Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Najlepsi citati.






1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 106 | 2014-03-27 , 1:38 AM

Ako ti u pamćenju ne prebiva ni najmanja ludost na koju te navela ljubav, nikad nisi volio.

“Pazi na svoje misli, jer će misli postati reči, pazi na svoje reči jer će reči postati dela, pazi na svoja dela, jer će dela postati navike, pazi na svoje navike, jer će navike postati karakter, pazi na svoj karakter jer će ti karakter postati sudbina.”

“Vruća krv rađa vruće misli, vruće misli daju vruća dela, a vruća dela su ljubav.”








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 107 | 2014-03-27 , 4:26 PM



Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








543
poruka na forumu
1516 4731



post # 108 | 2014-03-27 , 4:35 PM

''Onoga trenutka kad sam ga vidjela.. znala sam da ce on biti moja vrsta nevolje'' . srce


Mogu ja da sanjam snove sve dok si ti glavna uloga. Da.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 109 | 2014-04-01 , 0:17 AM

"Imala je oci boje haosa. Cak i kada se smijala oci su joj bile zamisljene.
Sto sam je duze vidjao, to sam je manje poznavao. Kako bih joj se priblizio,
ona se cinila jos daljom za uhvatiti. Mnogi ljudi su culi za nju, ali niko nije znao nista o njoj.
Iznova postavljam pitanje sebi da li je ona u mraku ili je mrak u njoj."
Jednom davno mi to neko rece ;)

"Budalo jedna, nemaš pojma koliko te volim ovako budalast. I drugi su blesavi, al’ ne umeju k’o ja da ljepo popričaju sa tobom kada te nema, ni da poskakuju trotoarom u pokušaju da usklade korak sa tobom, nevidljivom. Žao mi što nisi tu, da vidiš kako je lepo sa tobom..."


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 110 | 2014-04-04 , 4:37 PM

Kada sam zaista počeo voljeti sebe shvatio sam da su bol i emocionalna patnja samo upozorenja koja mi govore da trenutno živim suprotno od svoje istine. Danas znam da se to zove BITI VJERODOSTOJAN.


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 111 | 2014-04-08 , 6:30 PM

"Odavno mi je postalo jasno, da ljudi skloni postignućima ne sede
i ne čekaju da im se stvari dogode. Oni idu i događaju se stvarima..."
Leonardo da Vinči


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 112 | 2014-04-09 , 11:54 PM

Sve moje ljubavi trajale su najviše sedam godina: kažu, telo se obnavlja svakih sedam godina. Uvek je predivno u početku. U sredini je još lepše. A na kraju ... zavisi od toga ko se prvi zasiti. Uvek je teško na kraju. Nikad nisam nekog volela, a da ga nisam još i "posle" volela. "Posle" ne postoji više ona povezanost glave s telom. Tad funkcioniše samo glava... Ali ipak nešto ostaje... nešto nalik na ožiljak. Ne u tužnom smislu te reči. Ostaje ožiljak koji nam služi na čast. Najlepše odlikovanje...





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 113 | 2014-04-10 , 4:57 PM



I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 114 | 2014-04-10 , 11:55 PM

Nikada nemoj odlaziti, ako imas razloga ostati. Znamo sto jesmo, a ne znamo sto mozemo biti...

Nije tesko voleti onoga ko je los. Puno je teze voleti onoga ko je zaista dobar, jer mi onda moramo biti bolji od njega.

Više se niko ne voli ozbiljno. Sve je pretvoreno u zezanje. Malo zeza on nju, malo ona njega. Kad, na kraju, utvrde da ne mogu bez zezanja - venčaju se.

Nema goreg osećaja od ravnodušnosti.Ljubav i mržnja su ipak osećanja,a ravnodušnost-ništa...RAVNA LINIJA ŽIVOTA... %) :D :)

Added (2014-04-10, 10:52 PM)
---------------------------------------------
Onog dana kad prestanem maštati(kad se probudim bez snova)kad prestanem biti dijete znat ću da me više nema..!!!! :D :)

Ljubav je stvar osjećanja, a ne volje. Ne mogu voljeti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost.

Ljubav je ropstvo po vlastitoj volji.

Ljubav se rađa iz znatiželje, a traje iz navike.

Ljubav, naročito kod muškarca, lišava pameti one koji je imaju, a daje je onima koji je nemaju."

Kad ljubav postane zapovijed, mržnja može postati užitak. :D :)

Added (2014-04-10, 10:55 PM)
---------------------------------------------
Ljubav je samo jedna, ali njezinih kopija ima na hiljade

Umire ljubav. Zapali se i uništava jezikom mržnje i uzajamnih optužbi. U bijesu i žestini se slama. Nakon razaranja međutim, ipak ostane nešto njena traga što se poput neispunjene nade, sjećanja na strast koja nikad nije stigla do užitka, uhvati za misli i srce. Onda napokon umre, s nekoliko jednostavnih, skoro bezazlenih riječi. I odlaze duhovi, nestaju grijesi. Tako jest i uvijek će tako biti. Bez obzira što poduzimali. :D :)






  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 115 | 2014-04-13 , 7:38 PM

Tko piše o onom što ga muči jeste tužan pisac, a ozbiljan pisac je onaj koji nam kaže što ga je mučilo i zašto je sada veseo :)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








196
poruka na forumu
17 310



post # 116 | 2014-04-14 , 0:18 AM

,, Разлика између диктатуре и демократије је та што у демократији прво гласате па тек онда примате наређења, док у диктатури не морате губити време на гласање. '' ;) - Буковски


Poruku je menjao/la Stefan^^ - Ponedeljak, 2014-04-14, 0:19 AM










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 117 | 2014-04-14 , 11:42 PM

Digni glavu srećo, znaš li koliko vrijediš ? Snagu nosiš u sebi, a to nikada ne blijedi. Ne brini se ništa , sve će doći na svoje, oni što te danas gaze , sutra te se boje :)










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 118 | 2014-04-16 , 0:30 AM

;)



Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 119 | 2014-04-18 , 9:08 PM

Najgori su mi oni trenuci kada sam neodlučna, kada želim da sve ostavim i odustanem, ali mi se javi nada, ona za koju već unaprijed znam da je uzaludna.


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 120 | 2014-04-18 , 10:26 PM

Posvetite se upoznavanju sebe. Riječ je o najtežoj zadaći na svijetu. ;)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Najlepsi citati. (..iz knjiga, misli poznatih mislilaca...)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]