Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Trač, ogovaranje ?!
Trač, ogovaranje ?!






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-05-27 , 2:38 PM

Koji je vaš stav ?
Da li tračate ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-05-27 , 9:49 PM

Moja baba imala je obicaj reci da je tracanje odlika dokonih (lenjih) ljudi.
A iza tih reci stojim i ja.
Ne volim tracanje, jer to ponasanja ne vredja tog koga se traca, nego nas koji tracamo.
Zasto vreme dragoceno gubiti na tako nesto? Da li je vredno to sto cemo omalovaziti sebe za par recenica o nekome???
Ali kad covek nema o cemu pametnom da pise, kada se ne krece u drustvu te mena nista novo da isprica, kada mu je zivot monotonija ziva, oni se okrecu tracanju, jer ne podnose da je neko bolji od njih, da je neciji zivot zanimljiviji, a oni ama bas nista ne rade apropo svog zivota nego satima sete i tracaju druge.
Gade mi se takvi ljudi. Gade mi se njihovi zivoti, i zalim vazduh koji udisu.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 3 | 2012-05-28 , 12:21 PM

Bolje nek sednu i procitaju knjigu pa nek tracaju o knjizi, i likovima iz knjige! Time nece nikog povrediti!!!!
Naucice nesto novo, popuniti vokabular, prosiriti vidike...
O kako je lepo biti dokon... sto bih volela da imam vremena za jos jednu knjigu... i jos jednu... i jos jednu... ovako citam kad stignem...








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-05-29 , 2:39 AM

Ne volim da tracarim, jer je to klasicno gubljenje vremena, To rade dokoni ljudi, koji su uglavnom do guse u problemima, pa im je lakse zanimati se tudjim zivotima i sladiti se tudjim problemima, kako bi skrenuli misli sa svojih problema. Jezim se takvih ljudi, koji umesto da gledaju svoja posla, zaviruju u tudje dvoriste.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








478
poruka na forumu
107 311



post # 5 | 2012-05-29 , 10:30 PM

Nemam nista protiv ljudi koji tracaju.Ako ih to usrecuje neka tracaju.Veseo, sretan i zanimljiv zivot im zelim. Neka narod uziva u tudjem zivotu ako vec ne moze ili ne zna u svom.

Zivjeli dok ne posivjeli. ziveli


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








1641
poruka na forumu
171 425



post # 6 | 2012-05-30 , 0:43 AM

Quote (fizica)
Nemam nista protiv ljudi koji tracaju.Ako ih to usrecuje neka tracaju.Veseo, sretan i zanimljiv zivot im zelim. Neka narod uziva u tudjem zivotu ako vec ne moze ili ne zna u svom.


Dobro receno , nek se hrane ziveli








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2012-07-09 , 10:41 AM

Trac ili kako to vec nazvali svi mi to ponekad cinimo iskreno receno
Naravno zapocinjanjem ogovaranje trece osobe ne misli se zlonamerno ali na kraju kad svedemo kraju doznajemo da je trac da je nesto sto nismo trebali reci.

Kad bi sad celi net odgovorio na ovu temu niko nebi rekao ja tracam nego ce mo uvek reci NE
A zasto?
Zato sto smatramo da smo uvek u pravu i sve ono sto pricamo sa drugaricom ili drugom o nekome nije trac

Verujte mi sve je trac i ogovaranje samo to svako drugacije vidi

Meni je najgore videti i osetiti kad mi neko daje do znanja da misli da ga ogovaram
u biti nije siguran/na jer nema dokaza a nezna jedno da njega/nju nebi nikad lose ogovarala
jer mi mnogo znaci zato bi volela da mu/joj da neko dokaz moga traca jer je samo pozitivan i kad je ili je tabu za mene.
Hrabrost je ono sto nas koci da pridjemo i pitamo da li je istina.










421
poruka na forumu
65 124



post # 8 | 2012-07-09 , 1:50 PM

Svi vi, kada krenete da pricate o trecoj osobi sa nekim, pa ne mora da znaci da je sve receno o njoj lose.
Ako vidite samo negativnu stranu u tome kada neko o nekom drugom prica onda nemam sta da vam kazem.
Normalno je da cu da ispricam bliskoj osobi dogadjaj u koji sam ucestvovao ja i jos neko i normalno je da cu da ga spomenem.
To je sastavni deo zivota i folirate se ako tvrdite da ne ucestvujete u bilo kakvom vidu tracarenja. Zasto sastavni deo? Pa zato sto zivimo sa ljudima i sve sto nam se dogodi, vezano je za neku osobu. Kako cete da ispricate nekome sta vam se dogodilo a da izbacite iz price tamo nekog ko je ucestvovao u svemu tome? E, druga je stvar kada komentarisete a jos i izvrcete situaciju u kojoj niste bili ili dogadjaj u kome niste ucestvovali i koji nema ama bas nikakve veze sa vama.
Polazim od sebe. Ne volimo da ucestvujemo u svemu tome ali ponekad nesvesno kazemo nesto o nekome, prokomentarisemo. I to je trac. Nije?
Ne pricam o ljudima koji se mene ne ticu i nisu povezani sa mnom.
Iskreno, na ovom sajtu ima mnogo tracara. U tom krugu se nalaze cak i oni koji osudjuju tracarenje. I mene samog su neki ljudi upleli a da nisam ni znao o cemu se radi pa sam bio u par navrata napadnut bez ikakvog povoda.
Nije lose pricati o trecoj osobi, lose je to da prenosite lazi o toj osobi i informacije koje se ne ticu drugih ljudi a ni vas samih.


Poruku je menjao/la Deluxe - Ponedeljak, 2012-07-09, 1:57 PM








478
poruka na forumu
107 311



post # 9 | 2012-07-10 , 0:53 AM

Quote (Dusomoja)
Trac ili kako to vec nazvali svi mi to ponekad cinimo iskreno receno

Pa naravno da cinimo,ne postoji nitko tko nekog nije tracao ili tko sam nije bio tema traceva ali ovisi na koji nacin pricamo o nekome.Nije uvijek sve u negativnom kontekstu no cesto na kraju ispadne tako.
Postoji razlika izmedju prepricavanja nekog dogadjaja odnosno neceg sto samo sami vidjeli ili radili s nekim i senzacionalistickog napuhvanja,analiziranja,detaliziranja i donosenja zakljucaka o necemu o cemu zapravo pojma nemamo niti nas se tice a niti smo bili tamo kad se to desilo.
Uzitak u navedenom koji neki osjecaju dok sire izmisljotine koje su culi negdje od nekog ili koje je njihov mozak proizveo sam na temelju neceg sto su mozda i vidjeli da ne spominjem.
Sama sam dosta tracana sto zbog mojih godina ( u kojima bih vec trebala oni znaju sto,kako i zasto nije tako),propale dugogodisnje veze,nacina zivota i sl. i to od ljudi koji me skoro uopce ne poznaju.
Nisam bas sigurna sto misliti o onima koji vjeruju u te price,najbolje nista.
Cula sam o sebi svakakve price ali bas mi je drago ako se ljudi vesele dok razglabaju.Ako im to ispunjava dan.
Quote (Deluxe)
Normalno je da cu da ispricam bliskoj osobi dogadjaj u koji sam ucestvovao ja i jos neko i normalno je da cu da ga spomenem.

Naravno.No ovo za mene i nije tracanje iako ispada u neku ruku da jest.
Tracanje je ovo drugo sto si rekao:
Quote (Deluxe)
E, druga je stvar kada komentarisete a jos i izvrcete situaciju u kojoj niste bili ili dogadjaj u kome niste ucestvovali i koji nema ama bas nikakve veze sa vama.

Quote (Deluxe)
lose je to da prenosite lazi o toj osobi i informacije koje se ne ticu drugih ljudi a ni vas samih.

Takvih razgovora i osoba se klonim jer ako meni pricaju takve stvari o nekome vjerojatno i tom nekom pricaju slicno o meni.
Ali kao sto sam vec rekla, sretno i zanimljivo im bilo.
Ne bavim se zivotima ljudi s kojima nemam veze niti mi pada na pamet sudjelovati, donositi zakljucke ili slusati nesto sto me se ne tice.Maknem se.
Mogu prokomentirati nesto sto sam sama vidjela ali ne mogu se sloziti se misljenjem nekoga o nekome a da se sama u to nisam uvjerila, kamoli to siriti dalje.

Boli me za price tipa jel susjeda Marica ima aferu s rodjakovim ocuhom koji je inace u rodu s majkom tetkine sestricne.Gdje je bila Marica i sta je radila proslu noc jer je dosla kuci u zoru s poderanom torbicom a jos ju je i neki sumnjiv tip dovezao koji joj je garant isto ljubavnik jer su se cudno pozdravili na rastanku.A tko zna odakle mu i onaj mercedes, garant je neki mafijas jer ne djeluje kao netko tko bi ga zaradio postenim radom.
I tako krene prica kojoj kraja nema...bla,bla...


Poruku je menjao/la fizica - Utorak, 2012-07-10, 1:11 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 10 | 2012-09-21 , 3:36 PM

skoro sam procitala jednu lijepu recenicu vezano za ogovaranje i zelim je podjeliti s vama, jer smatram da je aposlutno tacna: "Ignoriraj ljude koji ti pričaju iza leđa, jer oni su baš tamo gdje im je mjesto......... Iza tvojih leđa..."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2012-09-23 , 9:18 PM

Dok god me neko ogovara to znaci jos sam ziva :)







  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 12 | 2012-09-23 , 10:57 PM

vise ja volim da ljudi pricaju, Vlado je ovakav, Vlado je onakav, Vlado ovo , Vlado ono...
nego da svecenik kaze, Vlado je bio dobar...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








409
poruka na forumu
50 74



post # 13 | 2012-09-23 , 10:58 PM

Quote (devils_angel)
"Ignoriraj ljude koji ti pričaju iza leđa, jer oni su baš tamo gdje im je mjesto......... Iza tvojih leđa..."


Na ovo bih prikacila jedan pokloncic za sve zundare i tracare. I sreca nek' ih prati. :D



Fajlovi: 0460422.jpg (10.5 Kb)








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 14 | 2012-09-24 , 2:46 PM

Quote (sad_clown)
vise ja volim da ljudi pricaju, Vlado je ovakav, Vlado je onakav, Vlado ovo , Vlado ono... nego da svecenik kaze, Vlado je bio dobar...

:D :D :D Tako je







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 15 | 2012-09-25 , 0:31 AM

Svi koji me ogovaraju, samo neka nastave, i neka me poljube bas kao sto je na slici napisano!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Trač, ogovaranje ?!
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]