• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Nikola Tesla (Čovek koji je promenio svet...)
Nikola Tesla



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-07-11 , 12:55 PM


Poznato je svima koliko je ovaj pronalazač i naučnik sa svojim izumima doprine poboljšanju života celokupnog čovečanstva, a sa druge strane toliko se malo u svetu zna o njemu...
Da li vi mislite da se ne poklanja dovoljno pažnje prema njemu u svetskim okvirima koliko bi inače trebalo, zašto se tako malo zna o njemu u odnosu na "tone drugih naučnika koji mu nisu bili ni do kolena po dostignućima"? Da li njegova srpska nacionalnost igra ulogu u tome ili nešto sasvim treće?
Ja iskreno mislim da je bio na primer Francuz, Nemac, Englez i slično da bi se o njemu znalo od vrata do vrata svake kuće...
Zanima me vaše mišljenje oko ove teme?


Fajlovi: 5910176.jpeg (46.2 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








1203
poruka na forumu
58 815



post # 2 | 2013-07-11 , 2:12 PM

Najveci i najpoznatiji srpski naucnik da





  Boj@n



18
poruka na forumu
3 34



post # 3 | 2014-03-28 , 9:51 PM

Vecito pitanje koje se postavlja u vezi tesle : "Ludak ili genije?"

Covek koji je zrtvovao sebe zarad visih ciljeva covecanstva.








2
poruka na forumu
1 0



post # 4 | 2014-05-30 , 9:14 PM

Nikola Tesla je bio pronalazac. I apsurdno je reci da je bio srpski, vec je samo bio srpskog porekla. On je americki naucnik jer u to vreme njegov rad nije podrzavala Kraljevina Jugoslavija , SHS.... nego SAD... U Srbiji je bio zvanicno samo 30 sati da bi posetio Jovana Jovanovica Zmaja, cije pesme su mu bile drage. Ali nesumljivo je da je Nikola Tesla bio znacajno ime.


Pozdrav!


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Nikola Tesla (Čovek koji je promenio svet...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]