• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Knjige.
Knjige.



  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 16 | 2012-05-16 , 5:34 PM

knjige iz psihologije, filozofije, volim jako ezoteriju, sve knjige lujze hej, omiljena - meditacije za izlecenje vaseg zivota!
Inace sam procitala jako puno kniga u svom zivotu... ne mogu ni da brojim vise








81
poruka na forumu
40 161



post # 17 | 2012-06-05 , 2:14 PM

jao našli ste mi temo pravu, ja čitam SVE i fanatik sam po pitanju čitanja i kupovine knjiga samo kupujem kupujem i kupuijem imam već nekih 22 naslova koji "čekaju" na čitanje
tu je sve od ljubića do neke stručne literature
trenutno sam se "navukla" na Džejmsa Patersona, Harlana Kobena, Patrišu Kornvel, Havijer SIjera, Nikolasa Sparksa i ima ih još da ne nabrajam
1000 sjajnih Sunaca i Lovca na zmajeve treba uvrstiti u obaveznu lektiru kao i Den Brauna
i da zaboravila sam Gijom Muso knjiga koju počnete čitati pred spavanje i budni dočekate zoru :)
preporuka Harlan Koben NIKOME NI REČI








308
poruka na forumu
349 1445



post # 18 | 2012-06-05 , 3:04 PM

U glavnom ne citam romane odnosne fikcije. Najvise volim da citam stručnu literaturu sa oblasti sociologije, psihologije, filozofije, politike, ekonomije, pravo, geografije, istorije( uglavno društveno naučne)


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se





  Dena



13
poruka na forumu
1 4



post # 19 | 2012-06-20 , 8:12 PM

Ne prodje dan a da ne procitam bar par stranica knjige koju trenutno citam (u zavisnosti od slobodnog vremena).
Veliki sam ljubitelj pisane reči i jedino na knjige mi nikad nije zao da trosim novac.
Radoznala sam po prirodi i zeljna novih saznanja i iskustava,tako da sam citala (ili bar pokusala) i zanrove koje ranije nisam.
U poslednje vreme najcesce citam epsku fantastiku,trenutno je to Patrik Rotfus - Strah mudroga II.Trenutno mi prija da malo "pobegnem" u neki drugi,bajkoviti svet.
Nije zanr presudan,bitno mi je kako je napisana knjiga,od tzv. boza/limunada se jezim,prosto mi vredjaju inteligenciju %)
Citam ono sto mi se dopada,ne kupujem knjige koje su trenutno u modi,ne rukovodim se time.
Nije mi vazno sto se neki pisci ubrajaju u najpoznatije/najpriznatije kad meni ne leze (na primer Koeljo zbunjen meni nikako da se dopadne,naprotiv,izbegavam u sirokom luku %) )
Volim i teske ljubavne price,volim i one vesele i duhovite ali ne napisane poput vikend romana %)
Volim knjige koje necu da zaboravim onog trena kad procitam poslednju stranicu,vec koje ce mi okupirati misli narednih dana,nedelja,meseci...
Omiljene...
Iselin Herman - Preporuceno
Sve od Megi O Farel i Doroti Kumson.








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 20 | 2012-11-05 , 5:10 PM

Volim citati Paulo Coelho-a
Dervis i smrt od Mese Selimovica citam najmanje jednom godisnje...
Isto tako, mogu reci da mi je Sto godina samoce od Gabriel García Márquez jedna od omiljenih knjiga.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








199
poruka na forumu
16 83



post # 21 | 2012-11-24 , 6:47 PM

Ja mnogo volim ruske pisce. Zapravo i nemam omiljenu knjigu, ali volim npr. Tolstojev "Rat i Mir", zatim mnoga dela Dostojevskog kao sto je "Ljubav i kazna" i mnoge druge.

Trenutno citam "Majstor i Margarita" i cini mi se da je dobra knjiga. :D :) ;)


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








386
poruka na forumu
90 1169



post # 22 | 2013-01-17 , 7:30 PM

Volim da citam knjige strave i uzasa pisca R.L Stajna da
Omiljene su mi Ne zaboravi me,Lazljivac,Zurka na noc Vestica










278
poruka na forumu
526 2505



post # 23 | 2013-08-06 , 0:40 AM

Quote (TheVampireGirl)
mnoga dela Dostojevskog kao sto je "Ljubav i kazna" i mnoge druge.

Da nije "Zločin i kazna"?

Volim da čitam, samo što više od čitanja knjiga volim internet :D Mada uvek nađem vremena da pročitam knjigu, pa makar i samo jednu mesečno. Ali uglavnom kada je knjiga dobra, pročitam je za dva-tri dana, tj. ne odvajam se od nje dok je ne završim. A omiljene knjige koje sam do sada pročitala su "Braća Karamazovi" i "Na Drini ćuprija". Ima još dosta, ali mislim da nijedan pisac ne može da se poredi sa Dostojevskim i Andrićem, po mom mišljenju dva najbolja pisca. Takođe volim mnogo da čitam knjige Harlana Cobaina. :)


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.








196
poruka na forumu
17 310



post # 24 | 2013-08-06 , 6:47 PM

Knjiga koja je na mene ostavila veliki utisak je ,, U potrazi za Aljaskom '' - Dzon Grin. Planiram da kupim knjigu vampirska akademija, deluje mi prilicno zanimljivo :D










345
poruka na forumu
17 143



post # 25 | 2013-08-06 , 7:19 PM

Patnje mladog Werthera
nako sto sam je procitao plakao sam 2 dana poslije nista tuznije nisam procitao u zivotu
i sada me tuga hvata na samu pomisao ove knjige
mozda jos RAZGOVORI SA BOGOM procitam i ko zna vise kada cu ja knjigu uzeti u ruke -.-"


Poruku je menjao/la MangaS - Utorak, 2013-08-06, 7:20 PM


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








640
poruka na forumu
67 157



post # 26 | 2013-08-14 , 10:36 PM

Omiljene knjige su mi one koje nisam vratio u biblioteku, tj. mazno: Gorski vijenac, Smešne reči -DUško Radović i još mnoštvo domaćih i stranih dijela otuđenih vještim eskivirinjam literarne kulture.




Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Knjige.
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]