• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zašto se ljutimo
Zašto se ljutimo






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-08-25 , 12:36 PM

''Ljutnja nije dobar odgovor na neku situaciju. Mudri ljudi su sretni, a sretni ljudi se ne ljute. Prije svega, ljutnja je nerazumna.

Jednoga dana, kad je naš samostanski kombi stao na crveno svjetlo na semaforu, u automobilu do nas primijetio sam kako se vozač dere na semafor. ''Prokleti semafor! Znao si da imam važan sastanak i da kasnim. I pustio si ostala vozila malo prije mene, svinjo! A ovo ti i nije prvi put…''
Krivio je semafor, kao da je on imao izbora. Mislio je valjda da ga je semafor namjerno zaustavljao: ''Ah! Evo ga. Znam da kasni. Prvo ću pustiti ovaj automobil prije njega a tada…palim crveno. Stop! Imam ga!'' Semafori se mogu činiti zlobnima, no oni su ipak samo semafori. Što možete očekivati od semafora?
Zamišljam kako ovaj vozač dolazi kući kasno navečer dok se žena dere na njega. ''Proklet bio! Znao si da imamo važan sastanak. Znao si da ćeš kasniti. Imao si važnije poslove, ha? Svinjo! I to ti nije prvi put…''
Ona je krivila supruga kao da je on imao izbora. Mislila je da ju je namjerno povrijedio. ''Ah, imam dogovoreno sa ženom. Zakasnit ću. Prvo se idem naći s prijateljem. Jesam je!'' Opet, možda se čini kako je suprug zlonamjeran, no on je ipak samo suprug. Što očekivati od supruga?
Spolovi u ovoj priči mogu se zamijeniti i primijeniti na većinu situacija koje nas razljute.''

A.Brahm, Krava koja je plakala

Izabrala sam ovu priču o ljutnji jer mi se jako svidjela. Na simboličan način govori o tome kako se ljudi mogu često i bezrazložno razljutiti. Koliko se vi često ljutite? Jesu li razlozi zbog kojih se ljutite uvijek razumni, tj. koje vas situacije razljute? I kako se, na kraju, prestanete ljutiti?










11
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 2012-08-29 , 1:13 AM

Ljutnja je, u velikom slucaju ,odraz nemoci da se nametne svoje misljenje drugima. Sto se tice nas, zena...pa nama je Bogom dato da svim raspolozivim silama tezimo ka moratorijumu...svakom obliku i uvijek luda





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-09-01 , 0:50 AM

Pod ljutnjom smatram samo stanje u kojem nas je povredila, omalovazila, razocarala, osoba, da li istog ili suprotnog pola.
I najbolje bi bilo opaliti samar, ali kad se svadje dese on line, ili slicno to je skoro i nemoguce.

Licno, retko kad se ljutim, ne sto mi moze se uvaliti kruti, nego zato sto nema potrebe.
Znam se unervoziti ali to je zanemarljivo. I najvise me razljuti ljudsko neznanje.

Ali ako se desi da me neko naljuti, retko kad se odljutim. Jer da ta osoba vredi, i da mi nesto znaci ne bi me ni naljutila.
Moj me otac nikad nije naljutio, niti razocarao. I volim ga najvise na svetu.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








135
poruka na forumu
1 34



post # 4 | 2012-09-01 , 9:21 PM

Zato sto nam je to u prirodi :)








409
poruka na forumu
50 74



post # 5 | 2012-09-30 , 8:44 PM

Pa kako da se ne ljutim, kada postoje horoskopi za ovo i ono. Kada postoje "vjerodostojni" testovi inteligencije ove i one vrste.
Vec mi je pritisak skocio, moram malo da zalijem. rakija ziveli








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-10-29 , 3:27 PM

Ja nisam mudri ljudi ja sam ja koja se brzo naljuti brzo plane a zasto
pa zato sto mi verovatno nesto nije bilo pravo i sto me verovatno neko povredio ili uvredio







  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 7 | 2012-10-29 , 3:48 PM

Ljutnja je odraz nase psihe da nesto nije u redu i psihana taj nacin kaze menja, menjaj sadasnju situaciju, sto je vise ignorisemo, vise se ljutimo,
ako oslusnemo svoj organizam, svoje srce i dusu, shvaticemo da je ta nasa ljutnja ustvari nesto pozitivno koje nam samo govori da stvari treba promeniti, stoga ne smatram da je ljutnja nesto negativno, to sto je ispoljavamo na negativan nacin je samo zato sto ne slusamo sbe i ne menjamo stvari vec trpimo...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2012-10-29 , 11:35 PM

Ljutim se jer me provocira










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 9 | 2012-11-05 , 4:55 PM

"Stvar je jednostavna – ne možete se ljutiti na nekoga ko vas nasmijava."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 10 | 2012-11-06 , 4:28 PM

Iskreno nema coveka ili zene koji se ne naljute za bilo sto
Ja se ponekad naljutim sama na sebe jer sam pojela celu cokoladu pa bi se od muke ugrizla :D
Ako se naljutim na onog koga gledam kao ljubav onda je to drugacije znaci sve dok nije doslo do velikog okrsaja
je pod statusom sitnice tako da ta ljutnja najcesce zavrsi lepom stvarima.

Ako se naljutim zbog nekog nesporazuma ili neke sitnice znaci sve se d apojasniti takodje brzo popustim.
Ali da se ne ljutim to bi lagala pa nebitno ko da je u pitanju,kako god on na mene tako i ja na njega ;)










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 11 | 2013-01-08 , 1:05 PM

Ljutnja je potpuno normalna i zdrava ljudska emocija.
Ali kad izmakne kontroli, ljutnja se pretvara u bijes i postaje destruktivna, te može prouzrokovati brojne probleme – na poslu, u bliskim odnosima i cjelokupnom kvalitetu života. Osoba obuzeta bijesom može imati doživljaj da je u nemilosti nepredvidive i snažne emocije koja upravlja njenim životom.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








1354
poruka na forumu
453 256



post # 12 | 2013-01-08 , 1:33 PM

(devils_angel)
Ljutnja je potpuno normalna i zdrava ljudska emocija. Ali kad izmakne kontroli, ljutnja se pretvara u bijes i postaje destruktivna, te može prouzrokovati brojne probleme – na poslu, u bliskim odnosima i cjelokupnom kvalitetu života. Osoba obuzeta bijesom može imati doživljaj da je u nemilosti nepredvidive i snažne emocije koja upravlja njenim životom.

+1
slazem se :)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Zašto se ljutimo
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]