• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe? (Kako vam je to uspelo?)
Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe?



  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 16 | 2012-12-18 , 1:57 AM

Pred 2 godine, bash na caletov rodjendan je umro njegov brat... tad sam i prvi put ono plakao al da se rasplacem ko malo djete, jer sam ga volio i dan danas iako nije medju nama ga volim i fali mi ... znaci iako su prosle 2 god, iako sam se donegde privikao da ga nema...uvjek kad spomenem moj stric kazem bog da mu dusu prosti...znaci uvjek ... ne znam zasto, ali to je ... :(

jos vise me pogodio slucaj, koji se desio pre 5-6 mjeseci, jer nisam znao da se to desilo, da sam znao otisao bi na sahranu ... umrela je jedna moja drugarica sa 24godina, bila je bolesna od leukemije...jedno vreme su pricali da je bila dobra i sve..i onda kao joj se bolest povukla...kao da je nema..i onda odjednom je opet zalegla...mada kazem vam... djevojcica je umrela sa 24god... + osim sto mi je bila drugarica, bila mi je ono jedno ljeto i cura...ali sam je i posle to volio kao sestru ... i dan danas kad cujem jednu pesmu, ono sto potsjeca na nju, uvjek se rasplacem ... :(


Poruku je menjao/la ace1 - Utorak, 2012-12-18, 1:58 AM










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 17 | 2012-12-18 , 2:58 AM

Meni je drugarica iz osnovne prosle godine umrla od galopirajuce leukemije...
88.-mo godiste...
Nismo se druzile nakon osnovne,putevi nam se razisli.
Moji su spominjali plavu komsinicu koja je umrla,nije mi na pamet padalo da je ona.
Ja dosla kuci sa posla i cale mi objasnio da je ona umrla ja u soku,gledam ga,dok sam shvatila sta mi kaze.
Mislila sam da gresi,posle vidim umrlicu,ona.Kad se nisam srusila.
Otisla sam da popijem toplu cokoladu,samo da ne preguram dan.
Tog dana je bila sahrana,a ja bila na poslu.
Bila je ok.,udala se,razbolela od galopirajuce leukemije i nicija krv joj nije odgovarala a ljudi su dolazili da daju svoju da vide da li odgovara.
Ziva sam se pojela sto nisam znala,otisla bi i ja.
Zadnja moja i njena prica je bila rasprava oko nekog decka krajem osnovne.
Umro mi je razredni ucitelj iz osnovne,razredni profa biologije iz osnovne,profa matisa iz srednje a ovo sa komsinicom je zadnje.
Ne znam kako to ide vama a meni kako umiru osobe koje su mi obelezile odrastanje nestaju veze sa mestom gde zivim.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








33
poruka na forumu
15 84



post # 18 | 2012-12-21 , 5:10 PM

Na to pitanje ne postoji odgovor to ne moze da se nauči na to se privikneš

Kao i svi drugi i ja sam izgubio dosta dragih osoba u svom životu,dosta bliskih osoba koje sam jako voleo i ma koliko vremena prošlo i dalje ostaje taj osecaj kako ti svaka ta osoba strašno nedostaje kako ti i dalje strašno hvali da čuješ njen glas da vidiš pokret osmeh bilo šta.
Nisam još naučio da živim bez njih samo sam se privikao na saznanje da oni više nisu tu.A mislim da sam i siguran da ne želim da ih baš tako pustim i naučim da živim bez njih.meni je ovako ok.Volim da ih se setim volim da ih čuvam u sebi,volim da se setim svih lepih trenutaka sa njima,volim da se setim njihovog lika toliko žarko želim da se prisetim i njihovog glasa ali ga već odavno nisam čuo.
I da boli...zaboli me uvek nešto u grudima kada se setim njih ali to valjda i treba tako pa voleo sam ih odrastao sam sa njima vaspitvali su me cuvali me svako od njih je ugradio jedan deo zivota u moj i nadam se i ja u njihove i kad god me zaboli meni nekako se pojavi i neko neopisivo osecanje ali mi je drago jer znam da sam ih voleo da ih još volim i da cu ih nadam se zauvek voleti koliko god me moje pamćenje služi...i naravno takve osobe i te osobe su i zaslužile da zauvek ostanu u mom srcu a ja sam valjda jos uvek ostao ovde da bar malo nekim novim klincima ugradim po nešto od tih meni dragih osoba koje su mene svojim uticajem u mom životu napravile ovakvim.










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 19 | 2014-04-24 , 11:20 PM

Tesko da se iko moze nauciti kako jer to vreme ucini samo po sebi
Kod nekoga traje kratko a kod nekog celi zivot ta praznina i tuga.
Cesto se prisetim meni dragih osoba koje vise nisu tu ali posebno se setim jedne osobe
jer ne nemoguce ne setiti se tom cestom cesto prodjem .




Vec godinama na jednom grobu na isti datum ponavljam te reci iako sad glase u proslosti ali prezaliti sebi nemogu sto ih nisam rekla tad kad sam imala priliku.










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 20 | 2014-04-25 , 10:32 PM

Ni sam covek ne zna kako nauci da zivi sa gubitkom drage osobe..
Mora..a vreme ucini svoje..ne da se zaboravi(jer covek dok god je ziv uvek ce u srcu i dusi nositi svoje drage ljude)..vec da se vrati u neku "normalu".. iako to nije ni malo lako..
Boli..i uvek ce boleti..jer fali jedan deo duse...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1641
poruka na forumu
171 425



post # 21 | 2014-04-25 , 10:37 PM









3907
poruka na forumu
677 4248



post # 22 | 2014-04-26 , 0:52 AM



Juce sam imala smrtni slucaj u porodici i sve sam svesnija prolaznosti zivota.


Poruku je menjao/la Korisnica - Subota, 2014-04-26, 0:53 AM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








256
poruka na forumu
33 238



post # 23 | 2014-04-26 , 1:11 AM

Nema tu Nauciti. Lakse ce ti biti ako ga se secas kroz osmeh. Vratiti je nista nece...





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 24 | 2014-04-26 , 3:40 PM

Ja hvala Bogu jos nisam nikog izgubio :)


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








543
poruka na forumu
1516 4731



post # 25 | 2014-04-26 , 5:24 PM

Najgori bol.
Ono kad se previse vezes za tu osobu, i onda kad joj se nesto dogodi... ne dolazis sebi :(
U 7. osnovne mi je umrla baka i to mi je ja mislim bilo nesto najgore. Mislim, uvijek sam je voljela, ali posebno smo se zblizile kad mi je djed umro :( od leukemije :( Poslije njegove smrti sam osjecala potrebu a i duznost da budem uz nju... i s vremenom smo postale nerazdvojne. Bila mi je 1. osoba u zivotu :( svi kazu ono kao mama je 1. mami se sve govori, ali kod mene nije bilo tako :( Osoba kojoj sam mogla reci SVE i koja me razumjela vise nego itko bila je ona. Stvari koje nisam mogla reci cak ni roditeljima, govorila sam njoj. Postala je.. ne samo moja baka. Ona mi je bila prijeteljica, sestra, mama, baka... u isto vrijeme sve. srce Gledale smo serije skupa (ja joj citala), pile kavu, vecerale skupa, pricale o mojim ljubavima, sve smo radile zajedno, pa je kako je ona umrla bilo mi kao da sam izgubila odjednom SVE. I tu baku, i mamu, i prijateljicu. Ona mi je bila idol, kraljica, kad je netko od mojih slusao svi rekli da je kao tinejđerka. Tipicna tinejđerka.. imala je rjecnik uff :D kad bih joj rekla '' BAKO VOLIM TE ne bi mi odgovorila I JA TEBE vec mrs u pm :D iako joj je bio takav svaki odg. meni je on znacio mnogo. Jer je to bio neki njen nacin iskazivanja ljubavi. Kazu s vremenom prolazi.. ali iako je proslo 3 godine.. meni je bol jos uvijek isti nzm


Poruku je menjao/la SamoJustinova - Subota, 2014-04-26, 5:25 PM


Mogu ja da sanjam snove sve dok si ti glavna uloga. Da.








278
poruka na forumu
526 2505



post # 26 | 2014-06-05 , 3:52 AM

Pa, nije mi uspelo :) Jer kad ti draga osoba umre, umre i jedan deo tebe... živiš tako kao zombi :)
Uvek kad se setim te osobe, osetim neku prazninu u sebi... kao da mi srce nestane i na tom mestu ostane samo rupa nzm
Ja ne volim o tome da pričam, što verovatno nije dobro :)


"Dream big," they say. "Shoot for the stars." Then they lock us away for twelve years and tell us where to sit, when to pee, what to think. Then we turn 18 and even though we've never had an original thought, we have to make the most important decision of our lives. And if you don't have the money and you don't really have the grades, a lot of the decision gets made for you.








278
poruka na forumu
43 244



post # 27 | 2014-08-29 , 10:34 PM

Ja nisam još naučila
Sa takvim gubitkom se nikad ne pomiriš
i meni nije uspelo ono "vreme će proći-biće lakše"
Vreme je prošlo,a meni još teško


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 28 | 2016-04-26 , 1:35 AM

" Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe?" Svaka osoba razlicito radi,svako se "lijeci" na drugaciji nacin... To ne moze neko da te nauci ili ti nekog da naucis,jednostavno i prosto...

uvijek mi padne ona recenica " Bol ne prestaje,samo se vremenom naucis da zivis s njim"


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








699
poruka na forumu
750 8679



post # 29 | 2018-04-04 , 2:39 PM

Izgubila sam veoma bliske osobe i nikad nisam naučila..jednostavno živim sa tim....


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kako nauciti da zivis sa smrcu drage osobe? (Kako vam je to uspelo?)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]