Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Katastrofa na Balkanu
Katastrofa na Balkanu






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 16 | 2014-05-18 , 11:12 PM

Znam necete razumeti ali ono sto je potrebno hocete krenuli su odavde na balkan tocnije bosnu i hercehovinu stice do utorka
Banjaluka,Doboj,Maglaj ,Tuzla, Brcko itd
http://www.meinbezirk.at/salzbur....50.html
otprilike 2 tone medicine
12 tona hrane
120 camaca
4.000 h matratze za spavanje
5.000 h deka
6.000 h cipele /obuce
17.000 h Jakni/hlaca
4 tone decije hrane
15.000 h razlicitih deciih artiklova za obuci

To je smao jedan dio a drugi dio obavljamo mi koji smo ovamo pomazemo pri skupljanu i organizacijama za
put na balkan .

evo nasla sam i na nasem jeziki :)

Added (2014-05-18, 10:12 PM)
---------------------------------------------
Zar nije ovo neko dobro rekao :)











308
poruka na forumu
349 1445



post # 17 | 2014-05-18 , 11:31 PM

Jeste al balkanci nebi bili zdravi da rade ono kako valja ;)


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 18 | 2014-05-19 , 1:43 AM

Sava se izlila u Obedsku baru,preti da se izlije u Pećincima. Stanje je kritično.


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 19 | 2014-05-19 , 3:16 PM

ISPOVIJEST JEDNOG VOLONTERA:"Podijelit ću priču s vama koja me danas haman rasplakala. U moru privrednika, dobrih ljudi, organizacija, svih onih sa iskrenih namjerama da pomognu ljudima, jedna scena me pogodila. U čitavom haosu prenošenja paketa sa hranom u holu opštine Vogošća ugledah gospodina koji sa kesicom u ruci gleda čekajući da ga neko primjeti. Bio je to stariji gospodin, vjerovatno u svojim kasnim 60tim ili ranim 70tim, skromno obučen. Prišao sam mu i upitao ga kako mu mogu pomoći. On mi je pružio onu kesicu, u kojoj se nalazilo mlijeko, šećer i riža i tihim glasom jedva razumno promumljao da je on toliko mogao odvojiti i da bi volio da je mogao više. Rasporedio sam to iz kesice i zastao jedno dobrih 3 minute razmišljajući o tom gospodinu. Hvala Vam ko god da ste, jer vratili ste mi apsolutnu vjeru u čovječanstvo. Samo, tuga je što nas samo nevolja ujedini, jer očito samo nevolja ovdje ne bira po talovima, nacionalnosti i ostalim podjelama. Kiša isto pada po svima nama!"

Po ovom se vidi da ima jos dobri ljudi !!! :)


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 20 | 2014-05-19 , 3:17 PM

http://www.zivinice-x.com/kamioni....taju-ih JOs je samo i ovo trebalo

KAMIONI IZ AUSTRIJE ODAVNO STOJE NA GRANICI, NE PUŠTAJU IH!

Čitateljka Sarajevo Grad apeluje na one koji mogu pomoći u tome da kamioni humanitarne pomoći uđu u Bosnu i Hercegovinu, jer, vjerovali ili ne, ne puštaju ih na graničnom prijelazu čak i pored urednih papira! Na Graničnom prijelazu Izačić kamioni sa humanitarnom pomoći stoje od 6 sati ujutro, no granična policija ih ne pušta.

Ko god može pomoći da ovi kamioni uđu u BiH, neka učini to što prije.

Pročitajte apel:

‘Molim vas,moze li neko sta da uradi,ne pustaju kamione ni sa urednim papirima,od jutros su na granici kamioni iz Austrije sa urednim papirima i dalje ih ne pustaju!
Firma se zove Dedic,evo poruke:
Ermina Kablic
Svi busevi su od firme Dedic reg.tablice ne znam ali znam da su na Granicnom Prelazu Izacic od 6 sati jutros,i ne pustaju ih pored urednih papira.Molim vas,ko god moze da pomogne da ta pomoc prodje,da to i uradi,sto prije.Ili dijelite poruku na sto vise stranica da bi mogla stici do nekog ko moze da im pomogne da prodju.Hvala.
Ili makar podijelite na vasoj stranici!’







  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 21 | 2014-05-19 , 3:38 PM

SKOPLJE - Na desetine tona humanitarne pomoći koju su donirali makedonski građani danas je konvojem kamiona kreće ka poplavljenim područjima u Srbiji i Bosni i Hercegovini, objavili su makedinski mediji.
Kako je saopštio Crveni krst, akciji za sakupljanje pomoći do juče u 17 časova na punktovima u Skoplju donirano je 20 tona prehrambenih proizvoda, 10 tona sredstava za higijenu, 60 hiljada litara vode, hiljadu ćebadi, tona hrane za bebe, tri tone mleka, 10 tona odeće, hiljadu pari obuće.
Preko telefona za donaciju sakupljeno je oko 59.000 evra. Finansijska sredstva koja će biti sakupljena telefonom za donaciju i na žiro račun Fonda za solidarnost na račun za pomoć Srbiji i Bosni i Hercegovini biće uplaćena 31. maja.
Prikupljanje pomoći će se nastaviti i narednih dana.

Added (2014-05-19, 2:38 PM)
---------------------------------------------
sta reci a ne zaplakati :( tuga



Poruku je menjao/la Dea92 - Ponedeljak, 2014-05-19, 3:26 PM


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 22 | 2014-05-20 , 5:17 PM

e pa ovdje se vise nezna ko pije a ko placa uffffffffff lele
http://www.klix.ba/vijesti....0520044

evo sledeca katastrofa poslije vode pa zaista covek nezna kako vise da pomogne tom jadnom narodu
samo me zanima otkud polizi pravo da oni popisuju i prave red kad je humanitarna pomoc u pitanju ufff ala sam besna boze
i zaista mi je nebitno ko je gde je ali ako je ovako svugde pa izbice rat poslije poplave.

http://www.gradsubotica.co.rs/umro-na-granicnom-prelazu/







  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 23 | 2014-05-20 , 5:26 PM

Pa juce su kreteni izbacili jednu zenu iz busa...bile joj pune ruke kesa nosila pomoc i imala kartu ali nije mogla da je izvadi, i oni joj rekli nas bas briga izadjite napolje......

A sto je najtuznije sve vise kradje ima, ljudi pokusavaju da se obogate na tudjoj nesreci sto je dno dna....


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 24 | 2014-05-20 , 5:40 PM

Dea92, KOji je to uzas i kakav je to narod zar ima tih idiota jos uvek jel im bilo malo vode sta rade aaaaaaaaaaaaa .

a tek ovo

OVO SAM UPRAVO DOBILA POUZDANO IZ DOBOJA..
Vidim da dolazi pomoc i iz Austije. Ne znam da li si upucena, ali u Doboju su ljudi gladni i zedni. Enormne kolicine hrane i vode su dosle u Doboj, ali ih niko ne dobija. Dele nesto malo u centu grada, ostalo prodaju. Mama kaze da nije dobila ni flasu vode, a potopljena nam je kuca. Znam da nemas ti tu moc da usmeravas hranu, vodu, novac...ali vidim da si se angazovala i da dajes sve od sebe. Apeluj svojim prijateljima, poznanicima, da ne salju toliku pomoc, jer to niko ne dobija. I ako dobije, to je nesto minimalno (flasa vode i narezak). Ovo ti pisem pouzdano, jer sam se sa mamom i komsijama cula. Cela ulica moja je bila pod vodom. Niko nista nije dobio. Kazu da su trazili namirnice, ali da nisu dobili nista. Cujem da nije bolja situacija ni u ostalim delovima grada. Zalosno je da su se ljudi iz svih zemalja toliko potrudili, a da to neko tako lako zloupotrebljava i niko im nista ne moze.







  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 25 | 2014-05-20 , 5:43 PM

Dusomoja, ima ih i te kako.....jos i dizali cene hleba, vode, cizama ....komsija opljackao komsije ljudi devizni penzioneri uzeo im 3000e, onda neki momci opljackali zlataru, a jos sad i ovo http://www.24sata.rs/vesti....3.phtml


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 26 | 2014-05-20 , 5:43 PM



Fajlovi: 6859855.jpg (59.5 Kb)

"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 27 | 2014-05-20 , 5:46 PM



I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 28 | 2014-05-21 , 2:02 AM

"Ajmo drugari!!

Još jedan način da podignemo svest ljudi širom sveta je da se pošalje Guglu mail sledeće sadržine:

- Serbia, Bosnia and Croatia really need your help. We are all struggling with disastrous floods that have hit our countries like NEVER BEFORE IN HISTORY. Thousands of people have lost their homes, belongings and everything else they worked for their entire lives. For the first time after the war, people of Serbia, Bosnia and Croatia are united in one goal - to survive. Please, BE A PART OF OUR SALVATION AND RAISE AWARENESS BY MAKING OUR CRY FOR HELP A FRONT PAGE ON GOOGLE FOR AT LEAST A DAY. I hope that you'll do it.

Mail: proposals@google.com
Subject: Serbia, Bosnia and Croatia need help!

Širi dalje i šaljite mailove."


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 29 | 2014-05-21 , 9:59 AM



I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 30 | 2014-05-21 , 2:58 PM

Dea92, Prelepa je pesma a tek koliko ce ih jos biti
Eto hvala Bogu voda se smiruje ali sta ostaje ono je strasno :( :) mislim da niko od nas nece zaboraviti ovaj mesec maj 2014
a pogotovo narod koi sve proziveo.

S pesmom kroz muke :)




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Katastrofa na Balkanu
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]