Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.



  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 31 | 2012-08-19 , 0:57 AM

Ljubav je tiranin koji nikoga ne poštedjuje. (Kornel)

Ljubav lišava pameti one koji je imaju,a daje je onima koji je nemaju. (Didro)

Ljubav je najvće nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima. (Jovan Dučić)

Ljubav odoljeva vremenu koje sve otima. No kada nije zaista ljubio onaj koji misli da je ljubav prolazna. (Gete)

Čovjek može ljubiti samo onoga za koga je uvjeren da će biti prisutan kad mu ustreba.(Gete)

Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali kad ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. (Sasa Gitri)

Ljubav je stvar osjećanja a ne volje, te ne mogu ljubiti zato što hoću, a jos manje zato što moram; stoga je obavezna ljubav glupost. (Kant)

Više je za žaljenje onaj koji zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj koji zbog ljubavi izgubi pamet. (Božidar Knežević)

Ljubav prema slobodi jeste ljubav prema drugima; ljubav prema moći, ljubav je prema samom sebi. (Vilijam Hazlit)

Ljubav i kašalj ne mogu se sakriti. (Dzordz Herbert)

Žena dokazuje svoju ljubav prema muškarcu požrtvovanjem,a on svoju-glupostima. (Knud Hjorto)

Čovjek u koga nema ljubavi uzima sve sebi; čovjek pun ljubavi daće svoje kosti drugima. (Kural)

Onoga koga voli čovjek želi da učini veoma srećnim, ili, ako to ne uspije, veoma nesrećnim. (La Brijer)

Ljubav se radja iz vjere, živi od nade a umire od milostinje. (Djan Karlo Menoti)

Ljubav je jedna vrsta pijanstva. Kad čovjek prevali prvu, drugu čašu,otvori mu se apetiti, javi žedj, i onda sručuje čašu za čašom. (Branislav Nušić)

Prva ljubav je opasna samo kada je ujedno i poslednja. (Nušić)

U drugoj ljubavi čovjek se osjeća kao da ponavlja razred, poznati su mu svi predmeti, a ipak nema pouzdanja da će ispit položiti. (Nušić)

Ljubav se može samo doživjeti, pripovjedati o njoj znači odricati je se , ponižavati je. Ona je intimna i samo je dotle vrijedna dok je intimna, dok se o njoj ćuti. (Ivan Raos)

Ko silno ljubi, silan strah ga mori, a strah kad raste,jače ljubav gori. (Sekspir)

Ono sto je najljepše na iskrenoj i dubokoj ljubavi na kojoj je sve lijepo, to je da u odnosu prema onome koga volimo nijedna naša mana ne dolazi do izraza. Mnogo šta što je zlo u nama isčezava, a ono što je dobro utrostruči se. (Andrić)





PRIJATELJSTVO

Nema čovjeka koji je podjelio svoju radost s prijateljem a da se nije jos više radovao, kao što nema čovjeka koji je podjelio svoju tugu s prijateljem , a da nije manje tugovao.(Bekon)

Jedina nagrada vrline je vrlina; jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj. (Ralf Emerson)

Plašljivi prijatelj strašniji je od neprijatelja, jer neprjatelja se bjiš, a u prijatelja se uzdaš. (Tolstoj)

U nesrećama naših prijatelja uvijek nadjemo nešto što nam pričinjava zadovoljstvo. (Ruso)

Meni nije potreban prijatelj koji se u svemu slaže i na sve klima glavom, jer to isto moja sjenka može da uradi jos mnogo bolje.(Plutarh)

Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darivao, nego prodao. (Dostojevski)

Prijateljstvo je od izvanredno tankog tkiva i zato je neostvarljivo sastavljati ga kad se jednom prekine. (Anastasijević)

Prijateljstvo je pravedno. Jedino ono može razabrati kolika je tvoja vrijednost. (Gete)

Prije bih se mogao sprijateljiti s onim koji mi je u nastupu strasti učinio hiljadu zla, nego s hladnim čovjekom koji bi mi učinio hiljadu dobara. (Šandor Petefi)





SMRT

Aleksandar Veiki i njegov mazgar postali su poslije smrti jednaki. (Marko Aurelije)

Prirodno je umrjeti kao što je prirodno biti rodjen. (Bekon)

Smrt je surova,ali život je još suroviji.(Muhamed Ikbal)

Smrti se najmanje boje oni čiji život ima najveću vrijednost. (Kant)

Budi uvijek spreman dočekati smrt, jer ona dolazi kada joj se najmanje nadaš. (Johan Vesel)

Poslednji čin života je krvav, ma koliko inače komedija bila lijepa: baci se najzad malo zemlje na glavu , pa je svršeno zauvijek. (Paskal)

Ti se bojiš smrti; ali, zamisli šta bi bilo s tobom kad bi morao vječito da živiš onakav kakav jesi? (Tolstoj)

Živi tako kao da ćeš odmah sada morati da se rastaneš sa životom, kao da je vrijeme koje ti je ostavljeno neočekivani dar. (Marko Aurelije)

Živi dovjeka i doveče! Radi kao da ćeš živjeti vječito, a postupaj sa ljudima kao da ćeš umrjeti odmah! (Tolstoj)





SREĆA

Čudno je, kako je malo potrebno da budemo srećni, i jos čudnije: kako često nam baš to malo nedostaje! (Ivo Andrić)

Biti srećan znači biti slobodan,ne od boli ili straha, već od brige ili teškoće. (Oden)

Jedan srećan dogadjaj radja u nama nadu u drugi, i tu je možda začetak poslovice da sreća nikada ne dolazi sama. (Didro)

Srećan je i veliki zaista samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nešto biti. (Gete)

Ko misli da je srećan, on je odista srećan. (Jovan Dučić)

Najsrećniji je onaj čovjek koji može kraj svoga života povezati sa početkom. (Gete)

Sloboda je nezavisnost, sreća je zavisnost od hiljadu sitnih sitnica. (Isidora Sekulić)

Lična sreća nije moguća izvan društva, kao što nije moguć život biljke koja je istrgnuta iz zemlje i bačena na besplodni pijesak. (Tolstoj)

Njsrećniji je onaj čovjek koji je učinio srećnima najviše drugih ljudi. (Didro)

Najbolja stvar na ovom svijetu, koja može čovjeku da se dogodi, jeste da se rodi srećan. (Mark Tven)

Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenutci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provrdeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvjek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti. (Ivo Andrić)




UMJITNOST

Najgora šala koju Bog može da napravi s vama je da vas učini umjetnikom,ali samo prosječnim umjertnikom. (Moravija)

Onaj ko je postao majstor u umjetnosti može bez štete da zaboravi pravila.(Munte)

Stil znači, u prvom redu, ništa suvišno i sve bitno. (Balzak)

Umjetnost je duga, a vrijeme kratko; dok naša srca ma kako jaka i hrabra, udaraju u bubanj posmrtne marševe prema grobnici. (Heizlit)

Umjetnost i književnost su moralna objavljivanja civilizacije, duhovna zračenja naroda. (Karduči)

Umjetnost nastaje iz naše želje za ljepotom i istinom i iz naše spoznaje da one nisu istovjetne. (Oden)

Prava umjetnost ostaje za vječnost. (Betoven)

Prava velika umjetnost mora biti učitelj,vaspitač i borac za napredak čovječanstva. (Nadežda Petrović)

Ima istine u riječima da se ljepota nalazi u očima onoga koji gleda. (Bronte)

Našu umjetničku neposrednost uništila je politika kao što su pedagozi poslije Zmaja upropastili dječiju poeziju. (Branko Ćopić)

Tehnika u savezu sa neukusom najstrašnija je neprijateljica umjetnosti. (Gete)

Umjetnost je drvo koje ima manje grana nego nauka ali joj je korjen dublji nego u nauke. (Božidar Knežević)

Umjetnost nije,doduše hljeb života ali je zato vino života.(Pol Žan)

Velika umjetnost se uvijek javljala u trenucima kada je čovječanstvo imalo velike nade, veliku vjeru, velike ideale. (Jovan Skerlić)

...umjetnost koja ima cilj da zabavlja bogatu klasu ne samo da je nalik na prostituciju nego i nije ništa drgo već prostitucija. (Tolstoj)





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 32 | 2012-08-20 , 1:57 AM

◘ Najsigurniji način da pokvarite mladog čovjeka je da ga naučite da više cijeni one koji misle isto od onih koji misle drugačije. ~ Fridrih Niče

◘ Bolje je ne uspjeti u originalnosti, nego uspjeti u imitiranju. ~ Herman Melvil

◘ Kada ljudima date slobodu da rade šta žele, oni obično imitiraju jedni druge. ~ Erik Hofer

◘ Nikad ne prihvataj prijedlog da rješenje koje rješava problem mora biti jedino moguće rješenje. ~ Rejmond Fajst


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 33 | 2012-09-03 , 8:44 PM

"Kada sam imao pet godina, moja majka mi je uvek govorila da je sreća ključ uspešnog života. Kad sam krenuo u školu, pitali su me šta želim biti kad odrastem. Napisao sam “srećan”. Rekli su mi da nisam najbolje shvatio zadatak. A ja sam im rekao da oni nisu najbolje shvatili život."
Džon Lenon


"Velika prava ljubav pokazat će svoju punu snagu samo onda ako uspe od dvoje ljubavnika, slabih ljudi, napraviti stvorenja koja se ne boje ni promena, ni nesreća, ni rastanka, ni bolesti, ni života, ni smrti." Ivo Andrić

Ne zaboravi, ti si princeza... Sacekaj svog princa... On je tu, iza ćoska, samo nisi prešla celu ulicu... Ne padaj na prvog konja...

"Ljubav je uvek nova. Svejedno je volimo li prvi, drugi ili deseti put u životu - uvek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili u raj, a uvek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer je ona kruna našeg postojanja. Ako je odbacimo
umrećemo od gladi gledajući bremenite grane na stablu života, bez
hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ići za ljubavlju gde god ona bila, čak i kad to znači sate, dane, nedelje razočarenja i tuge. Jer, u času kad krenemo u susret ljubavi, i ona kreće u susret nama.
I spasi nas."
Koeljo

"Ona te neće čekati večno. Sačuvaj to što možeš imati sa njom, jer ako ti ne budeš znao, znat će neko drugi, sigurno." Balašević

"Veruj u sebe. Ne odustaj i ne popuštaj. Čvrsto se drži svojih snova. Ignoriši one koji te pokušavaju obeshrabriti. Voli prvo sebe, jer ne možeš pomoći drugima ako prvo ne voliš sebe. Otvori oči i gledaj stvari kakve su one zaista. Pokušavaj, nije važno koliko teško izgleda. Biće bolje. Razmotri stvari iz svakog ugla. Upoznaj sebe, jer to je najbolji način da upoznaš druge. I NIKADA NEMOJ PRESTATI DA SE NADAS!"

Nije sramotno nositi na sebi odeću koja nema potpis neke poznate marke...
Nije loša ona majka koja je dala svom detetu za samo jednu kiflu danas.....
Nema ništa lošeg u tome ako smo danas nekome otvorili svoje srce i ispričali sve što nam se skupljalo godinama.... Nisi glup ako pogrešno napišeš neku rečenicu... Nije istina da si zaostao ako nisi završio fakultet... Takođe ne znači da si lenj ako s
i kući bez posla... Ne mora značiti da si ljutit ako ti čelo ponekad gleda u pod... Toliko toga je još za nabrojati ... Napisati... Reći... Sramota je misliti samo na sebe... Rugati se onima koji su osuđeni na drugačiji život... Sramota je nekoga ogovarati i suditi, a ni ne poznajemo ga... Sramota je biti lepo obučen, a ne znati biti iskren... Da... najkraće rečeno... Bez obzira na svo bogatstvo koje imaš ... ako nemaš ono najvažnije i ljudsko u sebi... Nisi ništa...


"Čovek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe."

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide" - Duško Radović.

Pravi razliku između mog karaktera i mog ponašanja! Moj karakter je ono što sam ja, a moje ponašanje zavisi od toga ko si ti...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








409
poruka na forumu
50 74



post # 34 | 2012-09-03 , 11:39 PM

Iako je nepismena mala,
obrve je nacrtati znala.

Ide mala iz Teslica tužna,
slikala se pa ispala ružna.

Mala moja klempavoga uva,
kiša pada a ramena suva.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 35 | 2012-09-05 , 4:39 PM

Čudno je to: na putovanjima viđam decu koja me podsećaju na moje mališane i viđam lepe žene zbog kojih zaboravljam na svoju ženu.
M. Fišer


Istinski zaljubljena žena postaje fetišist. Ona, kao svraka, čuva sve što je čovek imao u rukama: njegov cvetić, sliku, olovku, dugme, cigaretu, neupaljenu ili upola ispušenu.
Jovan Dučić


Sasvim je svejedno da li žmurite ili ne žmurite, jer - čuda se već događaju.
-M. Antić


Added (2012-09-05, 3:39 PM)
---------------------------------------------
" Vi ste sami, sasvim sami. To se treba veoma jasno shvatiti. Onog trenutka kada osoba postane svjesna, ona postaje biti sama. Što ste više svjesniji, to je viša svijest da ste sami. Zato nemojte da bježite od te činjenice u društvo, prijateljima, udruživanjima, u masu. Nemojte od toga bježati! To je veliki fenomen. Cio proces evolucije je radio u tom pravcu.
Svijest je sada dospjela do mjesta gdje vi spoznajete da ste sami."


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 2012-09-05, 4:40 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 36 | 2012-09-12 , 1:30 AM

Najbolja vrsta ljubavi je ona koja probudi dušu i tjera nas da tražimo više, zapali vatru i srce, a umu pruži mir!

Što ne boli - to nije život, što ne prolazi - to nije sreća.

Iskrenost vam možda neće donijeti puno prijatelja, ali će vam donijeti one prave !

Najljepše je slušati tišinu. U njoj možeš čuti sebe. Jer, ljudi najčešće čuju samo ono što žele čuti. Ali u tišini nađeš svoj mir, ostvariš svoje želje, ispuniš potrebe i osjećaš se zadovoljno....

Jedan čovjek, jednog dana je pitao ružu: Zar ne osjećaš bol kada te neko ubere? Ruža je odgovorila: Ne, ja zaboravljam na moju bol kad znam da ću baš ja biti razlog za nečiji osmijeh.

''Većina naših problema i patnji u životu proizlaze iz toga što smo 'DA' rekli pogrešnim ljudima, a 'NE' nismo rekli u pravo vrijeme...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








409
poruka na forumu
50 74



post # 37 | 2012-09-13 , 0:23 AM

Nemoj me hrabriti u vrlini, ne bodri me na borbu rečima: "Vrlina je najjaca u slabosti", "venac ce pripasti samo onome koji se bude borio do kraja". Ja ne tražim pobednički lovor. Dovoljno mi je da izbegnem pogibelji.








63
poruka na forumu
10 58



post # 38 | 2012-09-18 , 3:08 PM

'' Kada hoćeš nekog da unesrećiš zauvijek, podari mu malo sreće..I nestani. ''

"U životu, dragi moj prijatelju, nije reč o tome da osvojite što je moguće veći broj žena, jer je to samo spoljašnji uspeh. Reč je, pre svega, o tome da negujete sopstvene visoke zahteve, jer se u njima ogleda mera vaše lične vrednosti. Zapamtite, dragi prijatelju, da pravi ribar vraća sitne ribice u vodu!"

‎"Ne plači kao žena za onim što nisi uspeo da odbraniš kao muškarac''

''I ti ćeš videti, mila, da se najviše voli onaj koga nema.
Nećeš moći da se setiš ko je taj što ti toliko nedostaje,
ali ćeš biti sigurna da baš njega voliš više od sebe,
mada nećeš moći da se setiš
po čemu je, od bezbroj posebnih, bio poseban
i zašto si imala nesreću da baš njega usrećiš, a ne nekog boljeg.
dok im se tvoji unuci budu smejali, kada ih pronađu na tavanu.
“Operite ruke i hajde da ručate. Pravila sam i princes krofne”, reći ćeš
i mislićeš da si zbog rasejanosti postavila sto za jednu osobu više.
“Bako, jesi li zaista bila princeza, kada si bila mlada?”
“Ne pričajte gluposti. Život nije bajka.” Videćeš, sve se zaboravi.''

''Kad te pronađem ako već budeš tuđa, odglumi da si tužna... I ja odglumit ću da sam sretan..."

-‎"I kad se jednom u dubokoj starosti sretnemo u nekom domu penzionera, pa pred Novu godinu ili neki drugi praznik odigramo zajedno jedan valcer ili tango, i zaljubimo se jedno u drugo 3681. put, neka i to bude samo prva ljubav i nijedna više."

''Previše je ponosa i previše godina između nas. Sad više i ne želim da se vratiš. Zato što ništa više ne bi bilo isto. Niko ne želi da se njegovo sve vrati odlazeći. Zato nastavi ići naprijed. Imaš ti svoje razloge...''

''-Dao sam ti jednu dobru godinu života, najbolju možda.
Razmišljao sam o tome koga izdati kad mi
ostane da biram izmedu nas dvoje: žalim,
ali prestar sam da bih izdao sebe još jednom.''

''To je jedina fotografija na kojoj smo zajedno, i zato sam je uramio, još onda, da je sačuvam. Iz nekih važnih razloga ne mogu je okačiti, a iz nekih malih razloga ne mogu se otkačiti i iscepkati je u sitne komadiće. I tako je tu, u fioci. Ni tamo, ni ovamo .. ''

''Al' ako se i pozlatis, ili sve tesko, gorko platis, uvek idi samo napred. Nemoj nikad da se vratis!''

''Ne dišemo skupa,i to je sve.''

"Ima ovakvih dana,znam. Svanu bez datuma,vremenske prognoze,bez mirisa i okusa.. Kad se završe čovjek odahne. Navikla sam se na njih. Bilo ih je i previše. Baš zato me nervira što nikako ne mogu da se naviknem na njihovu bezličnost."

''-U trenu samo je nestala, i sa sobom cijeli tvoj svijet je odnijela.
To nisi uspio spriječiti...''

''Ja nisam od onih na koje te je upozoravala majka. Zato ne brini, za ovakve nije ni znala da postoje. Ja ne odlazim da bi me ti molio da se vratim, ja mogu biti sve što poželim, ali ne mogu biti lošija nego što jesam…"

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Žena, sigurna u sebe, na ulici nema potrebe da se okreće za drugim ženama.. One se okreću za njom.








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 39 | 2012-09-19 , 2:41 PM

Kada bih imao jedan komadić života, dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju.
Kada bi Bog za trenutak zaboravio da sam ja samo krpena marioneta, i podario mi komadić života, moguće je da ja ne bih kazao sve što mislim, ali nesumnjivo bih mislio sve što kažem. Stvari bih cenio, ne po onome što vrede, već po onome što znače. Spavao bih manje, sanjao više, shvatio sam da svaki minut koji provedemo zatvorenih očiju gubimo šezdeset sekundi svetlosti. Hodao bih kada drugi zastanu, budio se dok ostali spavaju. Slušao bih druge kada govore, i kako bih uživao u sladoledu od čokolade. Kad bi mi Bog poklonio komadić života, oblačio bih se jednostavno, izlagao potrbuške suncu, ostavljajući otkrivenim ne samo telo, već i dušu. Bože moj, kad bih imao srce, ispisivao bih svoju mržnju na ledu, i čekao da izgreje sunce. Slikao bih Van Gogovim snom, na zvezdama jednu Benedetijevu poemu, a Seratovu pesmu bih poklanjao kao serenadu u času svitanja. Zalivao bih ruže suzama, da bih osetio bol od njihovih bodlji, i strastveni poljubac njihovih latica…
Bože moj, kad bih imao jedan komadić života…
Ne bih pustio da prođe ni jedan jedini dan, a da ne kažem ljudima koje volim da ih volim. Uveravao bih svaku ženu i svakog muškarca da su mi najbliži i živeo bih zaljubljen u ljubav.
Dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju. Deci bih darovao krila, ali bih im prepustio da sama nauče da lete. Stare bih poučavao da smrt ne dolazi sa starošću, već sa zaboravom. Toliko sam stvari naučio od vas, ljudi…
Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po
prvi put, prst svoga oca, da ga je uhvatio zauvek. Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi.
Toliko sam toga mogao da naučim od vas, premda mi to neće biti od veće koristi, jer kada me budu spakovali u onaj sanduk, ja ću na žalost početi da umirem…
(Gabriel Garsia Markes)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 40 | 2012-09-20 , 7:16 AM

Ako želite da vam djeca budu inteligentna, čitajte im bajke. – Ajnštajn

Ako čovjek nešto dugo radi, a ne postaje u tome bolji, mora da je glup. – Džo Stramer

Vrlo je lako biti drugačiji od drugih, ali je vrlo teško biti bolji od sebe. – Džonatan Ajv

Na svijetu nema ništa jače od nježnosti. – Han Sujin


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 41 | 2012-09-23 , 2:57 AM

Човек не може да бира време у којем ће се родити и живети. Од њега не зависи ни од којих родитеља, ни од ког народа ће се родити, али од њега зависи како ће он поступати у датом времену: да ли као човек или као нечовек, без обзира на то у ком народу и од којих родитеља. + Патријарх српски Павле

Pre nego što počneš suditi o meni i mom životu, obuj moje cipele i idi mojim putem! Prođi ulice, brdа i doline! Oseti bol i sreću! Prođi godine kroz koje jа prolаzim, pаdni preko svаkog kаmenа koji se meni nаšаo nа putu! Ustаni uvek ponovno i idi istim putem, kаo što i jа rаdim! I tek mi ondа možeš suditi.


Најлепши је ужитак и највећа радост живота осећати да си људима потребан и драг. Максим Горки


Добра је свака мука која нас повезује и лоше је свако добро које нас раздваја. Душан Радовић

Ма колико била окорела нечија ћуд, растопиће се на ватри љубави. Ако се, пак, не промени то значи да ватра није била довољно јака. М.Ганди

"Volim te jer si mi dala ljubav, volim ljubav, jer si mi je ti dala." Bodler

"Žena zaboravlja lakše nego muškarac, ali se ona i lakše seća onog što je zaboravila." Agata Kristi

Ljudi grade previše zidova a premalo mostova! Isaac Newton

Posrćem, padam, ustajem…Teškom mukom nastavljam dalje, ali idem naprijed…Sve sam željnija i sve više i više se penjem. Nazirem sve širi horizont. Svaka je borba – pobjeda. Helen Keler

Zbog straha od neuspeha ne izbegavajte činiti nove stvari u životu. Najtužniji je završetak života onaj sa izjavama: trebao sam i mogao sam, a nisam. (Louis Boone)

Evo ti ruka,prijatelju! Ustani pa makar ja pala! Evo ti poslednje pare iz mog džepa! Kupi i ne pričaj nikom da sam ti dala! Ne pitaj me hoću li pomoći, samo mi ispričaj šta te muči! ...Saslušaću te, zato sam tu, da zajedno stanemo na kraj tvojoj muci! Hoću li sutra biti tu za tebe? Ne znam i nemoj me pitati! Ako budem živa, ako budem zdrava, poleteću i uz tebe stati! Pitaš me kako da mi zahvališ..ne zahvaljuj i ne pitaj više! Ne tražim zahvalnost ni protivuslugu! Tražim samo da vičeš na mene, kad posustanem i kad ne želim dalje! Želim da me guraš, kad mi olovne noge ostanu bez snage! I lupi mi šamar.. onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe! Pokaži mi prstom ono što imam, pokaži mi one koji to nemaju! Ne tražim ništa, samo me podseti da dišem i podseti me da ima i onih, koji ne dišu više!...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








718
poruka na forumu
55 286



post # 42 | 2012-09-23 , 9:59 PM

Tražio sam Snagu . . . I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile.

Tražio sam Mudrost . . . I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo riješiti.

Tražio sam Bogatstvo . . . I Bog mi je dao Mozak i Tijelo da mogu raditi.

Tražio sam Hrabrost . . . I Bog mi je dao Prepreke koje je trebalo savladati.

Tražio sam Ljubav . . . I Bog mi je dao Ljude kojima je trebalo pomoći.

Tražio sam Usluge . . . I Bog mi je dao Prilike.

“Nisam dobio ništa od onog što sam tražio…… ali dobio sam sve što mi je trebalo.”

Added (2012-09-23, 8:57 PM)
---------------------------------------------
Kada bih svoj život mogao ponovo da proživim.
Pokušao bih u sljedećem da napravim više grešaka,
ne bih se trudio da budem tako savršen, opustio bih se
više.

Bio bih gluplji nego što sam bio, zaista,
vrlo malo stvari bih ozbiljno shvatio,
Bio bih manji čistunac.
Više bih se izlagao opasnostima, više bih putovao,
više sutona posmatrao, na više planina popeo,
više rijeka preplivao.
Išao bih na još više mjesta na koja nikad nisam otišao,

jeo manje boba a više sladoleda, imao više stvarnih
a manje izmišljenih problema.

Ja sam bio od onih što razumno i plodno prožive
svaki minut svog života. Imao sam, jasno, i trenutaka
radosti.
Ali kada bih mogao nazad da se vratim, težio bih samo
dobrim trenucima.
Jer ako ne znate, život je od toga sačinjen, od
trenutaka samo;
nemoj propuštati sada.

Ja sam bio od onih što nikad nigdje nisu išli bez
toplomjera,
termofora, kišobrana i padobrana;
kada bih opet mogao da živim, lakši bih putovao.

Kada bih ponovo mogao da živim,
s proljeća bih počeo bosonog da hodim i tako išao do
kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao, više sutona posmatrao
i
sa više djece igrao, kada bih život ponovo pred sobom
imao.

Ali vidite, imam 85 godina i znam da umirem.

Horhe Luis Borhes

Added (2012-09-23, 8:59 PM)
---------------------------------------------
Da bi vjerovao u svoj vlastiti put, nema potrebe da dokazuješ kako je tuđi pogrešan.

Paolo Koeljo



dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 43 | 2012-09-24 , 2:10 PM

"Mudrost je kći iskustva."

"Slikar koji ne sumnja u svoju sposobnost malo postiže."

"Tko druge vrijeđa, sebe ne zaštićuje."

"Kao što željezo zahrđa ako se ne upotrebljava, a voda se pokvari i kad je zima sledi, tako se i ljudska sposobnost uništi bez vježbe."

"Tko ne kažnjava zlo, taj zapovijeda da se ono čini."

"Onaj ko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio."

"Samo veliki ljudi mogu uistinu voljeti."

"Svaka naša spoznaja počinje sa osjećanjima."


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 44 | 2012-09-25 , 0:44 AM

Ko ima zašto zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim kako. – Friedrich Nietzsche

U bogatstvu srce brže otvrdne nego jaje u ključaloj vodi. – Mahatma Gandhi

Hiljade sveća se mogu zapaliti od jedne, a život te sveće se neće umanjiti. Sreća nikada nije umanjena kada je podeljena sa drugima”. – Siddhartha Gautama Buddha

Ne treba verovati ljudima s kojima smo se tek sprijateljili, a koji pokazuju da smo im draži od njihovih starih prijatelja; tako će se ponašati i s nama kada steknu nove prijatelje. - Ezop

“Uvijek su mi govorili da ja moram, recimo, promovirati ploču, da se moram slikati, davati intervjue… Pa sam ih pitao: “Jeste li čitali Dostojevskog?” Vele “Jesmo”! “A jeste li ga kad vidjeli?” – Johny Štulić

Život se sastoji od malih stvari. Vrlo retko pojavljuju se prilike u kojima odjednom možemo učiniti puno. Istinska veličina sastoji se u tome da budemo veliki u malim stvarima. – Charles Simmons


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 45 | 2012-09-25 , 10:23 PM

"Da" rekoh te noći, svima onima za tim stolom koji mi nisu željeli ništa dobro "on je moj bivši. Jeste me ostavio ali nije gad, jeste ponekad u ljutnji svasta znao reći ali nije kreten, i ne, nije nikakva greška, jer smo se voljeli. On je osoba koja je uljepšala moju prošlost i dala čvrste temelje mojoj budućnosti...Zato ne čekajte uzalud da čujete lošu riječ o njemu iz mojih usta...to se desiti neće...jer ove usne moje nekad su ljubile i voljele njegove...a ja sebe, za razliku od vas, poštujem..."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]