Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » (Ne)Pismenost
(Ne)Pismenost






421
poruka na forumu
65 124



post # 16 | 2012-02-23 , 1:52 PM

sweet, razlika izmedju tvog i mog teksta je ta sto su u mom greske namerne... ;) :p
:D





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 17 | 2012-02-23 , 3:37 PM

Deluxe, ma opusteno bre... da da :D


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








421
poruka na forumu
65 124



post # 18 | 2012-02-23 , 5:40 PM

sweet, ma jedan izlazak na pice bi sve resio. ;) :D








249
poruka na forumu
75 51



post # 19 | 2012-02-23 , 11:18 PM

Deluxe, mastatipricasonepismenostikadnikoovdeneznadapisepogotovojaitiajdezivelisadapasevidimonabasetu ziveli


...resiv da ti pisam pesna,ali nemam rima,toa je dokaz deka si neinspirativna,prazna i nikakva,gnusna rgja i gnida.....

Mogu svemu da se oduprem,izuzev iskusenju :)
Nije bitna duzina stapica,vec magija u njemu!
Dva je drustvo,tri je orgija...








421
poruka na forumu
65 124



post # 20 | 2012-02-24 , 0:19 AM

Quote (komsha)
Deluxe, mastatipricasonepismenostikadnikoovdeneznadapisepogotovojaitiajdezivelisadapasevidimonabasetu

Ne baset. Kaze se basket! da
:D :D :D
lol








249
poruka na forumu
75 51



post # 21 | 2012-02-24 , 0:27 AM

Deluxe, ajmo da vidis da vidis sada :D ma nisu bitna slova bitno da se cita :D



...resiv da ti pisam pesna,ali nemam rima,toa je dokaz deka si neinspirativna,prazna i nikakva,gnusna rgja i gnida.....

Mogu svemu da se oduprem,izuzev iskusenju :)
Nije bitna duzina stapica,vec magija u njemu!
Dva je drustvo,tri je orgija...








421
poruka na forumu
65 124



post # 22 | 2012-02-24 , 0:31 AM

Quote (komsha)
Deluxe, ajmo da vidis da vidis sada ma nisu bitna slova bitno da se cita

Cudno jer kada sam prvi put procitao ovaj tekst, primetio sam neke greske...
Ma gde bi nam bio kraj da svi ovako pisu!


Poruku je menjao/la Deluxe - Petak, 2012-02-24, 0:34 AM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 23 | 2012-02-24 , 10:04 PM

I tako moja tema, dobila je potpuno drugi smer.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 24 | 2012-02-26 , 1:28 AM

Deluxe, a jeli ? :) to me pozivas na pice?' :D


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








421
poruka na forumu
65 124



post # 25 | 2012-02-26 , 1:55 AM

sweet, DA!
Hocemo li?


Poruku je menjao/la Deluxe - Nedelja, 2012-02-26, 2:31 AM





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 26 | 2012-02-26 , 3:57 AM

Deluxe, aaa pa moze...


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








421
poruka na forumu
65 124



post # 27 | 2012-03-13 , 6:24 PM

Mozda ce neko da se uvredi (ali sta ja tu mogu), mnogo puta sam bio primoran da na forumu, na ovom sajtu, desifrujem komentare nekih korisnika jer nisu koristili znakove interpunkcije. Odakle da znam gde pocinje a gde se zavrsava recenica. A to jos i znaci da takve osobe uglavnom sve rade povrsno. Dajte ljudi, potrudite se malo! Odakle poticete? Pa niste vi neki Kinezi koji su bili na jezicki kurs srpskog jezika!
Molim vas!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 28 | 2012-03-17 , 4:20 PM

Danas je izgleda u modi biti nepismen.
Jer ti isti se brane recenicom, pa bitno da me razumes, sto je krajnje mutava kao i oni sami.
Biti budala je najlakse u zivotu, ali nesto pametno uraditi zahteva trud.

Danas se mladi tj. tinejdzeri zgrozavaju procitati knjigu, a kada bi znali da to upotpunjuje njihov vokabular drugacije bi gledali.

Ali njima je dovoljno i 20 reci u recniku, jer i to je previse za njihove mozgove, a i od tih 20 ne znaju da se : NE ZNAM, NE MOGU, NE ZELIM, DA LI , JE LI, MOZE LI, pise odvojeno! E to je sramota.

Mogu slobodno da otpevaju sami sebi pesmu Glup i ponoosan!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








335
poruka na forumu
29 72



post # 29 | 2012-03-22 , 9:14 PM

Quote (Leksi)
Da li mislite da ste dovoljno pismeni?


Smatram da jesam i u to cete se nadam se uveriti i sami. Gresim i ja nekada, nisam lektor srpskog jezika i uglavnom su to greske tipa: gutanje slova, permutacija istih i sl.

Quote (Leksi)
Da li vam smeta nepismenost koja se provlaci kroz nasu svakodnevnicu kako na drustvenim mrezema, tako i na forumima?


Mnogo! >( Pre dok sam bio mladji, takve osobe su mi automatski bile na listi za izbegavanje. Vremenom sam shvatio da ne mogu da uticem na taj njihov "stil" pisanja, pa sam popustio...

Quote (Leksi)
Treba li se ponositi time, kad neko napise: nemoze, nesmem, dali, nebih, i imena ljudi malim slovom, i tome slicno?


Odvalim kad vidim takve manifestacije ljudske lenjosti i nezainteresovanosti za sebe! <_<

Posebno sam alergican kada neko pise: "jer" umesto "je l", "biJo" "gleda cu" ili kad recenicu upitnog karaktera zapocinje sa "Si..." umesto: "Jesi li... Da li..."
udri


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 30 | 2012-04-09 , 0:10 AM

ono sto me iznervira najvise je sumlja umesto - pravilno- sumnja
neznam neradi.... uf ne znam ne radi
podsetnik: samo- nemam necu nisam i nemoj se pisu zajednoooooo!!!!!!
Svi ostali glagoli odvojenoooooo

Added (2012-04-08, 11:10 PM)
---------------------------------------------

Quote (Deluxe)
Mozda ce neko da se uvredi (ali sta ja tu mogu), mnogo puta sam bio primoran da na forumu, na ovom sajtu, desifrujem komentare nekih korisnika jer nisu koristili znakove interpunkcije. Odakle da znam gde pocinje a gde se zavrsava recenica. A to jos i znaci da takve osobe uglavnom sve rade povrsno. Dajte ljudi, potrudite se malo! Odakle poticete? Pa niste vi neki Kinezi koji su bili na jezicki kurs srpskog jezika!
Molim vas!

A da i to!!


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » (Ne)Pismenost
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]