• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Bonton (Da li i koliko se primjenjuje danas...)
Bonton



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-10-01 , 3:58 AM

Ova tema je posvećena propisanim pravilima lepog ponašanja...

Evo nekih osnovnih i korisnih pravila u svakodnevnom životu:

1. Ne pretvarajte se - kažite ono sto mislite, ali probranim rečima i ne vređajući tuđe stavove
2. Recite „hvala“ i za najmanje usluge jer će vas ljudi više ceniti i rado će vam pomagati
3. Izvinite se kada pogrešite
4. Dajte komplimente
5. Nemojte se hvaliti - pustite druge da uvide vaše kvalitete i uspehe
6. Govorite ljubazno sa ljudima
7. Ne ogovarajte
8. Slušajte druge dok govore bez prekida i upadica
9. Obećajte samo ono što možete da ispunite i održite obećanje
10. Dolazite na sastanke na vreme i ispunjavajte svoje obaveze u roku, jer na taj način poštujete tuđe vreme i ne remetite raspored aktivnosti
11. Ne rugajte se ljudima - ako želite nekog da zasmejete napravite šalu na svoj račun
12. Vodite računa o svojoj pojavi - izgledu i načinu nastupanja, prilagodite odeću prilici
13. Kada ste u gostima vodite računa da ne zauzimate previše prostora ili ometate aktivnosti domaćina
14. Ponašajte se u skladu sa situacijom i mestom na kome se nalazite. Ako idete negde gde postoje posebna pravila, osnovni red je da se upoznate sa njima pre nego se tamo pojavite
15. Ako ste pušač nemojte pušiti gde je to zabranjeno ili u prisustvu osoba kojima to smeta; ako ne pušite nemojte soliti pamet pušačima koliko je to štetno, jer svako ima pravo da sam donosi odluke o svom zdravlju
16. Uvažavajte malu decu i nemojte se šaliti na njihov račun u prisustvu drugih ako ih to ljuti, ali im ukažite na greške i usmerite ih na lepo ponašanje bez vike i batina, najbolje ličnim primerom
17. Budite fini prema životinjama i biljkama jer su i oni živa bića. Nemojte ih mučiti (životinjama seći uši i repove ili ih koristiti za poslove za koje nisu stvoreni ili se urezivati na kori drveta i sl). Obezbedite im normalne uslove za život ali da pritom ne ugrožavaju ljude oko vas. Čuvajte prirodu.

Da li poznajete i upražnjavate neka od pravila bontona? Koja?


Poruku je menjao/la G@le - Utorak, 2013-10-01, 4:01 AM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2013-10-08 , 10:53 PM

1.Ponekad je tesko probrati reci kad sam ljuta %)
2.Glupost jer ako se ponavljam po sto i neki put recice mi neko da sam luda :D
3.Teska matematika
4.Uvek i Rado
5.Neznam dal ja to ikad cinim da se hvalim hm
6.Naravno + sa osmehom
7.Ja samo diskutiram sa tad doticnom osobom :D
8.Jbg nekad nemogu moram da progovorim
9.Radim na tome
10.Ne kasnim nikad,Termine redovno obavljam
11.Nikad se ne rugam a salu u javi uvek vodim na svoj racun pre nego tudji
12.Drzim se recenog ;)
13.Boze sacuvaj :D
14.Svakako ,mada negde ne idem gde ja nemogu biti ja
15.Nikad ne krsim pravila osim u voznji naravno :D cigare se konzumiraju u dozvoljenom prostoru ili vani .
16.Decu razumem i najlakse mi je razumeti kad se zaigram i zamenim uloga odrasli -dete.
17.Zivotilje volim isto kao i prirodu :)

Quote (G@le)
Da li poznajete i upražnjavate neka od pravila bontona? Koja?

Sve poznajem sve radim po Maja bonton zakonu :D







  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 3 | 2013-10-14 , 12:46 PM

Dusomoja, Upravo tako, po nekom svom ''zakonu''. xd
Poznajem sva pravila i upraznjavam ih na pravi nacin... kako kad. :D



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2014-01-17 , 7:35 AM

Quote hrabri_mali_toster ()
Da li poznajete i upražnjavate neka od pravila bontona? Koja?


Pa recimo da se pridrzavam 80 % gore navedenih pravila lepog ponsanja :) Ne brojim ih sad bas :p Da sam fina - jesam , da sam kulturna - jesam , da ne bacam djubre svuda , nego trpam u torbu koju praznim jednom mesecno lol - radim xD Da se izvinjavam ljudima i kad oni mene zgaze - radim i to (lakse bre nego raspravljati se i svadjati sa svakakvima) , da se smeskam i cutim i slusam bakice kako mi pricaju citav istorijat njihov sve dok ne moram izaci iz busa - slusam andjeo

Da kazem "izvini pogresila sam , nisam u pravu " - kazem lol to najbolje pitajte sefa da vam potvrdi B)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








58
poruka na forumu
7 39



post # 5 | 2014-01-17 , 11:42 PM

Quote
3. Izvinite se kada pogrešite


Зајеби.


Мислим да сам видео муњамикса!








172
poruka na forumu
79 708



post # 6 | 2014-01-26 , 3:24 AM

Bonton- cista budalastina zasto skrivati sebe kroz to sve lepo ponasanje? dzaba ti sve to...... Govori onako kako mislis, svojim recima i sta te bole uvo sta ce ko da kaze za tvoje ponasanje.... Be free.... Mrzim kad govore kako bi ko trebalo da se ponasa... jednostavno nerviraju me ti ljudi koji su fini i to a inace bi ne znam ni ja sta uradili....


Poruku je menjao/la GothicWolf - Nedelja, 2014-01-26, 3:25 AM


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








640
poruka na forumu
67 157



post # 7 | 2014-02-24 , 4:25 AM

Sve upražnjavam, što jes, jes!
Neku noć sam se popiškio po predsjedničkoj rezidenciji, ali izgleda da to nije po bontonu jer me policajac poželio ispendrečiti ali se nije usudio, valjda iz straha. Uvrstite i mokrenje po javnim ustanovama pod tačku 18.


Poruku je menjao/la Kratos - Ponedeljak, 2014-02-24, 4:56 AM




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Bonton (Da li i koliko se primjenjuje danas...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]