ni za sta ne bih menjala....


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








40
poruka na forumu
6 60



post # 7 | 2013-05-12 , 1:31 AM

Ja sam doskora bila maloletnik koliko vidim na njihovo ponasanje najvise utice okruzenje i uslovi i ljudi u njemu. Na mene je recimo, najvise uticalo drustvo i kada sam se ponasala dobro, a i kada me je navodilo da se ponasam lose. Posebno deca koja imaju mnoge komplekse, pristaju da budu i ono sto nisu kako bi bili prihvaceni od drustva. Nazalost, danas su ljudi takvi da nekog procenjuju na osnovu novca, odece, izgleda, a to sve stvara pogresnu sliku kod dece u razvoju, o tome koje su prave vrednosti coveka. Mozda gresim, mlada sam jos, ali to je moje misljenje. :)


"Ali ipak uz mene se moze, mada je neobicno, sa mnom je opasno hteti, ja nikad ne odustajem."








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2013-05-12 , 4:38 AM

Roditelji, genetika i vreme u kom deca odrastaju, odnosno drustvo koje ih okruzuje.

Sve zavisi od slucaja.

Ima slucajeva kada roditelji jednostavno malo vremena posvecuju svojoj deci, jer su zaokupirani nekim drugim stvarima, jure karijeru, polozaj ili su jednostavno nemarni za svoje dete, pa je ono prepusteno sebi, ulici i drustvu. Cim nemaju kontrolu, pocnu bahato da se ponasaju. S druge strane imamo i slucajeva gde su deca sasvim normalna, a odrastaju uz nemarne roditelje.

Genetika. Desava se da roditelji vaspitavaju svu decu (dvoje troje cetvoro..) na potpuno isti nacin, a jedno dete bude izrod..bude buntovnik, mislim da je tu genetika uzela maha i dzaba i vaspitanje i sve, za ovo znam cist primer iz okoline.

Drustvo i okruzenje. Vremena se menjaju. Kada uporedim period kad sam ja imala 15 godina i vise, znalo se sta se sme, sta se ne sme, izlazila sam prvo jednom mesecno, pa su mi roditelji postepeno povecavali, s tim da sam ispostovala prethodni dogovor. Alkohol nisam okusila do 18. god i kada sam ga tada pila to je bila jedna casica, znalo se kad da se stane. A nekako danas ako ne pijes, ako nemas momka vec sa nesto malo godina, nisi IN, nisi popularan..deca jure tu neku popularnost, ne sluteci da samo sebi stete.
Secam se, ranije kada izadjem u kafic, klub, gde su bili stariji od mene, pazila sam da nekog ne gurnem, ne zgazim..a danasnja deca, idu kroz kafic, guraju sve pred s sobom i sad su ono nazovi neke face..piju pivo iz flase, guraju se, svadjaju se ako ih slucajno gurnes, ma katastrofa...

Ja razumem da je tesko vreme, da se nema posla i sama sam odrastala i jos uvek sazrevam u takvom vremenu, ali me to nikad nije navelo da idem pogresnim putem.

Quote (Smicika)
Nazalost, danas su ljudi takvi da nekog procenjuju na osnovu novca, odece, izgleda, a to sve stvara pogresnu sliku kod dece u razvoju, o tome koje su prave vrednosti coveka. Mozda gresim, mlada sam jos, ali to je moje misljenje.


Potpuno si u pravu. Imam male komsinice, koje imaju svega 7,8 godina. Kada odu u skolu, prvo im je da vide kako se ko obukao i to kuci prepricavaju. Da ne kazem kako dodju deca u skolicu sa izjavama: "Ja jedem zablje batake, meni moji roditelji mogu da kupe sve na ovom svetu". To dete od svega 7 godina ne moze samo da izmisli, mora da je culo od svojih roditelja. I umesto da mu roditelji ukazu da ne treba tako da prica, da ima dece koja jedva imaju da kupe sebi uzinu, oni se hvale time, njima je to interesantno. Od malena ih uce nekim pogresnim vrednostima.

Kakvo li nam tek vreme dolazi. Mislim da ce biti sve gore i gore..bar sto se Srbije tice!


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1641
poruka na forumu
171 425



post # 9 | 2013-05-14 , 6:53 PM

Mamice i tatice buduce ,to ce vam biti najkompleksniji zadatak u zivotu da svoju decu usmerite pravim putem :)








1203
poruka na forumu
58 815



post # 10 | 2013-06-01 , 7:31 PM

S kim si takav si :)








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2014-07-21 , 6:31 AM

Dea citirala si mene ne njega.
Evo,2014-ta uveliko traje i sta se promenilo u poboljsanju zivota omladine?
Nista.

Added (2014-07-21, 5:31 AM)
---------------------------------------------
Dea citirala si mene ne njega.
Evo,2014-ta uveliko traje i sta se promenilo u poboljsanju zivota omladine?
Nista.



"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








86
poruka na forumu
185 2124



post # 12 | 2014-07-21 , 12:26 PM

Licno msm da su ova mladja deca sve gora i sve gora dolaze, i msm da su roditelji krivi za to vecim delom, npr evo pre neki dan "deca" decko tek polozio, mama i tata kupili mu najnoviji bmw (naravno rade u inostranstvu- becke tablice) i idemo teraj i sa devojkom se slupaju i jedva ostali zivi, dok su ga vatrogasci izvlacili iz auta prvo sto je rekao "posvadjao sam se sa devojkom"
ovo je jedan od primera a i da ne govorim o deci prvi, drugi razred o.s nose najskuplje tel. fb je bitan i sl a sami du.e nzn da obrisu, dok sam ja bio mali igrao sam se u prasini (pesku) od jutra do mraka sa decom a ovo danas uzas.








172
poruka na forumu
79 708



post # 13 | 2014-07-22 , 7:07 PM

Vecina tih nazovi alkoholicara piju samo da bi se dokazali, sto je jadno..... Mada oni frustrirani se vise drogiraju nego sto piju.... Uzroka ima mnogo, nemoguce je naci jedan uzrok za sve jer ne zive svi isti zivot... Ali nek piju ne mozemo im mi to zabraniti jednog dana ce sami shvatiti sta su uradili... okrutno ali tako je....

Iako su alkoholicari i oni su ljudi tako da ih ja ne smatram manje vaznim od "obicnih" ljudi oni su samo ljudi koji su se zaglavili u problemima i pokusavaju pobeci ali ne znaju pravi nacin (Naravno odnosi se za one koji imaju bar razlog da piju, tipa pogodila ga necija smrt i sl) Njima se tesko moze pomoci jer je naravno tesko ostaviti alkohol....
I da malo mi je glupo kad kazu da su roditelji uvek krivi za ponasanje njihovog deteta.... Razmislite da je nemoguce nekog savrsenoo vaspitati, jer svako misli svojom glavom i nemozes ljude napraviti onakvim kakve zelis da budu to je nemoguce. Naravno treba znati da deca u vecini slucajeva kopiraju roditelje i da bi roditelji trebali pripaziti na svoje ponasanje i to bi bilo neko idealno vaspitanje, vazno je da im budu dobar primerak, a ne da rade stvari koje ne zele da im deca rade i onda se pitaju zasto su im "deca" takva .. Ali u vecini slucajeva to nije uzrok alkoholizma....

Ja bih pre rekla da je najveci uzrok kod maloletnika taj neki polozaj u drustvu, jer kako kazu danas je sramota po klubovima, kaficima ne piti alkohol.... Onda su oni kul ovo ono i super im je ali za jedno 10 godina ce se kajati zbog toga.... Vecina maloletnika se izvuce iz toga za par godina, gore je kad stariji ljudi pocnu piti jer oni teze ostavljaju alkohol nego ovi maloletni... Ali svugde postoji pocetak ;:D

Added (2014-07-22, 6:07 PM)
---------------------------------------------
A o agresiji mogu do sutra al me mrzi da pisem vise xD
Uglavnom u takvim smo okolnostima i svasta se desava...



Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








196
poruka na forumu
100 512



post # 14 | 2014-07-22 , 8:17 PM

Da se ne lazemo,sve je to pocelo od starijih generacija!


Moj potpis








272
poruka na forumu
399 1461



post # 15 | 2014-12-30 , 11:44 AM

Agresija je zapravo samo zelja za paznjom koje osoba ne prima dovoljno od strane svoje porodice.




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Agresivnost i frustracije maloletnika
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]