• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Niko nije savrsen
Niko nije savrsen






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-11-02 , 0:05 AM

Kada bi prihvatili činjenicu da nismo savršeni mnogi od nas bi svoj život učinili mnogo lakšim i lepšim.
Očajnički pokušavamo da izbegnemo greške, iako smo svesni da na njima možemo mnogo da naučimo.

Želimo da sebe doživljavamo kao bezgrešne ili bar da nas drugi tako vide. Kad shvatimo da smo obični ljudi, koji nisu imuni na greške, to teško doživljavamo, napadamo sami sebe ili druge.

Da bi se spasili bola izazvanog saznanjem da nismo savršeni počinjemo da jedemo dosta i gojimo se.
Kasnije nezadovoljni izgledom držimo dijetu i mršavimo. To variranje težine je vidljiva manifestacija našeg nezadovoljstva.

Trebamo da priznamo sebi da to što svaki dan grešimo nije smrtni greh, jer zaista većina grešaka i nije bitna.
Činili smo sigurno u životu i velike greške, pa smo to preživeli.
Treba da probamo da izvučemo neki koristan zaključak iz svojih grešaka i da živimo dalje njima neopterećeni.

Da li ste vi prestrogi prema sebi? Da li lako sebi oprostite greške?

Autor temu ukrao sa neta :D :D










421
poruka na forumu
65 124



post # 2 | 2012-11-02 , 0:50 AM

Dusomoja, postavljas teme brzinom svetlosti! :p

Nego da odgovorim...
Nemam problema sa prihvatanjem onoga sto jesam. Prihvatio sam da sam covek a on ima vise mana od bilo kog drugog bica na planeti.
Mogu da zivim sa tom samospoznajom.
Al ga sad nalupa... lele








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-11-02 , 1:53 AM

Quote (Deluxe)
Nemam problema sa prihvatanjem onoga sto jesam. Prihvatio sam da sam covek a on ima vise mana od bilo kog drugog bica na planeti.

Tako je pridruzujem se
Savrsenstvo ne postoji osim beba malecka kad se rodi sve dok ne poraste u odraslu osobu,
Kako drugi gledaju na savrsenstvo neznam ja znam dá nisam jer da jesam ili ja ili moj ziot nebi bilo zaniljibvo
Nobody is perfect niti moze biti
.
Quote (Deluxe)
Dusomoja, postavljas teme brzinom svetlosti!

To naidju momenti inspiracija ;)










387
poruka na forumu
34 201



post # 4 | 2012-11-02 , 2:17 AM

najteze mi pada kada neko hoce u nekoj zbrci da nadje krivca,onda popiz... >(
naravno da svi gresimo,ali i tezimo da sto manje gresimo.razlika je sto postoje oni koji ce priznati gresku i truditi se nadalje,a ima,naravno i onih koji nece priznati,vec ce nekako na drugog svaliti,kako bi ostao cist. ustvari,ima svakakvih. luda
ja se trudim da ne gresim,razmisljam,ali se desi i onda nesto naucim,cak iz toga izvucem i neku pouku za kasnije.ucim iz svojih gresaka,ali i iz tudjih.greske su svuda oko nas,ali sve se prevazidje i izadje se iz svega pametniji i iskusniji,hrabriji... B)
bez nekih gresaka,ne bi mi se desile neke lepe stvari... ;)
istina je,da moramo da naucimo da zivimo sa greskama i da ih oprastamo sami sebi,a i drugima...naravno,do izvesne granice lud kazna


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-11-02 , 10:08 AM

Savrsenstvo postoji i uvek ce postojati samo je pitanje kako ga ko gleda , :D








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2012-11-02 , 11:56 AM

Quote (Vladi)
Savrsenstvo postoji i uvek ce postojati samo je pitanje kako ga ko gleda ,

:D :D Nisi dopunio recenicu :D

Za mene moze da bude nesto materijalno savrseno kao pan kad napravim dobar kolac pa kazem e ovaj se ispao savrsen
Ili savrsen sex ili savrsena fruzura ali osoba da je savrsena to po zemlji ne hoda ;)







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 7 | 2012-11-02 , 12:05 PM

Dusomoja, JA SAM SAVRSEN i sta sad :p :p :p








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 8 | 2012-11-02 , 12:17 PM

Quote (Dusomoja)
osim beba malecka kad se rodi

oooo Dusomoja, koliko ima nesavrsenih beba.....

Vladi, dugo smo cekali na tu tvoju konstataciju xd xd xd xd
ali se slazem sa
Quote (Vladi)
pitanje kako ga ko gleda
uvijek nekome nesto izgleda savrseno, dok se ne razocaras u "savrsenstvo".


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 9 | 2012-11-02 , 12:22 PM

ruze ruze ruze

sve je u zivotu savrseno i sav zivot svaki zubcanik pokrece drugi u naj sitnije delove sve pe preprece i zaplece !!! Rece Savrsen i bog stvori mene , tebe , nju , njega sa razlicitim pogledom na svet ali da tezite ka savrsenom coveku ili zeni :D mojee blage jutarnje misli !!! :D :D :D








18
poruka na forumu
6 96



post # 10 | 2012-11-20 , 8:42 PM

Svako u životu teži ka savršenosti u svakom aspektu života al tek kad dodje do kraja shvati da je savršenost nedostižan pojam ,sve ono što ti izvrsno leži,pristaje i godi je mera tvoje savršenosti . Tvoja savrsenost se meri tudjim očima ,očima onih koji u tebi vide sve ono sto se njima svidja i što im godi,prija ,nebitno dal je to neka tvoja osobina ili telesni deo .

da I zato ja sebe smatram savršenom lol


lepa ,zgodna i djavolski neophodna :D





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 11 | 2012-11-26 , 3:40 PM

Ko je savrsen? NIKO
Sta je savrseno? NISTA

Cemu onda teziti da se bude NIKO I NISTA?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2012-11-30 , 9:14 PM

Meni stoji moja nova haljina savrseno :D










308
poruka na forumu
349 1445



post # 13 | 2013-06-18 , 1:20 AM

Niko nije savrsen i nema nikakvog smisla da bude neko savrsen, zato smatram da bi ljudi morali pogledati dobre i slabe osobine i proceniti da su sposobni se nositi sa time i druge ljudi primiti takve kakvi jesu ili ako vam to ne odgovara se udaljiti.


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 14 | 2013-06-18 , 11:21 AM

Impi, otkud ti to kad sam ja savrsena ahahahahhhahahahhahhahahahhahahahah

al ajd ti si musko ahahahhahaha pa ti operosteno

zakljucujem da smo nas dvoje savrseni primerci Adama i Eve :D

nego slazem se sa tobom da savrsenstvo postoji i da samo zavisi kako ga ko gleda

navescu primer:

meni su moja deca savrsena :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








53
poruka na forumu
5 80



post # 15 | 2013-06-18 , 11:59 AM

Sve zavisi sta je za tebe savrsenstvo.
Meni je recimo moja kosulja savrsena za mene, kao i moje radno mesto. :D


S' neba, pa u rebra.
Cirnućemo vopsić i ceo taj zonfa.


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Niko nije savrsen
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]