• Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Za i protiv nošenja školske uniforme
Za i protiv nošenja školske uniforme



  Mina



418
poruka na forumu
529 3912



post # 31 | 2013-09-23 , 0:54 AM

Koliko je uznapredovala tema dok mene nije bilo...samo bih se slozila sa Admin, KinderBueno^^ i ostalima koji imaju isto misljenje....skroz sam za uniformu...em deca meju sobom ne bi osetili razliku,em bi i roditeljima olaksali posao....ima ljudi koji nemaju ni za hranu a kamoli da kupe odelo...tako da sam za,i trebalo bi da se to sto pre primeni u svim skolama...za sada je to tek ponegde.... da


"Više je za žaljenje onaj koji zbog pameti izgubi ljubav, nego onaj koji zbog ljubavi izgubi pamet."








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 32 | 2013-09-23 , 4:28 PM

Quote (elllena70)
nema vise kucnog odgoja, roditelji kupuju ljubav svog deteta, nema moralnih normi...i mogu ja tako nabrajati u nedogled, ali mislim da nosenje uniformi jeste dobra ideja al da ne bi puno pomoglo...to je samo prvi korak.


Slazem se Elena sa tobom.
Nije losa ideja sa uniformama. Meni je to krajnje simpaticno.
Ali cinjenica da smo jako cudan mentalitet ljudi..i da cisto sumnjam da bi nosenje uniforme promenilo ista.
Pre svega trebaju roditelji da promene nacin vaspitanja dece..
A postoje i bogati ljudi koji se ponasaju sasvim normalno i razumeju nemastinu.
Oni iz bogate klase koji na primitivan nacin razmisljaju su uglavnom oni ljudi koji su se silom prilika obogatili preko noci. Pa pare udarile u glavu. I misle da je sva moc u novcu. Tako razmisljaju primitivni i ograniceni ljudi. Poznajem dosta situiranih ljudi..koji ceo zivot imaju para, pa se odusevim nacinom na koji razmisljaju i vaspitavaju svoju decu.

Neizbezno je da ce razlika uvek biti...podsmevanja...ne samo situirane dece..vec i manje situirane dece. Sa uniformom ili bez..

Mada otisla sam i ja sada sa teme.

Tema je uniforma..a ne sklop ljudi i situacija u Zemlji.

Podrzavam nosenje...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








172
poruka na forumu
79 708



post # 33 | 2013-10-15 , 0:21 AM

Ne bi to ni mrtva nosila... Jadni oni koji moraju to da nose... Nosila bi samo ako bi bila crna i da mi se svidi xD


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








314
poruka na forumu
15 192



post # 34 | 2013-10-25 , 12:46 PM

Naravno da sam za uniforme i žao mi je što moja generacija nije nosila uniforme. Dok sam bila predstavnik učenika u srednjoj, predlagala sam milion puta to jer se razlika među učenicima ne bi osjetila i svi bi bili ravnopravni (kao što bi i trebalo da bude u očima profesora i učenika samih prema sebi).










16
poruka na forumu
5 59



post # 35 | 2013-10-27 , 10:28 PM

Kod nas su trebale da se nose, ali su se neke djevojke kao protivile, i njihovi roditelji su bili protiv toga, pa se to odgodilo.

A sto se mene tice, meni je to okej :)








196
poruka na forumu
17 310



post # 36 | 2013-12-07 , 0:36 AM

Quote Korisnica ()
Ja mislim da je to super ideja.
Zasto?
Zato sto deca umeju biti jako zla i cesto se desava medju devojcicama da se odvajaju
iz razloga sto ona siromasna nema novca za skupe stvari
Takva deca pate,a u ovom slucaju bi bilo svima isto

Ja sam za, ne znam za vas :D . da










278
poruka na forumu
526 2505



post # 37 | 2013-12-20 , 1:50 PM

Pa eto, pročitah sve što ste dosad napisali :D

Mogu reći da dok sam ja išla u školu (što i nije bilo tako davno) uopšte se nije osetila nikakva razlika...zapravo, tokom celog mog školovanja. Uvek je bilo onih malo bogatijih i onih siromašnijih...ali niko se nikad nije nametao, niti zadirkivao..pogotovo zbog toga što ima skuplje i bolje stvari nego drugi. Isti je slučaj i kod moje sestre, koja još ide u školu..ni kod nje nema problema takve vrste. Sad ne znam da li je do sredine u kojoj živim ili smo jednostavno po tom pitanju imale sreće..pa smo okružene dobrim ljudima :D

A što se tiče uniformi, ja sam za..sem toga što naglašavaju jednakost..lepe su i baš nekako školski izgledaju :D
Trebalo bi ih uvesti, nema to nikakve veze sa zapadom i nekim zaverama...to je za dobrobit nas..tj. te dece koja su malo skrenula sa puta :D


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.








869
poruka na forumu
1519 5936



post # 38 | 2013-12-20 , 7:34 PM

Ja sam za da se nose uniforme i u os. i u srednjoj ...

Added (2013-12-20, 5:34 PM)
---------------------------------------------



Poruku je menjao/la mirela - Petak, 2013-12-20, 7:33 PM


Vodite ljubav, a ne rat. A možete i oba, venčajte se








131
poruka na forumu
53 225



post # 39 | 2013-12-21 , 8:27 PM

da da definitivno bi uveo ponovo u osnovne skole . Mirela pa de si ti tu :)


PARTIZAN FOREVER








33
poruka na forumu
2 49



post # 40 | 2014-01-18 , 6:56 PM

Ja dok sam išla u školu bilo je priča tih da ćemo imati te školske uniforme i nisam imala ništa protiv toga, ali jbg ipak na kraju ništa nije bilo od toga. Mada po mom mišljenju trebali su nam dati i to onakve kao u seriji RBD ako je neko gledao, one suknjice, kosulje bijele sa crnim kravatama





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 41 | 2014-04-04 , 4:39 PM

Protiv <_<


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Za i protiv nošenja školske uniforme
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]