• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Prosjaci,prodavci cestitki za raznu obolelu decu od kojecega (.......)
Prosjaci,prodavci cestitki za raznu obolelu decu od kojecega






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-11-11 , 1:36 PM

Dakle ovo je sve vec uzelo maha i ne daju da se dise.

Spopadaju na svakom koraku a pare ko da te pare idu ko zna gde.

Prosjacenje je unosan biznis uglavnom a i prodavci cestitka kao za decu ne znaju gde idu tacno pare-setite se Katarine Rebrace
sto je kao humanitarno skupljala novac za borbu protiv raka dojke a sad joj se sudi jer je te pare sebi prisvojila.

Ima i onih psihicki bolesnih ljudi koji idu od lokala do lokala i prose i svako im nesto da jer ne znas na sta su spremni.Jezivo.

Zasto neko ne zabrani prosjacenje i zasto se ne nadziru pare iz humanitarnih fondova?

Muka mi je kada treba ulicom da prodjem stalno neko trazi pare .


Poruku je menjao/la Korisnica - Nedelja, 2012-11-11, 1:45 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-11-11 , 2:46 PM

Hmmm...
Prosijacenje je uvek bilo i bice.
Ja gledam to ovako bolje davati nego ruku prizati tj prosti
Ako neko prosi a ja ga osudjujem bolje da prodjem samo ili ako dan ne zanima me dal me laze ja sma dala dobrim srcem.

Znam da sam neko ko nece proci pored ispruzene ruke pa makar to da je 20c ali kad cujem ono hvala sa osmehom ili
u Bosni kad sam pa kazu hvala bog ti dao i sta znam u meni stvara radost nije mnogo sto sam pruzila ali sam videla ono hvala u osmehu ili ako je gluhonjem neko ne cujemo nista ali oci vidimo.

Zelim reci nikad neznamo sta nas sutra ceka i nedao bog da dodjemo u stanje da sami ruku prizimo da prosimo
Znaci ili dati ili proci o njima netreba komentarisati mnogo jer mnogi od njih i rade za nekoga ali verujem ne i dobrom voljom.










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 3 | 2012-11-11 , 5:49 PM

ima ih koliko hoces to stoji

al ipak nemogu proci da nedam nista

nece niko osiromasiti zbog 1km il sta ja znam koliko vec das ali ce obogatiti dusu ispuniti srce,bar se ja tako osjecam

milion puta sam se rasplakala kad vidim po kisi,snjegu onu jadnu djecu golu i bosu sto prose pa kako neko ima duse da im neda ili da galami na njih a ima dosta takvih slucajeva ,,,,,,,,,,,,


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








1641
poruka na forumu
171 425



post # 4 | 2012-11-11 , 7:12 PM

Zalosno, sta reci...

Pitam dete ,zasto to radi, zasto brise sofersajbnu ,zasto nije kod kuce ?Kaze tata pije rakiju,pa ako mu donesem pare nece da me bije.....

Odveo bih takve roditelje u sumu ..vezao za drvo ......pio bi mi rakiju znas kako





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-11-11 , 11:42 PM

ja sam bas juce proso gradom i neka fina dama me je startovala trazila je da kupim neku razglednicu a pomoc ide za neku tesku obolelu devojcicu ja sam kupio pet ali razglednice sam poklonio svakom detetu koje prodje u odredjeno to vreme , tako da nije mi licilo da je neka prevara , stanje je lose ali ima svakakvih upravu je korisnica , da sada neznas kome je potrebno a kome ne :(








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2012-11-12 , 11:37 AM

moramo shvatiti da je prosjacenje danas postalo biznis. nisam jednom vidjela kako prodje kombi i na semaforu iz njega izlaze mali Romi koji ce cijeli dan da peru sofersajbe za onoliko "kol'ko das"... ili da ih obilaze "gazde" dok prose na glavnoj sarajevskoj ulici, pjevajuci ili tek tako sjedeci. a ima ih.... kada bih djelila prosjacima, samo dok prodjem kroz glavnu ulicu, mogla bih za dan podjeliti svoju placu, koja, ruku na srce, nije bas ni mala...
rijetki su ljudi koji prose upravo zbog toga sto nemaju... ja takve ljude vidim kako sjede negdje u cosku, bez da pruze ruku ili bilo sto kazu. i takvima uvijek dam nesto novaca...
a sto se tice tih koji koriste "bolest" za sopstvenu dobit, ma sto reci... sram ih bilo.... i nikad se ne zna... mozda im bas za bolest i zatreba....


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 7 | 2012-11-12 , 1:46 PM

Dok sam studirala istrazivala sam taj najunosniji biznis mafije...... %) %) %) %) %) %)
Nazalost, najgore prodju ti sto prose a najbolje njihovi bossovi koji im ostave ....pa ni za hleb a ostalo sve uzmu, cak ih unakaze svaki put kako bi izgledali sto jadnije...... %) %) %) %) %)
Ja sam surova po tom pitanju, nedam mafiji, radije im kupim kiflu ili hleb pa im dam na licu mesta, ali da se razumemo
Svako od nas bira sta ce biti i kako ce raditi u zivotu, ja radim od 16e godine, svako ko moze trebao bi da radi.
A decica na ulici... na hladnom... uh budem besna na njihove majke sto kad su se ... nisu razmisljale o tome sta ce njihova deca jesti,vec su kotile ne jedno, nego dvoje, troje,... ne bi li ih sto vise poslala na ulicu da ne mora ona da radi....
ma..... ljuta sam i surova, ne zamerite mi, mnoge od nas zivot nije mazio pa nismo isli na ulicu da prosimo!!!!!!!!!!!!!!!!
Desavalo se da ove sto prose angazujemo da nesto prenesu, operu ili farbaju, zdusno odbiju..... %) %) %) %) %) <_<
pa ... lakse im je da pruze ruku i prose... e pa nije nego.... malo morgen, lopatu u sake i radi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A decica na ulici.... njih mi bude zao s
A secate se onog indijskog filma, zelite li da postanete miloner ili tako nesto, kako namerno lome ruke, noge, kopaju oci da bi mogli da prose.....
Ljudi... vise nikom ne verujem!
Nazalost ima onih koji stvarno ne mogu, koji nemaju deo nekog tela... ali to bi svaka drzava trebalo da resava a ne ulica......
Sto se tice ulicnih prodavaca humanitarnog karaktera za decu.... ili vec sta..., oni bar rade, pa hajde,mada mogu biti stvarno dosadniiiiiii, kupim kad mi se ucini da je cena ok i da nisu preterali, i dam deci, ali oni barem rade!
Ono sto ne volim kod ljudi to je lenjost i parazitiranje....
Eto, ovaj post je dosta surov ali ja stvarno tako mislim, znam cinjenicno stanje i ne volim da me neko pravi budalom jer to nisam!
Pa i oni narkomani kad bi radili od 7 ujutru pa do 7 uvece ne bi imali vremena da misle a ne da se drogiraju!
Rad je stvorio coveka a rad i oslobadja!
Ne volim neradnike i dzabalebarose, i ne volim prosjake jer pristaju na to!
Zivot je prepun opcija samo ih moramo videti i birati!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 8 | 2012-11-26 , 3:49 PM

To je mnogo tuzno i zalosno, da se na necijoj muci zaradjuje.
Ja bih takve ljude sa satisfakcijom odrobijala.

U zadnje vreme takve prijavljujem policiji, pa neka se oni zamaraju njima.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 9 | 2012-11-30 , 5:13 AM

Ima ih dosta u zadnje vreme i napadni su .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Prosjaci,prodavci cestitki za raznu obolelu decu od kojecega (.......)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]