• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kada su stvari postale bitnije od osobe? (Ne razumem nikako)
Kada su stvari postale bitnije od osobe?






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-11-24 , 3:30 AM

Pocinjem da se pitam kako neki mogu da se pogledaju u ogledalu ali zaista.

Na primer momak i devojka,par,sede ono klasika deluje sve u redu i devojci krene da siba krv iz nosa,onesvesti se,srusi na decka i isfleka momku belu duksericu i bele farke.Momak je pomeri,ustane ode do ogledala i unezveri se jer mu je mozda unistila odecu.Ode do sankera,trazi nesto da proba malo da se resi fleka jer je to belo i nema pojma da li ce uspeti.I ode u wc unezveren zbog mozda zauvek unistene odece da proba da skine fleku.I kaze doci ce on,neka mu neko javi gde je ona, samo da ode prvo da vidi moze li na hemiskom ciscenju da mu skinu fleke.

Ili recimo klinac ,mozda drugi,treci razred osnovne izgubi blok za crtanje i kaze ocu otac sizi na njega i vice i ponasa se kao da je dete uradilo ne znam sta i samo ga bespotrebno traumira.

Ili ne razumem ni ovo-kako moze otac da kupi sok za sebe,sedi pije ga dok njegovo dete zeljno gleda a ne sme da pipne "jer bi se tata naljutio".

Nije mi jasno ni kako roditelj moze decu da ostavi gladnu da bi on imao za cigare i kafu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-11-26 , 3:24 PM

Eh, takvih slucajeva ima sve vise.
Majka mog brata iz ocevog prvog braka ga je sadomizirala, tukla, maltretirala, jer je plakao, i imao samo godinu dana, ako i toliko. Sta onda vise da ti pricam.

Sebicnost je zlo.
Meni nikad ne moze biti na prvom mestu bela haljina ili dukserica od ljudskog zivota.
Nikada mi nece biti niko na prvom mestu osim deteta, i sad je na prvom mestu iako mi se nalazi u stomaku.

Znam slucaj gde je otac bio vojno lice, sve je moralo da bude po P.S.-u.
Deca nisu smela poceti jesti pre njega. Zena nije smela da pisne niakako niti da ima svoje misljenje.
Samo je on vodio glavnu brigu o svemu, znao je najbolje sve da radi.
E ja mrzim takve ikove, gade mi se.

P.S. Da dodam, krv s odece bilo koje skida se direknim nanosenjem hladne vode! :)


Poruku je menjao/la Leksi - Ponedeljak, 2012-11-26, 3:35 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-11-30 , 9:17 PM

Pa ja i to nazvala bezdusnim osobama ili osobama kojima je samo on bitan ili ona to je svoja licnost a to sto nekome ide krv na nos ili neko polomio vrat pa to njega ne boli.
Ali ima pravde i takvi dozive uzas pa se pitaju sto su sami










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-11-30 , 10:33 PM

Ma...toga je sve vise, kako vreme odmice, shvatam da svako gleda samo sebe. I onda sebi kazem, e Ana pa budi i ti pametna pa gledaj malo vise na sebe, ali ne mogu ja tako, kad nisam "jedna od tih".

Kada su takve stvari u pitanju kao sto si Korisnica, navela, tu nema pogovora, bez razmisljanja bih pomogla, pa sve i da ta osoba nije u mom drustvu, vec tu pored u mojoj blizini.

Ih sebicnih ljudi je sve vise, tu su kad im trebas, kad im ne ide, da ih slusas pomognes, a kad tebi treba kako se uglavnom ti isti ljudi izgube nekako, nestanu..ili kad im je sve potaman, onda druga prica..al dobro, ja kazem uvek, onaj od gore sve gleda. Ja znam kako ja radim, ali da sam se odlucila za male promene, da malo vise gledam na sebe, jesam, jer mislim da je to dobra stvar za mene.

Added (2012-11-30, 8:33 PM)
---------------------------------------------

Quote (Korisnica)
Nije mi jasno ni kako roditelj moze decu da ostavi gladnu da bi on imao za cigare i kafu.


E to mi je uzasno. Znaci znam primer, zena je otisla i poslednje pare dala za kutiju cigara i nije kupila taj dan hleb, a ima dvoje dece, pa majku mu, jel moguce da jedan roditelj to dozvoljava sebi. Pa sta je u zivotu prece od deteta.
Joj kad vidim ko sve ima decu i kako ne znaju da cene taj blagoslov, muka me uhvati..a koliko njih samo bi zeleli da imaju kome da pruze ljubav, paznju i sve pa ne mogu :( kako mi je to tuzno! Mislim da me sad ne shvatite pogresno, kamo srece da ih imamo svi, jer sta je u sustini smisao zivota nego deca, ali neki jednostavno svojim postupcima znaci navode na to, da bi im decu oduzela bez razmisljanja.

Kad vidim da tera dete da prosi i onda uzme pare i ode kupi cigare sebi, e to je van svih granica. To kad sam svojim ocima videla, zgrozila sam se.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2013-01-02 , 1:37 AM

Jutros me je opet pogledala onim tvojim tužnim pogledom.Spustila je glavu na moje grudi i tiho upitala:-"Kada će se vratiti mama. Kada će doći više to sutra.Stalno mi govoriš sutra,sutra?" Zaboljelo me nekako tupo,tu na lijevoj strani,gdje se rasula njena crna kosica.Kako da kažem nasem anđelu da si otišla,da se ne vraćaš,da sada svoje snove sanjaš daleko od nas,da smo ti nas dvoje samo"greška iz prošlosti".Kako da kažem da si moje pjesme,stihove,poljupce i ljubav zamijenila njegovim novcem....Otišla je mama za zlatom,biserima i draguljima,a nije znala mama, princezo moja, da se nijedan dragulj ne moze mjeriti sa sjajem tvoga oka,bila je slijepa.Od mene ti je sve prosto,davno sam ti oprostio sve,ali znam da će doći dan kada nećeš moći sama sebi oprostiti.Danas sam je pitao gdje želi da je vodim, bazen,park, šetnja bilo šta,neka sama odluči.I znaš li šta je rekla: -"Neka tata sutra ćemo,kad se mama vrati"

Dok sam citala ovu pricu iznad moje recenice shvatam koliko zaista zeni ili muskarcu moze nesto da je vaznije od deteta
kakva je ovo majka kakva uff




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kada su stvari postale bitnije od osobe? (Ne razumem nikako)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]