• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Biba Struja (Šta mislite o ovom električnom čoveku???)
Biba Struja



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-05-26 , 7:34 PM



Ovaj "električni čovek", koji je još 1983. godine ušao u Ginisovu knjigu rekorda, 24. novembra prošle godine oborio je sopstveni rekord jer je bio siguran u svoje neobične mogućnosti! U Stokholmu je pred Ginisovom komisijom iz Londona izveo, do tada neviđen u svetu, desetominutni program tokom kojeg je strujom iz svog tela za minut i nekoliko sekundi golim rukama zagrejao kotao vode.
Srbija nema mnogo ljudi koji su ušli u čuvenu Ginisovu knjigu rekorda. Oni koji su uspeli, zaista su posebni i neobični. Jedan od njih, Slaviša Pajkić, zvani "Biba Struja" iz Požarevca, kroz svoje telo sprovodi struju od 20.000 volti i ne plaši se nimalo da li će posle toga ostati živ, jer pouzdano zna da hoće, a i probao je to stotinama puta do sada!
Slaviša Pajkić - Biba skromno kaže da su to samo neke od njegovih uobičajenih mogućnosti, mada u istinu nije tako. "Ja sam po zanimanju bravar", kaže Slaviša Pajkić, rođen 1957. godine u Poljani nadomak Požarevca. "Imao sam 17 godina kad sam slučajno za vreme rada osetio da mi struja ne može ništa. O tom vremenu uvek pričam sa zadovoljstvom, ali mi ljudi ni posle dvadeset godina ne veruju, ili ja samo intuitivno tako mislim, ko zna. Evo, bilo je ovako, padala je neka kiša, a ja sam sa kolegama pravio metalnu ogradu i uključio švajs-aparat. Bio sam mlad i nisam se ničeg plašio. Moj drug, koji je bio naslonjen na ogradu, uzviknuo je: "Struja!" Ja sam prišao i dodirnuo vlažno mesto, ali ništa nisam osetio. Moj drug samo što nije doživeo šlog, od straha je počeo da doziva u pomoć i da me gleda čudno. Nisam bio zaprepašćen, ali sam tada shvatio da mi struja ništa ne može i da ću od tog dana živeti sa strujom koja mome telu ne može da naškodi!"



Morao sam da otvorim temu o ovom fenomenu, o legendarnom Bibi Struji! Uživajte!!! :D


Fajlovi: 2838283.jpg (66.0 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 2 | 2013-05-28 , 6:54 PM

Medicinski fenomen :)








80
poruka na forumu
74 574



post # 3 | 2013-06-04 , 2:44 AM

Fala fala nisam znao da sam tolko poznat lol lol


Smoke the weed, everyday Don't smoke the seeds, no way Smoke the weed,Smoke the weed,








1203
poruka na forumu
58 815



post # 4 | 2013-06-05 , 10:10 PM

Daj ne seri :D








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 5 | 2013-06-10 , 8:44 PM

Japanci su mu rekli da bi kod njih bio proglasen nacionalnim blagom.
U Srbiji je ovaj covek marginalizovan i nije mu data paznja koju zasluzuje a u svetu je fenomen i ljudi znaju za njega,postuju ga,dive se njegovim sposobnostima.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








104
poruka na forumu
116 446



post # 6 | 2013-11-16 , 1:39 PM

Pa lud ko struja :D








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2013-11-16 , 5:40 PM

Quote Roby_the_King ()
Taj covek mi je dosao glave sta ga vise stavljate na forume smucili ste mi se,obican covek koji na sebe navlaci novinare..tako zaradjuje novac i paznju.Svi mi imamo neki dar,al samo on docaran kao svetsko cudo. Ako zelite da citate o fenomenima citajte o ''Indigo deci'' o njima otvorite temu ili citajte o promeni ljudske DNA I DNK koja svakog dana mutira pa se informisite zanimljivo je... Biba Struja je zaboravljen covek!


U Srbiji je marginalizovan jer su gole pevaljke i kao kontraverzni biznismeni kao i kao srpska majka kao non-stop u novinama a nisu ni najmanje bitni dok on kao svetski fenomen i svetski poznata osoba samo u Srbiji skrajnut iz medija jer ljudima koji su nicim izazvano na tv-u smeta da prava zvezda dodje na tv jer bi oni bili skrajnuti.

On i jeste svetsko cudo i Srbi bi trebali da ga postuju i cene a ne kad umre da ga velicaju zbog onog sto je radio za zivota.

Razumem ja da je tebi mozda sjajno da gledas razne rave ne tv-u i mlacenje prazne slame ali da svetski fenomen koji je iz Srbije toliko nipodastavas je van zdrave pameti.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 8 | 2013-11-17 , 2:01 AM

pa gledao sam ga vise puta i covek je cudo stvarno.


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Biba Struja (Šta mislite o ovom električnom čoveku???)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]