Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.






409
poruka na forumu
50 74



post # 46 | 2012-09-26 , 9:36 PM

"Priroda nas naša vodi krivim putem. Naše se uho raduje laskanju i proglašavajući se nedostojnima i vešto se zarumenivši od tobožnjeg stida, u dubini duše obveseljeni smo s te hvale..."





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 47 | 2012-09-26 , 9:39 PM

Pažljivo biraj one koji utiču na tebe - Ne prolazimo kroz dane i noći našeg života potpuno sami niti smo nezavisni od ljudi oko nas. Zato moramo dobro da pazimo koga i šta uvodimo u svoj život. Znak je mudrosti ako odaberemo da vreme provodimo na mestima koja nas inspirišu i pune energijom i ako se družimo sa ljudima koji nas bodre i podstiču.







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 48 | 2012-09-27 , 3:57 AM

Naše mržnje škode nama, više nego našem protivniku. Govorite rđavo o nekom čoveku pola sata - i vi ste posle toga nesrećni i otrovni; a govorite pola sata o njemu dobro, pa čak i kad to ne zaslužuje, i bićete mirni i blaženi, čak i ponosni na lepotu svojih osećanja, ili bar na lepotu svojih reči.
-Jovan Dučić-


I kada vas gađaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koračajte, istrpite svaku nedaću i uspeh je neminovan. Onda ćete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas će veličati, govoreći da su oni zaslužni za vaš uspeh. Oprostite i sažalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.
- Slaviša Pavlović-


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








409
poruka na forumu
50 74



post # 49 | 2012-09-30 , 9:02 PM

Onaj ko je sposoban da oseća, zna da je moguće uživati
čak i pre nego što dotakne drugu osobu.
Reči, pogledi, sve to sadrži tajnu plesa.
Najveće zadovoljstvo nije u seksu, već u strasti.
Kada je strast velika, seks dolazi da bi dovršio ples,
ali on nikad nije bitan.








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 50 | 2012-09-30 , 11:13 PM

Leksi, morala sam :D

"Je li to sve što ostaje od ljubavi? I šta uopšte ostaje posle nje?
Telefonski broj koji lagano bledi u sećanju. Čaše sa ugraviranim monogramima ukradene u "Tri lađara". Posle ljubavi ostaje običaj da se belo vino sipa u dve čaše i da crte budu na istoj visini. Posle ljubavi ostaje jedan sto u kafani kod "Znaka?" I začuđeni pogled starog kelnera što nas vidi sa drugima.

Posle ljubavi ostaje rečenica: "Divno izgledaš, nisi se ništa promenila..." i "Javi se ponekad, još imaš moj broj telefona".
I neki brojevi studentskih soba u kojima smo spavali ostaju posle ljubavi.

Posle ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vraćali posle ljubavi. Posle ljubavi ostaju melodije sa radija koje izlaze iz mode. Ostaju znaci ljubavne šifre: "Ako me voliš, započni sutrašnje predavanje sa tri reči koje će imati početna slova mog imena". Ušao je u amfiteatar i rekao: "U našoj avangardi..." Poslala mu je poljubac.

Posle ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da će neko iznenada naići. Klak - spuštena slušalica kada se javi tuđi glas. Hiljadu i jedna laž.
Posle ljubavi ostaje rečenica koja luta kao duh po sobi: "Ja ću prva u kupatilo!" - i pitanje: "Zar nećemo zajedno?" Ovaj put ne.

Posle ljubavi ostaju saučesnici: čuvari tajni koje više nisu nikakve tajne. Prepune pepeljare i prazno srce. Navika da se pale dve cigarete, istovremeno, mada nema nikoga u blizini. Fotografije snimljene u automatu, taksisti koji nas nikada nisu voleli.

Posle ljubavi ostaje povređena sujeta. Metalni ukus promašenosti na usnama.
Posle ljubavi ostaju drugi ljudi i druge žene.
Posle ljubavi ne ostaje ništa."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








782
poruka na forumu
47 137



post # 51 | 2012-10-01 , 1:40 PM

Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenutci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provrdeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvjek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 52 | 2012-10-01 , 1:55 PM

"Muškarac nikad nije viši nego kad klekne i pomogne djetetu"
Abraham Lincoln

"Čovjek koji ne voli nije sposoban osjetiti veličinu tuđe ljubavi, niti snagu ljubomore, niti opasnost koja se u njoj krije."
Ivo Andrić







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 53 | 2012-10-05 , 0:39 AM

devils_angel, ako si. Podrzavam!

„Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima.“

„Čovek može da kaže da mu život nije promašen ako može bar jednu jedinu stvar da uradi bolje od drugih.“

„Čovek može da nađe koliko god hoće prijatelja sa kojima će da priča, ali malo je onih sa kojim će da ćuti.“

„Traži se jedna polovna nedelja,bez vesti o nesrećama i ratovima! Traže se prijatelji, makar dotrajali, svi oni iščezli, raseljeni, izgubljeni, poženjeni, traže se svi oni što su nas raznosili komad po komad, deo po deo: delove našeg vremena, naše ljubavi, traže se da vrate ljubav!“

„Postoji jedan jutarnji čas posle svake neprospavane noći kada se dodirne samo dno greha. To je onaj trenutak kada se na usnama osećaju posledice duhovitih dosetki, a u grlu skrama gorčine od ludorija i ispovesti, da ne govorimo o grižoj savesti dok se gleda pošteni narod kako upravo odlazi na posao.“

Momo Kapor


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








782
poruka na forumu
47 137



post # 54 | 2012-10-09 , 12:00 PM

"Voleo bih da tvoji budući sinovi naslede boju moga glasa
i kćeri nose moju tugu u prslučićima od svile.
Voleo bih da ipak negde sačuvaš sve moje daleke vrhove
na horizontalama tvog dna.
I da proneseš moje prezrele oči kroz tišinu svih tuđih očiju
i tuđih stanova.
I moj oktobar kroz sve tuđe aprile."

Antić


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








409
poruka na forumu
50 74



post # 55 | 2012-11-16 , 1:46 PM

"Voljela bi' godinu bolovat',
nego s malim jednu noc mirovat'. " :D








595
poruka na forumu
418 2745



post # 56 | 2012-11-16 , 2:48 PM

Život nije širok, ravan tunel bez prepreka kroz koji putujemo neometano, već lavirint prepun staza, kroz koji se moramo probijati, izgubljeni i zbunjeni, svaki čas suočeni sa ćorsokakom. Ali, ako imamo veru i nadu, vrata će se uvek otvarati pred nama, možda ne ona koja smo zamislili, nego ona koja će na kraju biti najbolja za nas...


Životna igra je najvatreniji događaj koji može da se dogodi, kroz sav taj proces delovanja života dešavaju se dosta neobične, neočekivane, neodoljive stvari...ne meri se sekundama vec trenucima koji su nam oduzeli dah, zato se treba prepustiti svim čarima koje nudi i pruža... :)








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 57 | 2012-11-20 , 6:32 PM

"Bila sam u vezi sa kojekakvim nemanima i drakulama a ko mi je kriv kada sam uvek birala krvopije.
Zato sad valjda imam emotivnu anemiju.
Prebledela,ispijena...
Dobro bi mi dosao energetski koktel od vitamina N(neznost),L(love,citaj ljubav,a moze i lova,nemam nista protiv i O(odanost).
Samo,kakve sam ja srece mene ce opet startovati neki NLO!"
Strana 96 knjige Ive Strljic "Nemas pojma koliko te volim" .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 58 | 2012-12-09 , 5:30 PM

.."Pogled životinja koje su stajale napolju, klizio je od svinje do čovjeka, od čovjeka do svinje i ponovo od svinje do čovjeka; ali već je bilo nemoguće raspoznati ko je svinja, a ko čovjek"..
"Životinjska farma" - Džordž Orvel


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 2012-12-09, 5:31 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








14
poruka na forumu
2 9



post # 59 | 2012-12-25 , 2:56 PM



Always be a poet, even in prose.

A man who wants na lead the whole orchestra - must turn his back to the crowd.








53
poruka na forumu
5 80



post # 60 | 2013-06-18 , 3:23 PM

Kad bi meni dali jedan dan,
ja ga ne bih potrosio sam.
Pola dana ja bih dao nekom
ko je dobar, a slucajno sam.

Igrali bi, pricali bi nesto,
trcali bi, skakali bi vesto
ja i dobar, a slucajno sam.

Kad bi meni dali kisobran,
ja ga ne bih potrosio sam.
Pola mesta ja bih dao nekom
ko je dobar a slucajno sam.

Kisilo bi, dok mi koracamo,
pola tamo a pola ovamo.
Stavili bi dan pod kisobran
ja i dobar, a slucajno sam.

Kad bi meni dali jedan dan,
ja ga ne bih potrosio sam.


S' neba, pa u rebra.
Cirnućemo vopsić i ceo taj zonfa.


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]