• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Antipatičnost- odbojna energija ?
Antipatičnost- odbojna energija ?






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-08-18 , 11:12 PM

Često se susrećemo sa ljudima koji su antipatični, ili jednostavno, odbojni.. Da li to uzrokuju svojim ponašanjem, govorom, stavom ili jednostavno pogledom, to se dešava...

Primjer iz života: U toku ljeta prošle godine otišao sam sa društvom na jezero.. Dva moja druga i ja... Kada smo stigli tamo, pridružio nam se još jedan momak koji mi na prvi pogled nije baš odgovarao.. Rekao sam to svom drugu, da bi mi on odgovorio:" Ma daj, pusti da ga upoznaš, dobar je lik".. I pustio sam.. Došli smo kući, da bi se na kraju ispostavilo da nam svima fali nešto novca iz novčanika, a jedini koji je taj dan bio sa nama je "antipatični lik"... Kad je stigao da "odradi posao", ni sami ne znamo... Pa izgleda da sam bio u pravu.

Pa da Vas pitam: Antipatičnost- upozorenje ili varka ???

Kako definišete antipatičnost ?

Kako prepoznate takve osobe ?

I da li ih se klonite, ili ipak odlučite da ćete im dati priliku da promijene prvi dojam ?


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








421
poruka na forumu
65 124



post # 2 | 2012-08-19 , 0:42 AM

Od onih sam koji daju priliku svakome da se pokaze u pravom svetlu mada imam neko sesto culo koje je u 99 % slucajeva nepogresivo. I pored toga sacekam da ta osoba i pokaze da li je zaista onakva kakvu taj moj predosecaj oceni pa ako se pojavi razlog onda se distanciram bez ikakve buke. Nestanem.
Ali ima i onaj 1 %.
Verujem da vam se dogodila situacija da vam je pomogla bas ona osoba od koje niste ni ocekivali tako nesto i koja vam je mozda bila antipaticna a ona u koju ste imali poverenje vas je (prostovanski receno) zajebala.
Znaci ne sudite odmah knjigu po koricama i ne donosite zakljucke ali budite u pripravnosti ako vas instikt upozorava.

Malo sam namlatio gluposti ali razumeli ste sta sam hteo da kazem. :p


Poruku je menjao/la Deluxe - Nedelja, 2012-08-19, 1:10 AM





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 3 | 2012-08-19 , 0:56 AM

def. antipatičan (grč. antipathikos)koji pobuđujeneraspoloženje ili odvratnost, neugodan,nemio, nesimpatičan
tako da je odgovor i na prvo i drugo pitanje popun xaxaxaxa
ma sta se sklanjam idresiram ih i postanu simpa xaxaxaxaxaxax :D xd








478
poruka na forumu
107 311



post # 4 | 2012-08-20 , 0:24 AM

Tesko sklapam nova prijateljstva, uvijek sve nove ljude gledam onako, s rezervom, bili mi oni na prvi pogled simpaticni ili antipaticni.Nisam od onih koji vjeruju prvom dojmu, kao da cekam da pokazu svoje pravo lice.
Promatram, onako iz prikrajka.Zakljucke ne donosim na brzinu, cekam, no i kad donesem neki zakljucak to nije 100% sigurno.Prilicno sam nepovjerljiva.

Nema tu pravila.Ponekad se oni koji su mi na prvi pogled simpaticni pokazu s vremenom u sasvim nekom drugom "svijetlu" a ovi antipaticini obrnuto.

Samo treba dobro promatrati i cekati.
Instinkt je uvijek tu no ponekad i on grijesi.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-08-21 , 5:25 PM

Osobe koje su mi antipaticne odmah eliminisem iz svog vidokruga.
Cak sam u stanju da tom nekom kazem sta smatram, pa neka se ljuti.

Osobe pored kojih sam nervozna, pored kojih nisam nasmejana, izbegavam, jer ne zelim
da sam nervozna devojka koja trpi biti u drustu s nekim za koga smatra da je samo tosenje vremena.

Sto se tice komunikacije sa takvima u principu je i nema. Ne obratim im se dok se meni ne obrate,
a onda sve zavisi sta su me pitali dobiju hladan i nemio odgovori. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 6 | 2014-02-10 , 1:29 AM

Quote Leksi ()
Sto se tice komunikacije sa takvima u principu je i nema. Ne obratim im se dok se meni ne obrate,
a onda sve zavisi sta su me pitali dobiju hladan i nemio odgovori.

slazem se .. nemam sta da dodama :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Antipatičnost- odbojna energija ?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]