• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tudje misljenje
Tudje misljenje






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-11-19 , 1:40 AM

Ne znam da li vec postoji ova tema, ali me zanima sta vi imate reci o njoj.

Da li vam je bitno tudje misljenje, da li dozvoljavate da utice na vas?
Da li ste osoba koja je opterecena oko toga sta ce ko reci o vama, o vasim postupcima?

Verujem da svi mi imamo osobe do cijeg misljenja nam je itekako stalo, koje su to osobe cije je misljenje vama itekako bitno i na koje uvek obratite paznju?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-11-19 , 5:12 PM

Pa kako da kazem misljenje drugi mi je bitno tj savet a odluku sama donesem
Kako u javi tako i na netu me tudje misljenje zna povrediti toliko duboko da i oplacem

Samo kako vreme prolazi pocela sam biti hladnija dal su to godine ili sam se promenila neznam ni sama
Uzmem primer kad pisem po forumu pisem zaista onako kako mislim kakva sam a ne ono sta bi zelela da sam
Ne ocekujem da ce biti iko moga misljenja jednostavno volim procitati komentare drugih osoba sta oni misle o tom i tom problemu ili temi

To ne znaci da ja radim sto drugi kaze ili ucinim onako kako nekome pase naprotiv ja razmislim sama sta i kako pa odlucim
Skoro me povredilo misljenje mojga tate vezano za mene a u biti ista sam kao on samo sto je on musko a ja zensko
Drugi dan se izvinjava ali to izvini je za mene samo rec.
Za njega zena treba da trpi svasta nesto u zivotu a ja to ne postujem nikako.

Takodje i ovdje na sajtu jedan muski clan je sebi dozvolio dati misljenje o meni putem pp drugom clanu sto me zaista zaprepastilo
Ali nasao s eneko ko mi je rekao Majo nije bitno sta se priica nego ko prica..da tako je
samo to misljenje je bilo mnogo grozno da bi to tako lako prihvatila.

Ja na kraju mogu samo reci ja sam ovakva kakva sam i ako neko ima drugo misljenje opet i to postujem
Znam samo da me tudje misljenje mnogo puta povredilo

Najlepsa su misljenja kad pitam sestru kako mi ovo stoji a ona kaze joj %) Majo grozno :D :D :D tad se i nasmejem ali opet obucem ono sto se meni svidja










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-11-20 , 3:24 AM

Quote (Morena)
Da li vam je bitno tudje misljenje, da li dozvoljavate da utice na vas?
Da li ste osoba koja je opterecena oko toga sta ce ko reci o vama, o vasim postupcima?

Verujem da svi mi imamo osobe do cijeg misljenja nam je itekako stalo, koje su to osobe cije je misljenje vama itekako bitno i na koje uvek obratite paznju?


Zavisi ko je u pitanju, postoje osobe do cijeg mi je misljenja zaista stalo, a to su moja porodica i moji prijatelji, naravno, uvek cujem sta imaju da mi kazu, ako zelim poslusam ih, ako ne zelim, uradim po svome. Svoja sam licnost, odrasla i mogu sama donositi odluke. Ali ponekad mi zaista savet zna pomoci u donosenju odluke. Volim da imam podrsku svojih roditelja, sestre, uzeg kruga prijatelja..nekako mi znaci kada znam da su uz mene i da se slazu sa mnom. Ali me znaju i svojim komentarima povrediti, jer sam inace mnogo osetljiva.

Sto se tice neta, malo je tesko komunicirati ovde i ostaviti isti onaj utisak, koji ostavljamo u prirodi, jer svako nas dozivljava na svoj nacin. Ja sam imala priliku da cujem par puta da me upravo na Vojvodini dozivljavaju kao bezosecajnu,drsku, arogantnu osobu, a ja to zaista nisam. Dosta njih sam razuverila. Neki mozda jos uvek misle, ja na to ne mogu da uticem.

Naravno, umem biti drska, ali samo iz razloga sto ne dam na sebe. I kada sam u pravu, necu popustiti, nema sanse.

Ne volim kada me pogresno shvate, pa bili to bliski ljudi ili ljudi sa neta. Uvek volim da razjasnim, da posle ne dodje do zabune. S te strane sam otvorena i kazem iskreno sta i kako, e sad hoce se neko ljutiti, ja zaista ne mogu na to da uticem.

Quote (Dusomoja)
Najlepsa su misljenja kad pitam sestru kako mi ovo stoji a ona kaze joj Majo grozno :D tad se i nasmejem ali opet obucem ono sto se meni svidja


Jesu, da znas :) Ja volim kada me moja sestra i kritikuje i hvali, jer znam da to iskreno misli :) Kao sto i ona voli kad ja njoj dajem savete, komplimente. Evo sad za vikend ide na svadbu, a ja zbog ispita necu biti kuci, prva njena reakcija je bila : Ti neces biti kuci, ko ce meni da kaze kako mi stoji, sta da promenim, najvise volim tebe da cujem :) Slatko me nasmejala :) i ja volim to od nje da cujem.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 4 | 2012-11-21 , 4:14 PM

Tudje misljenje uvek mogu da cujem ali ne moram da ga prihvatim, to je moje pravo
Do tudjeg misljenja mi nije stalo na taj nacin da moze da me menja, postujem tudje, ali me ne boli
Imam svoje misljenje, svoje stavove, svoje principe
A to da li neko misli da sam ja ovakva ili onakva me uopste ne interesuje
Do onih do kojih mi je stalo, takodje mogu da ispostujem ali mogu i tad da se ne slazem, oni ce razumeti
Ja sam ja, takva kakva jesam, menjam se zbog zebe, ne zbog drugih.
Ja sam posebna jedinka, uvazavam tudje misljenje ali ne menjam se zbog istog
To je to








409
poruka na forumu
50 74



post # 5 | 2012-11-22 , 0:34 AM

'Moje nebo je malo za jato zlokobnih ptica, a veliko za šačicu ptića.'
Uživam i pružam povjerenje samo za tu šačicu, a ostatak zemlje postaje mali, po kojoj skakuće mali čovjek, koji kao takav čini sve malim i ništavnim.








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 6 | 2012-11-22 , 3:41 AM

"Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno! Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe..." ~ Ivo Andric ~

Ima tu istine :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 7 | 2012-11-22 , 12:46 PM

Najbolje je biti otvoren i poslusati informaciju. Medjutim htjeli-nehtjeli misljenje nekih ljudi nam znaci vise. To ovisi o tome koliko poznajemo osobu, koliko smatramo da je kompetentna za neku temu itd. Cisto banalan primjer: ako nas nesto boli najvjerojatnije cemo ici k doktoru, a ne babi Mari na plac. Zasto? Zato je smatramo da je doktor kompetentan za nas problem. Zato cemo babu Maru pitat informaciju o kupusu. Istovremeno se moze desit da baba Mara bas zna uzrok naseg zdravstvenog problema (iz nekog iskustva), a da se doktor za hobi bavi uzgojem kupusa. Tako ispada da smo pitali krivu osobu za krivu stvar. Ali opet...za zdravlje cemo prvo pitati doktora!

Ali kao dodatno pitanje, jesu li ljudi pri izboru prioritetnosti raznih tuđih mišljenja okrenuti isključivo samo sebi i svojim prioritetima (alternativa ovog pitanja bi glasila "koji su kriteriji pomoću kojih bi ljudi odredili je li im neko mišljenje bitno ili ne")?



Fajlovi: 0815824.jpg (4.9 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








718
poruka na forumu
55 286



post # 8 | 2012-11-22 , 11:00 PM

svako ima pravo na svoje misljenje. ako zelim cuti necije misljenje pitam, u suprotnom objasnim da me ne zanima, a nekada kada cujem necije misljenje razmislim i uporedim ga sa svojim, ako deluje kao logicnije mozda, MOZDA ga i poslusam, ali to se toliko retko desava, da neko cije misljenje me ne zanima ipak promeni moje toliko retko da se slobodno moze smatrati nemogucim.
kao sto svakome dajem za pravo da misli sta zeli ne dozvoljavam da mene neko "uci" sta cu da mislim


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








199
poruka na forumu
16 83



post # 9 | 2012-11-25 , 5:51 PM

Naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje. Volim da čujem šta ljudi misle, ali ako se meni nešto svidja, retko kad obraćam pažnju.

Jedino kada čujem mišljenja bliskih osoba, mišljena osoba za koje znam da su iskrene. Ostala mišljenja me retko kad zanimaju... Postoje ljudi koji će čisto iz nekog hira da te oblate što više mogu, kao što mnogi oko mene rade, i to bez ikakvog razloga...

Ipak, ja uglavnom verujem sebi i svom ukusu. :D


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 10 | 2012-11-27 , 8:46 PM

"Ne brinite šta drugi ljudi misle o vama - jer oni uopće ne misle o vama. Oni brinu o tome šta vi mislite o njima."


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2014-01-25 , 11:50 PM

Mislite šta misle drugi o vama..... Zar je bitno?
Bijesni ste na nekoga.... Zar ne možete oprostiti?
Gajite negativnu sliku o svom tijelu.....
Vi JESTE najbolji takvi kakvi ste.
Zanima vas samo savršen partner..... Takvog nema, opustite se.
Zamišljate savršen život..... I dalje opušteno... ni toga nema. ;)










1641
poruka na forumu
171 425



post # 12 | 2014-01-26 , 0:41 AM

Veoma mi je bitno misljenje meni dragih osoba ,savet zasto da ne.
Postoje osobe koje misle da su pronasle toplu vodu ,koje dele savete ..bacaju ih iz aviona ,e njihovo misljenje me ne zanima nisu moj nivo i taj cas su propustili ...nazalost








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 13 | 2014-01-31 , 1:16 PM

Pa mogu da saslusam,ali ne znaci da cu i da poslusam....opet zavisi ko da savjet,ako je bitna osoba onda sigurno i razmislim o tome,pa desi se i da poslusam....
a ako je neko ne bitan...onda samo na jedno udje na drugo izadje....tvrdoglava sam ja....ne moze se mene tek tako mjenjati :D








712
poruka na forumu
219 844



post # 14 | 2014-01-31 , 2:29 PM

eee....bate sa me gabri i onako govore kako god okrenes B)


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...





  Orion



203
poruka na forumu
228 1631



post # 15 | 2014-02-03 , 3:46 PM

volim i trazim tudja misljenja

od prijatelja, jer uvijek ima ona jedna strana koju oni vide a ti ne...

trazim i od neprijatelja, odnosno ljudi koji me ne prefiraju kad sam u situaciji....mislim da kroz to mozes dosta otkriti
o necijem karakteru :D

ako razmislis, uvijek mozes za sebe izvuci nesto iz tudjih misljenja :D


╔═══╗ ♪
║███║ ♫ [ ғʀᴇᴅᴅɪᴇ ᴍᴇʀᴄᴜʀʏ - A kind of magiC ]
║ (●) ♫
╚═══╝♪♪ ▄ █ ▄ █ ▄ ▄ █ ▄ █ ▄ █
ᴍɪɴ●- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ●ᴍᴀx


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tudje misljenje
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]