• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kazna za ljubimca ?
Kazna za ljubimca ?






759
poruka na forumu
24 112



post # 1 | 2012-07-14 , 10:24 PM

Da li vas je ikad vas kucni ljubimac ujeo, iliti ogrebao da ste se iznervirali pa ga nekako kaznili ?
Ili je mozda napravio/uradio nesta sto nikako nije smio, pa je zasluzio kaznu !

Sta mislite o kaznjavanju kucnih ljubimaca ?
Jeste li za to ?
Kaznjavate li na neki nacin vaseg ljubimca, i ako da - kako ?
____________________________________________________
Ja mog macka ako malo pretjera u igri pa me malo jace ogrebe ili vec ugrize, kaznim jednom klempom po uvetu :D
Isto i za ako napravi/uradi nesta sto nikako nije smio :D


Poruku je menjao/la valdemonij - Subota, 2012-07-14, 10:27 PM








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-07-14 , 11:06 PM

:D
Quote (valdemonij)
valdemonij

Nemam kucnog ljubimca imala sam i macu u kuce ali jedina kazna je d apovisim glas nebi imala dusu udariti ga ili ju
Neznam kako bi reagovala da me napadne nei pas mozda bi tad udarila inace nema sanse
i oni su ziva bica i jedino sto znaju to je igra.










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-07-14 , 11:22 PM

Joj ja ponekad (cuj poonekad, gotovo uvek) macke dozivljavam kao ljude :) pa se derem na njih, vicem, objasnjavam im kao da me mogu razumeti :) neko da me posmatra sa strane pomislio bi da nisam bas sva svoja :)

Bila sam izgrebana mnogo puta :) uvek me "overe" i onda kad trebam izaci, skrivam puderom ogrebotine :) ali ne zameram im. Sve moje macke su velike maze :)

I meni se desavalo da ih prodrmam malo ili da ih povucem za uvo :) i te kako umeju da me izvedu iz takta :) ali nikako nisam za ne znam kakve rigorozne kazne :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








421
poruka na forumu
65 124



post # 4 | 2012-07-14 , 11:56 PM

Pa posto pricamo o zivotinjama, kada preteraju tj. zanesu se, onda i kada ne pomaze ni visoki ton u nasem glasu, pa normalno je da je potrebno fizicki smiriti ljubimca samo ne bilo kako.
Ja mog Svrcu (pas), kada podivlja, klepim pozadi u debelo meso kako bi ga sto manje bolelo ali i da u isto vreme oseti tezinu udarca.
Previse je ljubomoran i hoce da mi iscepa pantalone ako previse obratim paznju na neko drugo kuce.
Jednom prilikom mi je raskrvario saku zbog hrane. Podivljao je kada sam pruzio ruku ka njemu. Trpeo sam bol i nisam sklanjao ruku da vidim koliko ce da je grize tj. hteo sam da mu pruzim priliku i da vidim da li ce da "shvati" sta je uradio.
Kako je nastavio da mi terorise saku bez naznake da stane, iznervirao sam se i istamburao tako da se vise nikada nije usudio da me glocne. Sada kada ga iznerviram, ne trci mene da ujede nego onog ko mi je najblizi.
Hocu da kazem da je nekada stvarno potrebno pokazati ko je gazda jer ako im previse cinite onda oni misle da su glavni i da je vas dom njegova teritorija a i da je on vas gazda. Preuzima vodjstvo ako vi ne umete da vodite njega.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-07-15 , 1:55 AM

Moj kucni ljubimac je muz. I kad hocu da ga kaznim, ja mu ne dam. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








7
poruka na forumu
5 12



post # 6 | 2012-10-18 , 7:35 PM

Po meni glupo je tuci kucnog ljubimca ili mu uskracivati hranu ili vodu.Ja moje kucne ljubimce kaznim tako sto ih ignorisem kada hoce da se igraju ili da idu u setnju ali normalno ih hranim koliko god sra.. napravili i retko primenjujem fizicku silu a i kad je primenim to je mali udarac po nosu ili usima.








718
poruka na forumu
55 286



post # 7 | 2012-10-18 , 7:42 PM

Quote (Point_Man)
ignorisem kada hoce da se igraju ili da idu u setnju ali normalno ih hranim koliko god sra.. napravili i retko primenjujem fizicku silu


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 8 | 2014-03-03 , 1:35 AM

Imam macka ... za sad me nije ogrebaoo ... jedino zna da bude beter kad rucam onda dodje oko mene
a ima svoju zdijelicu ne one nece da jede na svom mjestu vec .. onda ga moram da izbacim vani ..
nekad mu nedam da udje u kucu kad on hoce dok se na nauci reda ..

al ne dugo jer kad me pogleda onim svojim buljevim ocima moram da ga pustim .... jos kad mi se pocene da mazii ...


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kazna za ljubimca ?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]