• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Laz i oprost !
Laz i oprost !






759
poruka na forumu
24 112



post # 1 | 2012-07-15 , 1:30 PM

1_ Umijete li/mozete li da predjete preko necije lazi ?
2_ Da li ste spremni oprostiti laz, kad vas neko istom povredi ?
2_ Zasto je tesko, oprostiti laz ?
Odgovori Da ili Ne se ne uzimaju u obzir, zelim opsirnije odgovore i opsirnija misljenja !
_____________________________________
Licno sam lagao ! Jednu osobu skoro do besvesti sam lagao stid
Posle me je tek sustigao skrupul, kad sam osetio da mi ta osoba vredi vise nego sto sam mislio ! Jednostavno sam osetio kao neki teret na plecima, koji nikad necu skinuti ako ne priznam ! priznao sam svoje lazi ! Ocekivao sam da ceme pitati zasto sam to uradio zajedno sa samarom, golmilu - bujicu teskih reci, umjesto toga samo sam upitan zasto sam to ucinio ? Dao sam odgovor, za koji ne zeolim javno da pricam sta sam lago i zbog cega. Posle odgovora mi je ta osoba rekla, ako mi obecas da me vise neces lagati, spremna sam ti oprpstiti ;) Ta osoba mi je vec pocela da znaci mnogo vise nego sto sam mislio do tad, i odlucio sam da oprekinem sa lazima ! Nikad vise nisam slagao tu osobu, pa cak ni u nekoj sali ;)

Dozivivsi to, svatio sam da se moze preci preko lazi. I sam mogu da predjem preko lazi, ali kad bi neko lagao mene kao sto sam ja tu osobu, mislim da ne bi mogao ! A onda pomislim zasto je tesko oprostiti laz, kad je ona meni oprostila :(
nemam odgovor :( imate li vi ;)


Poruku je menjao/la valdemonij - Nedelja, 2012-07-15, 1:33 PM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-07-15 , 7:09 PM

Ukoliko mi se ta njegova ili njena laz svidja, onda volim da je lazem u njegovoj ili njenoj lazi, da ta laz
dobije neki oblik. :)
Laganje smatram primitivnim i losim postupkom. Ali nekom je to urodjeno.
Elem, ja ne shvatam kako neko moze da laze, i kad ga se uhvati, on ima snage da se opravdava umesto samo da je rekao istinu.

Laz je bila i i bice gubljenje dragocenog vremena.

Obicno ne prelazim preko lazi. Mogu da oprostim, ali s primesom izbegavanja te iste osobe.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-07-18 , 5:49 PM

Gresi svako ko bi rekao nikad nije slagao!!!
Ne znaci to neke velike lazi ili ovakve onakve u biti laz je laz a iz kojeg razloga samo ta osoba zna koja laze.
Da postoji onaj ko ne laze nikad i nije ne verujem jer takvi ne hodaju zamljom
Ne zelim se cuditi i reci ne shvacam to bi znacilo da sam svetica a nisam
Da i bi oprostila laz?
Iskreno sve mogu oprostiti ali nikad zaboraviti.
Ako me neko slagao verovatno postoji i razlog ZASTO










1381
poruka na forumu
175 10257



post # 4 | 2016-12-18 , 2:22 PM

Pa obzirom da verovatno svi mi lažemo,ona trebamo i drugima da oprostimo,mada zavisi baš i koliko te povredi :)


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees








829
poruka na forumu
588 3749



post # 5 | 2016-12-18 , 2:41 PM

Nije laz to sto boli.ta privilegija je uvek pripadala istini ;)


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 6 | 2016-12-18 , 9:31 PM

Jednostavno sam navikao da ljudi sve vise lazu, pa mi je sve lakse da prelazim preko toga. 
Ne ocekujem mnogo od ljudi pa me to i ne pogadja previse. 
I onako niko ne laze mene nego sebe.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Laz i oprost !
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]